تماس با ما
تجربه خرید از ebay

تجربه خرید از وبسایت ebay

در سال 1995 یک آمریکایی ایرانی الاصل متولد  کشور فرانسه، به نام  Omidyar زمانی که تنها 29 سال سن داشت وبسایت خرید، فروش و مزایده آنلاین eBay را تاسیس کرد. امروزه این وبسایت به یک شرکت چند ملیتی با سرمایه چند میلیارد دلاری تبدیل شده است که در بیش از پنجاه کشور دنیا شعبه دارد.

این وبسایت  به کاربرانش اجازه می دهد که کالاهای خود را به فروش رسانده، به مزایده (حراج) بگذارند و یا کالاهای مورد نیازشان را با خرید آنلاین از آن تامین کنند

خرید از eBay نیز نیازمند داشتن حساب کاربری در این وبسایت است. برای داشتن حساب کاربری باید امکان پرداخت های آنلاین بین المللی با کارت های ویزا و مسترکارت را داشته باشید، همچنین نیاز دارید که یک آدرس پستی معتبر نیز در حساب کاربری خود ثبت کنید.

متاسفانه در شرایط فعلی، کاربرانی که ساکن ایران هستند امکان ثبت آدرس خود را ندارند. همچنین دسترسی این کاربران به مسترکارت و ویزاکارت بسیار محدود و غیر فراگیر است.

 

برای ثبت نام در وبسایت ebay نیاز به یک ایمیل جهت تایید حساب کاربری داریم.
به وسیله اکانت جیمیل خود اقدام به ثبت نام و register  شدن اکانت کرده و این مرحله به اتمام رسید.

 

حساب کاربری ایجاد شده :

حساب کاربری ebay

در قسمت حساب کاربری بخش های مختلفی اعم از مشخصات شخصی ، تعیین آدرس ها ، ثبت بازخورد ، تعیین  ویزا کارت و نحوه پرداخت ، نصب اپلیکیشن ای بی و … نمایش داده شده است که با وارد شدن در آنها میتوان به آنها دسترسی داشت.

 

ebay - iphone 8

 

 

در قسمت جستجوی ebay ، یک محصول ، به عنوان مثال آیفون 8 را جستجو کردیم.

همانطور که در شکل ملاحظه میکنید اطلاعات محصول مورد نظر نمایان شده است.

از آنجا که وی پی ان ما از طریق آی پی کشور هلند به این وبسایت اتصال یافته است ، ebay   آدرس مقصد را کشور “هلند “در نظر گرفته است و هزینه مربوط به حمل کالا تا هلند را 20 دلار محاسبه کرده و زمان تحویل کالا، 2 روز محاسبه شده است.

 

یک امکان دیگر که میتوان از وبسایت ebay  انتظار داشت این است که میتوان محصول را در واچ لیست خود قرار داد و زمانی که تخفیفی برای محصول در نظر گرفته شود ، بلافاصله به وسیله ایمیل یا پیامک به ما اطلاع رسانی شود.

 

پس از اینکه اطلاعات محصول ملاحظه شد ، در مرحله بعد وارد بخش خرید شده و کلید Buy it now  را انتخاب کرده و وارد صفحه زیر میشویم :

 

خرید از ebay

در این مرحله  اطلاعات کشور مقصد و آدرس دقیق مقصد به همراه شماره تماس را از ما خواسته است و از آنجایی که کشور ایران تحریم است ، ایرانیان نمیتوانند اطلاعات خود را وارد کنند و خرید را به مرحله پایانی برسانند اما راه حل هایی برای این کار وجود دارد :

کارمان

 

اولین روش : این هست که لینک محصول مورد نظرتون را کپی کرده و به وبسایت هایی نظیر charsooq.com  و یا zakoola.com  دهیم تا آنها خرید را برای ما انجام دهند.

خرید از ebay

دومین روش : این است که این خرید به واسطه دوست یا فامیل واقع در خارج از کشور انجام شود و آدرس و شماره تماس آنها ثبت شود وفرایند پرداخت و در نهایت خرید توسط آنها صورت گیرد که خب این روش معایب های خود را دارد.

 

مزایده در ebay

مزایده در ebay

در قسمت راهنمای وبسایت ebay   ، طریقه خرید کالا از طریق مزایده تشریح شده است.

در ابتدا فروشنده کالا  قیمتی را به عنوان قیمت پایه در نظر گرفته و  مزایده را شروع کرده و هر خریدار با ایجاد bid یا پیشنهاد درصدد بدست اوردن نتیجه مزایده خواهند بود. در پایان وقت مزایده ، هر کسی که بالاترین قیمت را ایجاد کرده به عنوان برنده شناخته میشود و مطابق با قوانین وبسایت ebay متعهد میشود که آن کالا را خریداری کند.

 

 

کسب درآمد میلیونی در منزل با فتوشاپ و ایلاستریتور

 

نظر بدهید

پیش ثبت نام