تماس با ما
چگونه موفق شویم؟

چگونه موفق شویم؟

شما موفقیت را در چه چیزی میبینید؟ موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟ برخی افراد وقتی به موفقیت می اندیشند، ثروت را تصور می کنند. برخی دیگر قدرت میخواهند و برخی فقط می خواهند تاثیر مثبتی بر حهان بگذارند. همه ی اینها کاملا متغیر هستند، در واقع موفقیت مفهومی است که برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

زیگ زیگلار، معتبر ترین متخصص امروزی در زمینه موفقیت، در کتاب متولد پیروزی استدلال میکند که موفقیت را نمی توان با یک جمله تعریف کرد و برای هر شخصی موفقیت یک اندازه و تعریفی دارد. موفقیت زمانی حاصل می شود که در تمام زمینه های کاری نهایت تلاش خود را بکنید حتی اگر این امر به نتایج دلخواه شما نرسد. تصور کنید که در ۵ سال آینده صادقانه کجا خواهید بود. موفقیت شما در دستان خودتان است.

موفق بودن لزوما به معنای ثروتمند شدن یا برنده شدن جوایز نیست، بلکه میتواند در مورد رضایت شخصی باشد. موفقیت در زندگی همان چیزی است که شما تعریف میکنید. مطالعات نشان داده است که مغز شما هنگامی که مثبت فکر میکنید، در بهترین حالت قرار دارد و بیشترین انعطاف پذیری را از خود نشان می دهد. این امر به نوبه خود سوخت مورد نیاز برای موفقیت را تامین میکند.

عادت هایی که شما را از موفقیت دور میکند

1- مقایسه خود با دیگران

وقتی خودتان را با افراد دیگر مقایسه می کنید، پس همه چیز را اشتباه قضاوت می کنید، به این دلیل که دو زندگی هرگز نمی توانند در یک صفحه باشند. شخصی که در حال مقایسه خود با او هستید ممکن است در فصل 20 زندگی باشد در حالی که شما هنوز در فصل 1 هستید. اگر در شروع کار، خود را با بیل گیتس و استیو جابز مقایسه کردید، این مقایسه فقط باعث ایجاد تردید در خود می شود.

فقط باید به یاد داشته باشید، افرادی که زندگی خود را با آنها مقایسه می کنید، برای موفقیت خود بسیار سختی کشیده اند در حالی که شما تازه سفر خود را شروع کرده اید. بنابراین برای حفظ تمرکز باید عادت مقایسه های غیرضروری را کنار بگذارید.

2- به خود شک داشته باشید

نحوه رسیدگی به شک و تردیدها تعیین می کند که شما به سمت موفقیت می روید یا راهی دیگر. اگر هنوز در تلاش برای یافتن موفقیت خود هستید و به جای ایمان به خود، در خودتان تردید دارید، پس تردید شما، هرگز اجازه موفقیت نمی دهد.

اگر شما شک داشته باشید، در واقع ترس خود را تقویت می کنید و ترس، ما را راکد نگه می دارد. برای جلوگیری از راکد ماندن، باید بزرگترین ستایشگر خود شوید. شما باید فردی شوید که بیشترین اعتقاد را به شما دارد. هنگامی که خود را تشویق می کنید، پس می توانید خود را جلو بکشید و موفقیت خود را لمس کنید. برای تبدیل شدن به یک فرد موفق، باید به خود اعتماد کنید و به سخت کوشی خود ایمان داشته باشید.

۳- بهانه گیری

اکثر مردم بهانه می آورند و به طور معمول همان بهانه ها را بارها و بارها تکرار میکنند.

میدونی…

من پول ندارم، من وقت ندارم، من خیلی پیر هستم یا من از شکست می ترسم.

این بهانه ها بیش از هر چیز رویاهای مردم را سرقت کرده است!

در حقیقت، ممکن است همین حالا که فکر می کنید موفق شوید، بهانه ای به ذهن شما خطور کند. بهانه به طور کلی توجیهی برای اقدام یا عدم اقدام در مورد چیزی است. بهانه ها دروغ هایی است که به خود می گویید تا حالتان بهتر شود و همه اینها این است که شما را در همان وضعیت نگه می دارد و چرخ همستر زندگی را می دوید. به محض از دست دادن بهانه های خود، نتایج خود را پیدا خواهید کرد.

بگذریم، همه ما موانعی داریم اما افراد موفق راهی پیدا می کنند تا این موانع را از مسیر خود بردارند. همانطور که جرج واشنگتن کارور می گوید: “99٪ شکست ها ناشی از افرادی است که عادت بهانه گیری دارند” بنابراین اگر می خواهید زندگی را با موفقیت ادامه دهید، بهانه های خود را کنار بگذارید.

4- تفکر منفی

شما افکار منفی را می بینید که تبدیل به رفتارهای منفی می شود، رویاهای شما را می کشد. این برای ذهنیت مانند سم است و اگر می خواهید موفق شوید باید مراقب ذهن خود باشید تا درگیر هیچ گفتگوی منفی با خود نشوید. اگر شک، ناامیدی، افسردگی و بدبینی به ذهن شما حمله کند، به نوبه خود به زندگی شما حمله خواهد کرد.

اخبار را خاموش کنید، آن مقاله را نخوانید، صحبت منفی نکنید …

شما باید ذهن خود را با مواد مثبت اشباع کنید.

از افرادی که مکالمات منفی آنها می تواند نگرش شما در مورد خودتان را تحت تأثیر قرار دهد، فاصله بگیرید. افراد منفی نگر همیشه برای راه حل مشكل دارند و اگرچه شما نمی توانید رفتار منفی افراد را كنترل كنید اما می توانید مدت زمان حضور در آن را كنترل كنید.

فکرش را بکنید، هنگامی که یک گل شکوفا نمی شود، شما محیطی را که در آن رشد می کند اصلاح می کنید، نه گل را. بنابراین محیط خود را کنترل کنید.

به افرادی که با آنها وقت می گذرانید نگاهی بیندازید. آیا آنها هدف گرا هستند؟ آنها با مسائل و ناامنی های خاص اعتماد به نفس شما را پایین می آورند؟
همانطور که شیو کهرا می گوید: “عملکرد مثبت شما همراه با تفکر مثبت باعث موفقیت می شود”.

5- به تعویق انداختن

باارزش ترین کالایی که در زندگی داریم زمان است و با این وجود منبعی است که افراد ناموفق از بدترین حالت استفاده می کنند. لحظه تولد، ساعت زندگی شما شروع به ضرب و شتم میکند.

اما به نوعی مردم تمایل دارند فراموش کنند که روزی زمان ما تمام می شود. زندگی شما تمرین نیست.
اهمیت به زمان و استفاده ی درست از آن، شما را به اهداف، آرزوها و علاقه هایتان نزدیک می کند. این می تواند همان ایده ای باشد که شما همیشه می خواستید دنبال آن باشید.
80 مربع کوچک را روی یک کاغذ بکشید. چرا 80؟ خوب، اینها سالهای زندگی شما را نشان می دهد، یک انسان متوسط ​​تا 80 سالگی زندگی می کند. اکنون در مربع هایی که سن فعلی شما را نشان می دهند رنگ کنید و تفاوت مربع ها را مقایسه کنید.

شما اکنون نمایشی تصویری از چند سال دارید؟ آیا می خواهید یک سال دیگر، یک مربع دیگر زندگی کنید، کاری انجام دهید که واقعاً شما را خوشحال نمی کند؟ چیزی که شما را با اشتیاق و انرژی روشن نمی کند؟

همانطور که بنجامین فرانکلین نقل می کند، شما ممکن است به تأخیر بیاندازید، اما زمان نه. بنابراین با اضطرار زندگی کنید، با قصد زندگی کنید و زندگی کنید و بدانید که فقط یک بار فرصت زندگی کردن دارید.

روزهای استراحت خود را به روزهای موفقیت تبدیل کنید و از زدن دکمه چرت زدن زندگی خود دست بردارید! دیگر از فرصت صحبت نکنید زیرا فرصت را خود شما میسازید.
اگر وقت خود را برای ایجاد زندگی مورد نظر خود نگذارید، در نهایت مجبور خواهید شد زمان زیادی را صرف پرداختن به زندگی ای که نمی کنید، کنید!
یک سال بعد آرزو می کنید امروز را شروع کرده باشید.

دیدگاه افراد مشهور درمورد موفقیت

ادیسون ممکن است قبل از رسیدن به موفقیت در یک پروژه ، رکورد بیشترین تلاش های ناموفق را داشته باشد، زیرا چندین هزار بار قبل از اختراع لامپ عملکردی ناموفق داشته است. پاسخ وی برای کارآفرینان، مشهور شده است: «من شکست نخوردم. من فقط 10،000 راه را پیدا کردم که جواب نمی دهد.
روانشناس شاون آچور و نویسنده کتاب “مزیت خوشبختی” می گوید که 75٪ موفقیت در نتیجه سطح خوش بینی است. بیش از 12 میلیون نفر، سخنرانی وی را در مورد روانشناسی مثبت مشاهده کرده اند. خبر خوب این است که می توانید به خود آموزش دهید تا در کار شادتر باشید.

آچور پیشنهاد می کند که به طور منظم ورزش کنید، مراقبه کنید و کارهای مهربانی حرفه ای را به همکاران ارائه دهید. او می گوید با آموزش مجدد مغز برای دیدن احتمالات، حتی در محیط های استرس زا یا منفی، می توانیم از فرصت هایی که دیگران ممکن است از دست بدهند استفاده کنیم. به گفته آچور، کارمندان شادتر سود بالاتری نیز کسب می کنند. بنابراین تبدیل خوشبختی به عنوان یک هدف اصلی تجاری، به همان اندازه که برای صاحبان مشاغل مفید است برای افراد آن نیز مفید میباشد.

چانی ویلسچانسکی، مربی رهبری دوران کودکی میگوید: به خودتان اجازه دهید شکست بخورید. شکست معنای جالبی ندارد، اما در واقع میتواند مسیر موفقیت شما باشد. مجبور کردن خود برای بیرون آمدن از منطقه راحتی، به شما کمک میکند مهارت های جدیدی را در خود ایجاد کنید و شما را به ریسک بیشتر تشویق میکند. به خود اجازه دهید هفته ای یک بار، چیز جدیدی را که می ترسید در آن موفق نشوید، امتحان کنید.

شما به آرامی با این روند که به اصطلاح شکست رو به جلو میگویند، مسیر موفقیت را بر خود آشکار کرده و به موفقیت دست می یابید. او میگوید اگر تلاش شما به نتیجه نرسید، به جای شکست، آن را به عنوان یک فرصت ببینید. در این صورت شما این آزادی را خواهید داشت که چیزهای جدیدی را امتحان کنید و حتی در مواردی که قبلا نقاط ضعف شما بوده اند، پیشرفت کنید. دریابید که از نظر علمی، مولدترین راه برای موفقیت، ریسک کردن و مقابله با شکست است.

عواملی که سبب موفقیت میشوند

۱- چشم انداز و تعیین اهداف بلند مدت

تصمیم بگیرید که چه کسی می خواهید باشید و چه مراحلی می توانید برای “تحقق آن” انجام دهید. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد کنید. دستاوردهای کوتاه مدت معمولاً آن دستاوردهایی هستند که به نفع شما باشند و شما را در مسیر رسیدن به هدف بلند مدت خود هدایت کنند. این اهداف هستند که مسیر زندگی شما را مشخص میکنند. قطعا وقتی مسیر را بلد باشید خیلی راحت به مقصد میرسید و موفقیت خود را تضمین میکنید.

۲- رهبری

همه ما به مهارت های رهبری نیاز داریم. بعضی از افراد بهتر از دیگران هستند و دوست دارند رهبر باشند، بعضی دیگر دوست دارند هدایت شوند. اگر می خواهید خود را برای دستیابی به چیزهای بزرگتر در زندگی تحت فشار قرار دهید، پس باید خود را هدایت کنید بنابراین این مهارتی است که باید دائماً در آن پیشرفت کنید. موفقیت فقط در نتیجه تصمیم گیری حاصل می شود. شرکتهای قوی توسط رهبران موثری اداره می شوند که براساس اهدافی که تعیین کرده اند تصمیم می گیرند. رهبری در هر جنبه از زندگی ما یافت می شود و از ویژگی های قوی افراد موفق است.

۳- مدیریت موانع

زندگی غیرقابل پیش بینی است و هر روز تغییراتی به سراغمان می آید. تغییر ناشی از مسائل خانوادگی، اقتصادی، بلایای طبیعی، سلامتی و موارد ناشناخته دیگری است که مردم مجبور به مقابله با آنها هستند. چگونگی کنترل این موانع که مانع ما می شود، بر اینکه آیا می توانیم به اهداف بلند مدت خود برسیم یا نه، تأثیر می گذارد. تمرکز بر روی دیدگاه خود، نگاه به جلو و نه عقب، شما را در بهترین وضعیت برای مقابله با این مشکلات قرار خواهد داد.

4- قدرت اراده محدود

شما قدرت اراده بی نهایت یا انرژی ذهنی نامحدود ندارید. تصمیمات زیاد در مدت زمان کوتاه می تواند توانایی تصمیم گیری شما را کاهش دهد. استیو جابز را در نظر بگیرید که روزانه از یقه پشت سیاه و سفید و شلوار جین آبی استفاده می کند، بنابراین انرژی شناختی را برای چیزهای مهم آزاد می کند.
گزینه های کوچک مثبت را انتخاب کنید و به مدت یک ماه ادامه دهید تا در رفتار شما نمایان شوند و به عادت تبدیل شوند. چندین عادت موفق بیش از انجام هر کار بزرگی به موفقیت کمک می کند.

5- کار گروهی

هیچ کس بدون کمک دیگران موفق نمی شود. به بزرگترین کاوشگران، کارآفرینان، قهرمانان المپیک در ورزشهای فردی و حتی نویسندگان نگاه کنید. این افراد، افرادی هستند که به موفقیت دست یافته اند زیرا تیم هایی پشت سر خود داشته اند، از خانواده حمایت می کنند یا نظرات دیگران را خوانده و تحقیق کرده اند.

اگر می خواهید در زندگی موفق تر باشید، مهارت های کار تیمی ضروری است. رهبر خوب بودن را با تیم داری بودن اشتباه نگیرید. بهترین رهبران نیز بازیکنان عالی تیم هستند. لازم نیست هرکسی را که با او تعامل دارید دوست داشته باشید اما باید به او احترام بگذارید و در صورت لزوم به او کمک کنید و مشاوره دهید.

 


۶-قابل لمس بودن

دانش و مهارت، ابزاری است که برای شما درآمد کسب می کند و به شما در دستیابی به اهداف شغلی کمک می کند. از این رو، گسترش دائمی دانش خود را در اولویت قرار دهید. برای این کار، ابتدا قابل لمس شوید. خود را آموزش دهید تا در مقابل انتقاد، واکنش نشان ندهید و از هر شخصی که ملاقات می کنید بیاموزید.

عادت مطالعه روزانه را ایجاد کنید. خودت را راهنمایی کن. از هر فرصتی برای آموزش مهارتهای جدید استفاده کنید. هر روز معیار خود را در مقابل خود قبلی قرار دهید و هدف داشته باشید که هر بار کمی بهتر شوید.

۷-در مورد آنچه می خواهید تصمیم بگیرید

دوست دارید زندگی شما چگونه باشد؟ شما می خواهید به چه چیزی برسید؟ در چه خانه ای زندگی می کنید؟ با چه اتومبیلی رانندگی می کنید، چگونه لباس می پوشید، بچه دار می شوید و کجا مرخصی می گیرید؟ پاسخ های شما، مهم نیست که چه هستند، همه یک چیز مشترک دارند: آنها هزینه می کنند و گرفتن آنچه شما از زندگی می خواهید به پول نیاز دارد و این نیاز به یک حرفه موفق دارد. بنابراین در مورد آنچه از زندگی می خواهید تصمیم بگیرید و سپس خود را به یک برنامه عملی برای دستیابی به آن متعهد کنید.

۸- شکست های خود را در آغوش بگیرید

افرادی که هرگز اشتباه نمی کنند، هرگز شکست را تجربه نمی کنند یا شکست نمی خورند، افرادی هستند که هرگز کاری نمی کنند. شما همیشه از اشتباهات و شکست های خود بیشتر از موفقیت های خود خواهید آموخت. بنابراین اجازه ندهید که شما را از اهداف خود غرق کنند و یا از شما دور کنند، هر عقب نشینی را به عنوان یک تابلوی راهنمای دیگر ببینید که شما را مجدداً به سمت مسیر موفقیت سوق می دهد.

جمع بندی

پس می توان گفت در واقع خومان سبب موفقیت خودمان می شویم و این ما هستیم که موفقیت را برای خود میسر میکنیم. پس منتظر چی هستید؟ از همین امروز سعی کنید مثبت فکر کنید و حتی اگر در انجام کاری به نتیجه ی دلخواه خود نرسیدید آن را به منزله ی فرصت دوباره ببینید و با تمرین موارد گفته شده موفقیت را به یک عادت تبدیل کنید.

نظر بدهید

پیش ثبت نام