چگونه موفق شویم؟

شما موفقیت را در چه چیزی میبینید؟ موفقیت برای شما چه معنایی دارد؟ برخی افراد وقتی به موفقیت می اندیشند، ثروت را تصور می کنند. برخی دیگر قدرت میخواهند و برخی فقط می خواهند تاثیر مثبتی بر حهان بگذارند. همه ی اینها کاملا متغیر هستند، در واقع موفقیت مفهومی است که برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

زیگ زیگلار، معتبر ترین متخصص امروزی در زمینه موفقیت، در کتاب متولد پیروزی استدلال میکند که موفقیت را نمی توان با یک جمله تعریف کرد و برای هر شخصی موفقیت یک اندازه و تعریفی دارد. موفقیت زمانی حاصل می شود که در تمام زمینه های کاری نهایت تلاش خود را بکنید حتی اگر این امر به نتایج دلخواه شما نرسد. تصور کنید که در ۵ سال آینده صادقانه کجا خواهید بود. موفقیت شما در دستان خودتان است.

موفق بودن لزوما به معنای ثروتمند شدن یا برنده شدن جوایز نیست، بلکه میتواند در مورد رضایت شخصی باشد. موفقیت در زندگی همان چیزی است که شما تعریف میکنید. مطالعات نشان داده است که مغز شما هنگامی که مثبت فکر میکنید، در بهترین حالت قرار دارد و بیشترین انعطاف پذیری را از خود نشان می دهد. این امر به نوبه خود سوخت مورد نیاز برای موفقیت را تامین میکند.

عادت هایی که شما را از موفقیت دور میکند

1- مقایسه خود با دیگران

وقتی خودتان را با افراد دیگر مقایسه می کنید، پس همه چیز را اشتباه قضاوت می کنید، به این دلیل که دو زندگی هرگز نمی توانند در یک صفحه باشند. شخصی که در حال مقایسه خود با او هستید ممکن است در فصل 20 زندگی باشد در حالی که شما هنوز در فصل 1 هستید. اگر در شروع کار، خود را با بیل گیتس و استیو جابز مقایسه کردید، این مقایسه فقط باعث ایجاد تردید در خود می شود.

فقط باید به یاد داشته باشید، افرادی که زندگی خود را با آنها مقایسه می کنید، برای موفقیت خود بسیار سختی کشیده اند در حالی که شما تازه سفر خود را شروع کرده اید. بنابراین برای حفظ تمرکز باید عادت مقایسه های غیرضروری را کنار بگذارید.

2- به خود شک داشته باشید

نحوه رسیدگی به شک و تردیدها تعیین می کند که شما به سمت موفقیت می روید یا راهی دیگر. اگر هنوز در تلاش برای یافتن موفقیت خود هستید و به جای ایمان به خود، در خودتان تردید دارید، پس تردید شما، هرگز اجازه موفقیت نمی دهد.

اگر شما شک داشته باشید، در واقع ترس خود را تقویت می کنید و ترس، ما را راکد نگه می دارد. برای جلوگیری از راکد ماندن، باید بزرگترین ستایشگر خود شوید. شما باید فردی شوید که بیشترین اعتقاد را به شما دارد. هنگامی که خود را تشویق می کنید، پس می توانید خود را جلو بکشید و موفقیت خود را لمس کنید. برای تبدیل شدن به یک فرد موفق، باید به خود اعتماد کنید و به سخت کوشی خود ایمان داشته باشید.

۳- بهانه گیری

اکثر مردم بهانه می آورند و به طور معمول همان بهانه ها را بارها و بارها تکرار میکنند.

میدونی…من پول ندارم، من وقت ندارم، من خیلی پیر هستم یا من از شکست می ترسم.این بهانه ها بیش از هر چیز رویاهای مردم را سرقت کرده است!

در حقیقت، ممکن است همین حالا که فکر می کنید موفق شوید، بهانه ای به ذهن شما خطور کند. بهانه به طور کلی توجیهی برای اقدام یا عدم اقدام در مورد چیزی است. بهانه ها دروغ هایی است که به خود می گویید تا حالتان بهتر شود و همه اینها این است که شما را در همان وضعیت نگه می دارد و چرخ همستر زندگی را می دوید. به محض از دست دادن بهانه های خود، نتایج خود را پیدا خواهید کرد.

بگذریم، همه ما موانعی داریم اما افراد موفق راهی پیدا می کنند تا این موانع را از مسیر خود بردارند. همانطور که جرج واشنگتن کارور می گوید: “99٪ شکست ها ناشی از افرادی است که عادت بهانه گیری دارند” بنابراین اگر می خواهید زندگی را با موفقیت ادامه دهید، بهانه های خود را کنار بگذارید.

4- تفکر منفی

شما افکار منفی را می بینید که تبدیل به رفتارهای منفی می شود، رویاهای شما را می کشد. این برای ذهنیت مانند سم است و اگر می خواهید موفق شوید باید مراقب ذهن خود باشید تا درگیر هیچ گفتگوی منفی با خود نشوید. اگر شک، ناامیدی، افسردگی و بدبینی به ذهن شما حمله کند، به نوبه خود به زندگی شما حمله خواهد کرد.

اخبار را خاموش کنید، آن مقاله را نخوانید، صحبت منفی نکنید …

شما باید ذهن خود را با مواد مثبت اشباع کنید.

از افرادی که مکالمات منفی آنها می تواند نگرش شما در مورد خودتان را تحت تأثیر قرار دهد، فاصله بگیرید. افراد منفی نگر همیشه برای راه حل مشكل دارند و اگرچه شما نمی توانید رفتار منفی افراد را كنترل كنید اما می توانید مدت زمان حضور در آن را كنترل كنید.

فکرش را بکنید، هنگامی که یک گل شکوفا نمی شود، شما محیطی را که در آن رشد می کند اصلاح می کنید، نه گل را. بنابراین محیط خود را کنترل کنید.

به افرادی که با آنها وقت می گذرانید نگاهی بیندازید. آیا آنها هدف گرا هستند؟ آنها با مسائل و ناامنی های خاص اعتماد به نفس شما را پایین می آورند؟
همانطور که شیو کهرا می گوید: “عملکرد مثبت شما همراه با تفکر مثبت باعث موفقیت می شود”.

5- به تعویق انداختن

باارزش ترین کالایی که در زندگی داریم زمان است و با این وجود منبعی است که افراد ناموفق از بدترین حالت استفاده می کنند. لحظه تولد، ساعت زندگی شما شروع به ضرب و شتم میکند.

اما به نوعی مردم تمایل دارند فراموش کنند که روزی زمان ما تمام می شود. زندگی شما تمرین نیست.
اهمیت به زمان و استفاده ی درست از آن، شما را به اهداف، آرزوها و علاقه هایتان نزدیک می کند. این می تواند همان ایده ای باشد که شما همیشه می خواستید دنبال آن باشید.
80 مربع کوچک را روی یک کاغذ بکشید. چرا 80؟ خوب، اینها سالهای زندگی شما را نشان می دهد، یک انسان متوسط ​​تا 80 سالگی زندگی می کند. اکنون در مربع هایی که سن فعلی شما را نشان می دهند رنگ کنید و تفاوت مربع ها را مقایسه کنید.

شما اکنون نمایشی تصویری از چند سال دارید؟

آیا می خواهید یک سال دیگر، یک مربع دیگر زندگی کنید، کاری انجام دهید که واقعاً شما را خوشحال نمی کند؟ چیزی که شما را با اشتیاق و انرژی روشن نمی کند؟

همانطور که بنجامین فرانکلین نقل می کند، شما ممکن است به تأخیر بیاندازید، اما زمان نه. بنابراین با اضطرار زندگی کنید، با قصد زندگی کنید و زندگی کنید و بدانید که فقط یک بار فرصت زندگی کردن دارید.

روزهای استراحت خود را به روزهای موفقیت تبدیل کنید و از زدن دکمه چرت زدن زندگی خود دست بردارید! دیگر از فرصت صحبت نکنید زیرا فرصت را خود شما میسازید.
اگر وقت خود را برای ایجاد زندگی مورد نظر خود نگذارید، در نهایت مجبور خواهید شد زمان زیادی را صرف پرداختن به زندگی ای که نمی کنید، کنید!
یک سال بعد آرزو می کنید امروز را شروع کرده باشید.

 

 

عواملی که سبب موفقیت میشوند

 

1-به افکار مثبت فکر کنید

یکی از اولین قدم ها برای موفقیت این است که خود را از شر افکار منفی خلاص کنید. همه ما این جمله را شنیده‌ایم که «شما همان چیزی هستید که می‌خورید»، اما یک عبارت دقیق‌تر ممکن است «شما همان چیزی هستید که فکر می‌کنید» باشد.اگر روی افکار منفی تمرکز کنید، بعید است که هرگز به موفقیت یا خوشبختی در زندگی دست یابید. اما اگر مثبت و با انگیزه باشید، می توانید هر کاری انجام دهید.                                                                             

یک لحظه به نوزادان فکر کنید. وقتی کودک راه رفتن را یاد می گیرد، بلافاصله به هدف خود نمی رسد. سقوط می کنند و سقوط می کنند و دوباره سقوط می کنند. اما نکته مهم شکست نیست. این عزم راسخ است که هر چقدر هم که سخت به نظر برسد، بلند میشوی و دوباره تلاش میکنی.ما می توانیم از نوزادان چیزهای زیادی در مورد اراده و مثبت اندیشی بیاموزیم. به جای اینکه مدام فکر کنید «نمی‌توانم»، سعی کنید  به «می‌توانم» فکر کنید. این تمرین ساده به شما این امکان را می دهد که احساس مثبت و انگیزه بیشتری برای دستیابی به اهداف خود داشته باشید، حتی زمانی که همه چیز غیرممکن به نظر می رسد.

 

2-برای یادگیری آماده باشید

هر روز برای یادگیری و توجه به چیزهای جدید وقت بگذارید. حتی اگر خود را در یک موضوع متخصص می­دانید، از کشف چیزهایی که هرگز با آن­ها­ آشنا نشده اید و نمی دانستید، دست برندارید.اما آمادگی برای یادگیری چیزهای جدید می تواند بسیار فراتر از واقعیت ها یا داستان های ساده باشد. آماده باشید که یاد بگیرید چگونه با ناامیدی کنار بیایید، چگونه از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید، و چگونه پیروزی های خود را در این راه جشن بگیرید. هر روز فرصتی است برای رشد و یادگیری. افراد موفق این را می دانند و از آن نهایت استفاده را می برند.  

 

 

3-از داشتن اهداف بزرگ نترسید

کتاب‌ها و منابع راهنمایی بی‌شماری وجود دارند که ادعا می‌کنند بهترین راه برای موفقیت این است که اهداف کوچک و دست یافتنی برای خود تعیین کنید تا در حین حرکت، آن‌ها را مشخص کنید. اما بسیاری از این افراد می ترسند بزرگ فکر کنند.                                                                                                                       

بزرگ فکر کردن به این معنی نیست که نباید برنامه و گام های کوچکتری داشته باشید، بلکه به این معنی است که رویا و هدفی دارید که می توانید برای رسیدن به آن تلاش کنید. بسیاری از مردم رویاهای بزرگ خود را کنار می گذارند تا به سمت چیزی «واقعی تر» یا دست یافتنی تر حرکت کنند. اما افراد موفق به حرف دیگران اهمیتی نمی دهند که میگویند رویاهایشان چقدر بلندپروازانه به نظر می رسد. تنها چیزی که آنها می دانند این است که این همان چیزی است که واقعاً می خواهند و از دنبال کردن آن نمی ترسند.                                                    

 

4-از شر عوامل حواس پرتی خلاص شوید

فیلم یکی از عوامل مهم حواس پرتی

 

مهم نیست چقدر می‌خواهید موفق شوید، وقتی برنامه‌ای در نتفلیکس وجود دارد که  از تماشای آن ناامید هستید، وقتی تلفن شما مدام زنگ می­خورد، وقتی می‌دانید که اتفاقی هیجان‌انگیز در اینستاگرام در حال رخ دادن است ، تمرکز روی آن بسیار آسان است. این ها چیزهایی ست که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک نمی­کند.به همین دلیل رهایی از حواس پرتی های اضافی و افکار منفی در مسیر موفقیت بسیار حیاتی است.این بدان معنا نیست که شما دوباره نمی توانید سریالی را تماشا کنید. به این معنی است که باید تمرکز کنید و زمان واقعی و توجه خود را به اهدافتان اختصاص دهید.                                                                              

به عنوان مثال، اگر هدف شما این است که کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید. در حالی که کار می کنید، اگر نمی توانید به سریال نگاه نکنید، باید در حالت بی صدا یا در اتاق دیگری باشد. اگریکی از رویاهای شما شامل گذراندن زمان با کیفیت بیشتر با فرزندانتان است، لحظاتی را که دارید را با چک کردن ایمیل های کاری یا تماشای ورزش تلف نکنید.اگر می خواهید یک زندگی موفق داشته باشید، باید آماده باشید تا برای آن تلاش کنید. این ممکن است به معنای قربانی کردن لذت های کوتاه مدت برای دستاوردهای آینده باشد.                                                

افراد موفق می دانند که دستیابی به موفقیت یا تجربه مداوم ناامیدی و شکست در طول مسیر واقعاً به این بستگی دارد که آیا شما اجازه می دهید حواس پرتی ها زندگی شما را مختل کنند. یا اینکه آیا عادت های خوبی را در خود پرورش می دهید که به پیشرفت رویاهای شما کمک می کند.اگر مطمئن نیستید که چه چیزی مانع موفقیت شما می شود، به کارهایی که روزانه انجام می دهید و به آنها فکر می کنید توجه کنید. آیا این موارد برای شما مفید است؟ یا آنها فقط جلوی سخت کار کردن شما را میگیرند؟!اگر دومی است، می دانید که باید برود!  

 

 

 

5-برنامه ریزی کنید، برنامه ریزی کنید و دوباره برنامه ریزی کنید.

 

شروع موفقیت با برنامه ریزی

اگر در مورد موفقیت جدی هستید، به برنامه ای نیاز دارید که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. و بله، این باید یک برنامه بزرگ باشد. یک هدف بزرگ که منعکس کننده وحشیانه ترین رویاهای شماست و می توانید هر روز برای رسیدن به آن تلاش کنید. اما فقط فکر کردن و خواستن اهداف بزرگ برای رسیدن به موفقیت کافی نیست.لازمه رسیدن به موفقیت داشتن یک برنامه ی دقیق است. برنامه ای که در آن زمان و نحوه ی کارهایی که باید انجام دهید، قید شود.                                                                                             

 

به عنوان مثال،

اگر می خواهید تا زمانی که به سن خاصی می رسید، مقدار مشخصی پول داشته باشید، باید بدانید که چگونه می خواهید آن را به دست آوربد.برای مشخص کردن این موردباید به سوالاتی از این قبیل جواب دهید.

  • به کار در شرکت فعلی خود ادامه می دهید؟
  • مهارت های خود را در یک حرفه جدید امتحان می کنید؟
  • به یک کار جانبی مشغول می شوید
  • یاد می گیرید که چگونه به صورت آنلاین درآمد کسب کنید؟                                                                                     

همچنین باید برای زمانی که قرار است این کارها را انجام دهید برنامه ریزی کنید. شاید تصمیم بگیرید که می خواهید یک شغل جدید داشته باشید و رئیس خود شوید، اما هنوز حاضر نیستید این کار را انجام دهید. در این صورت، برنامه ای برای ترک شغل خود در مدت زمان مشخصی تنظیم کنید و به آن پایبند باشید . اگر پول بیشتری می خواهید اما از شغل خود راضی هستید، تصمیم بگیرید که چه زمانی درخواست افزایش حقوق می کنید. و به آن بچسبید .                                                                                                                  بسیاری از مردم در مورد موفقیت صحبت می کنند،آن ها برای پیگیری پیشرفت، چالش ها، و عادت هایی که برای اهدافشان مفید/غیر مفید هستند، تلاش می کنند. اما شما فقط با یک برنامه ریزی دقیق که باید به آن پایبند باشید، میتوانید به موفقیت دست برسید. 

 

6-خودمراقبتی برای جلوگیری از فرسودگی  

 

مدیتیشن عامل افزایش انرژی برای ادامه راه موفقیت                                                                                        

زمانی که انگیزه بالایی برای موفقیت در زندگی و برنامه ای دقیق برای پیگیری پیشرفت خود دارید، می توانید به راحتی در این ذهنیت گیر کنید که فقط اهداف شما مهم هستند. اما این اشتباه است.موفق ترین افراد می دانند که خودمراقبتی و وقت گذاشتن برای خود نیز برای تضمین موفقیت در زندگی حیاتی است. بمرکز کردن روی شغل یاپول منجر به فرسودگی شغلی و نارضایتی­تان می‌شود.                                       

نه تنها وقت گذاشتن برای خود برای سلامت روان شما حیاتی است، بلکه بهترین راه برای اطمینان از این که در بهترین شرایط برای رسیدن به رویاهای خود هستید نیز می باشد. بدون استراحت، ذهن و بدن شما نمی تواند بهبود یابد و به زودی متوجه خواهید شد که 100% کار نمی کنید. بنابراین، اگر واقعاً می‌خواهید موفق باشید، برای انجام کارهایی که جزئی از برنامه شما نیستند هم وقت بگذارید. خواه مدیتیشن باشد، خواه تمرینات تنفسی، یا سفر به پارک آبی،به خود اجازه تمرین تمرکز حواس و حتی تفریح  را بدهید!

اگر فرسودگی شغلی را تجربه یا احساس می‌کنید یا در ایده‌ها و افکارتان سردرگم شده‌اید، تفریح کردن می‌تواند کمک کند. وقت خود را با نشستن پشت صفحه خالی کامپیوتر تلف نکنید. بلند شوید به پیاده روی بروید یا با یک دوست تماس بگیرید. وقتی برگردید، احساس بهتری خواهید داشت و مطمئناً نسبت به زمانی که می‌نشستید و تلاش می‌کردید، بهره‌ورتر خواهید بود.                                                                                                         

 

7- تعهد واقعی برای موفقیت داشته باشید

بسیاری از مردم فکر می کنند که برای موفقیت باید انگیزه داشته باشند. اما این کاملا درست نیست. وقتی به خود (یا دیگران) متعهد می شوید، احتمالاً متوجه خواهید شد که اگر به آن فرصت بدهید، انگیزه به دست می آید. فقط به این دلیل که برای نوشتن رمان پرفروشی که همیشه درباره آن صحبت کرده اید انگیزه ندارید، به این معنی نیست که نباید تلاش کنید. اگر به نوشتن متعهد باشید، کلمات خواهند آمد و با نزدیک شدن به خط پایان، انگیزه افزایش می یابد.

مهم است به یاد داشته باشید که هر روز آسان نخواهد بود، زیرا برای موفقیت تلاش می کنید. شما اشتباه خواهید کرد. با چالش هایی روبرو خواهید شد. و روزهایی را پشت سرخواهید گذاشت که باور نمی کنید که موفق خواهید شد. اما اگر متعهد باشید و به تلاش ادامه دهید، زندگی موفق ممکن است .

 

8-آدم عمل شوید

یکی از مشهورترین نقل قول های والت دیزنی این است که «بهترین راه برای شروع این است که صحبت کردن را کنار بگذاریم و شروع کنیم به انجام دادن»،همه رویاهای ما می توانند محقق شوند، اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم. در حالی که ممکن است اینها کمی بد به نظر برسند، اما نمی‌توانیم نکته والت را نبینیم: اگر مایل نباشید اولین قدم را به سوی آن بردارید، هرگز به موفقیت نخواهید رسید.اگر واقعاً خواهان موفقیت در زندگی هستید، نمی توانید فقط در مورد آن صحبت کنید. تمام نقشه های دنیا بی فایده است اگر اقدام نکنید و اولین قدم را برندارید.   

 

ترفند موفقیت این است که به هر حال قدم بردارید و به تلاش ادامه دهید، حتی زمانی که کار سخت می شود، یا می ترسید که ممکن است اشتباه کنید.

تنها اشتباه ،تلاش نکردن است.

9- چشم انداز و تعیین اهداف بلند مدت

تصمیم بگیرید که چه کسی می خواهید باشید و چه مراحلی می توانید برای “تحقق آن” انجام دهید. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد کنید. دستاوردهای کوتاه مدت معمولاً آن دستاوردهایی هستند که به نفع شما باشند و شما را در مسیر رسیدن به هدف بلند مدت خود هدایت کنند. این اهداف هستند که مسیر زندگی شما را مشخص میکنند. قطعا وقتی مسیر را بلد باشید خیلی راحت به مقصد میرسید و موفقیت خود را تضمین میکنید.

10- رهبری

همه ما به مهارت های رهبری نیاز داریم. بعضی از افراد بهتر از دیگران هستند و دوست دارند رهبر باشند، بعضی دیگر دوست دارند هدایت شوند. اگر می خواهید خود را برای دستیابی به چیزهای بزرگتر در زندگی تحت فشار قرار دهید، پس باید خود را هدایت کنید بنابراین این مهارتی است که باید دائماً در آن پیشرفت کنید. موفقیت فقط در نتیجه تصمیم گیری حاصل می شود. شرکتهای قوی توسط رهبران موثری اداره می شوند که براساس اهدافی که تعیین کرده اند تصمیم می گیرند. رهبری در هر جنبه از زندگی ما یافت می شود و از ویژگی های قوی افراد موفق است.

11- مدیریت موانع

زندگی غیرقابل پیش بینی است و هر روز تغییراتی به سراغمان می آید. تغییر ناشی از مسائل خانوادگی، اقتصادی، بلایای طبیعی، سلامتی و موارد ناشناخته دیگری است که مردم مجبور به مقابله با آنها هستند. چگونگی کنترل این موانع که مانع ما می شود، بر اینکه آیا می توانیم به اهداف بلند مدت خود برسیم یا نه، تأثیر می گذارد. تمرکز بر روی دیدگاه خود، نگاه به جلو و نه عقب، شما را در بهترین وضعیت برای مقابله با این مشکلات قرار خواهد داد.

12- قدرت اراده محدود

شما قدرت اراده بی نهایت یا انرژی ذهنی نامحدود ندارید. تصمیمات زیاد در مدت زمان کوتاه می تواند توانایی تصمیم گیری شما را کاهش دهد. استیو جابز را در نظر بگیرید که روزانه از یقه پشت سیاه و سفید و شلوار جین آبی استفاده می کند، بنابراین انرژی شناختی را برای چیزهای مهم آزاد می کند.
گزینه های کوچک مثبت را انتخاب کنید و به مدت یک ماه ادامه دهید تا در رفتار شما نمایان شوند و به عادت تبدیل شوند. چندین عادت موفق بیش از انجام هر کار بزرگی به موفقیت کمک می کند.

13- کار گروهی

هیچ کس بدون کمک دیگران موفق نمی شود. به بزرگترین کاوشگران، کارآفرینان، قهرمانان المپیک در ورزشهای فردی و حتی نویسندگان نگاه کنید. این افراد، افرادی هستند که به موفقیت دست یافته اند زیرا تیم هایی پشت سر خود داشته اند، از خانواده حمایت می کنند یا نظرات دیگران را خوانده و تحقیق کرده اند.

اگر می خواهید در زندگی موفق تر باشید، مهارت های کار تیمی ضروری است. رهبر خوب بودن را با تیم داری بودن اشتباه نگیرید. بهترین رهبران نیز بازیکنان عالی تیم هستند. لازم نیست هرکسی را که با او تعامل دارید دوست داشته باشید اما باید به او احترام بگذارید و در صورت لزوم به او کمک کنید و مشاوره دهید.

 


14-قابل لمس بودن

دانش و مهارت، ابزاری است که برای شما درآمد کسب می کند و به شما در دستیابی به اهداف شغلی کمک می کند. از این رو، گسترش دائمی دانش خود را در اولویت قرار دهید. برای این کار، ابتدا قابل لمس شوید. خود را آموزش دهید تا در مقابل انتقاد، واکنش نشان ندهید و از هر شخصی که ملاقات می کنید بیاموزید.

عادت مطالعه روزانه را ایجاد کنید. خودت را راهنمایی کن. از هر فرصتی برای آموزش مهارتهای جدید استفاده کنید. هر روز معیار خود را در مقابل خود قبلی قرار دهید و هدف داشته باشید که هر بار کمی بهتر شوید.

15-در مورد آنچه می خواهید تصمیم بگیرید

دوست دارید زندگی شما چگونه باشد؟ شما می خواهید به چه چیزی برسید؟ در چه خانه ای زندگی می کنید؟ با چه اتومبیلی رانندگی می کنید، چگونه لباس می پوشید، بچه دار می شوید و کجا مرخصی می گیرید؟ پاسخ های شما، مهم نیست که چه هستند، همه یک چیز مشترک دارند: آنها هزینه می کنند و گرفتن آنچه شما از زندگی می خواهید به پول نیاز دارد و این نیاز به یک حرفه موفق دارد. بنابراین در مورد آنچه از زندگی می خواهید تصمیم بگیرید و سپس خود را به یک برنامه عملی برای دستیابی به آن متعهد کنید.

16- شکست های خود را در آغوش بگیرید

افرادی که هرگز اشتباه نمی کنند، هرگز شکست را تجربه نمی کنند یا شکست نمی خورند، افرادی هستند که هرگز کاری نمی کنند. شما همیشه از اشتباهات و شکست های خود بیشتر از موفقیت های خود خواهید آموخت. بنابراین اجازه ندهید که شما را از اهداف خود غرق کنند و یا از شما دور کنند، هر عقب نشینی را به عنوان یک تابلوی راهنمای دیگر ببینید که شما را مجدداً به سمت مسیر موفقیت سوق می دهد.

 

چانی ویلسچانسکی، مربی رهبری دوران کودکی میگوید: به خودتان اجازه دهید شکست بخورید. شکست معنای جالبی ندارد، اما در واقع میتواند مسیر موفقیت شما باشد. مجبور کردن خود برای بیرون آمدن از نقطه امن، به شما کمک میکند مهارت های جدیدی را در خود ایجاد کنید و شما را به ریسک بیشتر تشویق میکند. به خود اجازه دهید هفته ای یک بار، چیز جدیدی را که می ترسید در آن موفق نشوید، امتحان کنید.

 

شما به آرامی با این روند که به اصطلاح شکست رو به جلو می­گویند، مسیر موفقیت را بر خود آشکار کرده و به موفقیت دست می یابید. او میگوید اگر تلاش شما به نتیجه نرسید، به جای شکست، آن را به عنوان یک فرصت ببینید. در این صورت شما این آزادی را خواهید داشت که چیزهای جدیدی را امتحان کنید و حتی در مواردی که قبلا نقاط ضعف شما بوده اند، پیشرفت کنید. دریابید که از نظر علمی، مولدترین راه برای موفقیت، ریسک کردن و مقابله با شکست است.                                                                                          

 

مهم نیست که چقدر تبلیغات رسانه‌های اجتماعی ادعا می‌کنند که می‌توانید یک شبه هزاران دلار درآمد داشته باشید، یا کتاب‌های خودیاری وعده انقلابی در زندگی شما را می‌دهند، پاسخ ساده برای موفقیت این است که هیچ پاسخ ساده‌ای وجود ندارد.کلید موفقیت یک قرص یا هک یا یک کنفرانس نیست. این نترسیدن از شکست، درس گرفتن از اشتباهات و باور به خود است.

 

بنابراین، به این فکر کنید که واقعاً چه کاری می خواهید انجام دهید. یک هدف بسازید، سپس برای چگونگی رسیدن به آن هدف برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید. با گذشت زمان، عادت‌ها و طرز فکری در شما ایجاد می‌شود که به شما کمک می‌کند بر هر چالشی غلبه کنید، بنابراین می‌توانید در زندگی موفق باشید… مهم نیست که این برای شما چه معنایی دارد.                                                                                       

 

اکنون مقاله ما در مورد دستیابی به موفقیت را خوانده اید، دو گزینه دارید.

 

گزینه اول :

شما از توصیه های ما استفاده می کنید و در نظر می گیرید که مهارت ها و علایق شما کجاست و اولین قدم را به سمت ایده های خود برمیدارید. شاید شروع به نوشتن یک وبلاگ کنید، یا یک فروشگاه آنلاین باز کنید ، یا کامپیوتر را ببندید و با خانواده خود به معاشرت بروید. مهم نیست چه کاری انجام می دهی؛ فقط انجامش بده!                                                                                                                

گزینه دوم :

متوجه می‌شوید که هیچ ایده‌ای ندارید یا نمی‌خواهید تلاش کنید. با این ایده خوب می شوید که هرگز موفق نخواهید شد. شاید تا آخر بعد از ظهر به تماشای چیزی در نتفلیکس بنشینید.

 

سوالات متداول                                                                                                      

پنج کلید موفقیت چیست؟                                                                                                                

اگرچه تعریف موفقیت می تواند دشوار باشد، اما می توان نحوه دستیابی به موفقیت را به پنج دسته کلیدی محدود کرد.

مهارت عامل اول و مهم موفقیت

 

عزم و اراده:                                                                                                             

 اگردر رسیدن به موفقیت مصمم نباشید، موفق نخواهید شد. واقعا به همین اسونیه.                                           

مهارت:                                                                                                                   

اگرچه شما جملات انگیزشی زیادی در مورد اینکه چگونه می توانید “به هر چیزی که در ذهن خود دارید برسید” می خوانید، اما کمی پیچیده تر از این است. قطعاً برای موفقیت به نوعی مهارت، استعداد یا دانش در حوزه انتخابی خود نیاز خواهید داشت. مطمئناً می‌توانید در طول مسیر چیزهای جدیدی یاد بگیرید و جنبه‌هایی را تمرین کنید که باید در آنها پیشرفت کنید، اما قبل از اینکه بتوانید به اهداف خود برسید حداقل به مهارت‌های مرتبط نیاز خواهید داشت.                                                                                                          

اشتیاق:                                                                                                                                               

 استیو جابز واقعاً این یکی را به درستی تعریف کرد – «تنها راه برای انجام کار عالی این است که عاشق کاری باشید که انجام می دهید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده‌اید، به جستجو ادامه دهید، قانع نشوید.» به همان اندازه که داشتن مهارت و نظم در سفر به سمت موفقیت مهم است، به اشتیاق و عشق برای وظایف نیز نیاز دارید. این اشتیاق همان چیزی است که می تواند بین فرصت یادگیری و شکست تفاوت ایجاد کند. به یاد داشته باشید، همیشه لحظاتی وجود خواهد داشت که باور ندارید می توانید آن را انجام دهید. اما اگر اشتیاق داشته باشید، می توانید از ترس خود عبور کنید و موفق شوید.                                                                        

نظم و انضباط:                                                                                                                                     

 بعضی روزها، شما به سادگی نمی خواهید یاد بگیرید یا برای رسیدن به اهداف خود کار کنید. هیچ مقدار پول یا فشار خانواده به شما انگیزه نمی دهد. در این روزها، یک طرز فکر مثبت برای شما کافی نخواهد بود، و شما نیاز به نظم و انضباط زیادی دارید تا از تلاش برای رسیدن به اهداف خوددست نکشید.

 

شانس عامل موثر در موفقیت

 

شانس:                                                                                                                   

قرار نیست به شما دروغ بگوییم. موفق ترین افراد قطعاً اراده، مهارت، اشتیاق و نظم زیادی دارند، اما در این راه با کمی شانس هم به آنها کمک شد. اما در حالی که این ممکن است برخی از شما را ناامید کند، برخی دیگر هیجان زده خواهند شد که متوجه شوند هر شکستی ناشی از یک اشتباه نیست. و همین یک لحظه یک شانس خوب می تواند همان چیزی باشد که موفقیت شما را تضمین می کند.                                                         

همانطور که خواهید دید، تنها زمانی می توانید به موفقیت دست پیدا کنید که هر پنج جزء کلیدی را داشته باشید. هنگامی که سطوح صحیحی از عزم، مهارت، اشتیاق، نظم و انضباط و کمی شانس را به دست آوردید، قادر خواهید بود عادات و تمرین هایی را ایجاد کنید که موفقیت شما را تضمین می کند.

 

چگونه به هر چیزی که می خواهم برسم؟                                                                                            

همه ما در زندگی چیزهایی داریم که واقعا می خواهیم. از تشکیل خانواده گرفته تا شغلی مفید یا تأثیر مثبت بر اجتماع. شاید  نظر شما در مورد موفقیت حتی فرتر از این ها باشد.        مهم نیست که در زندگی چه می خواهید، می توانید آن را با طرز فکر صحیح و عادات خوب داشته باشید. بسیاری از مردم فکر می کنند که شما باید بین خانواده و پول یا کار و سلامتی یکی را انتخاب کنید. اما آنها اشتباه می کنند. شما می توانید همه چیز را بخواهید و داشته باشید ، به شرطی که مایل باشید تلاش کنید و اولین قدم را بردارید.                                                                                          

آیا واقعاً می توانید هر کاری را که می خواهید در زندگی انجام دهید؟                                               

بله                                                                                                                         

 

در دنیای امروز، بسیار آسان است که گرفتار کارهایی شوید که نمی توانید انجام دهید یا بهانه ای برای بیرون نرفتن و یا زندگی رویایی را پبدا نکردن. اما راز واقعی این است که تنها چیزی که شما را از داشتن هر چیزی که می خواهید باز می دارد شما هستید .به عقب برگردید و پنج کلید موفقیت و 17 نکته ما را برای به دست آوردن هر آنچه در زندگی می خواهید را بخوانید. خواهید دید که اگر بخواهید زمان و تلاش خود را صرف کنید، انجام هر کاری کاملا ممکن است.

 

همچنین مهم است که در نظر داشته باشید که موفقیت های یک شبه هرگز آن چیزی نیستند که به نظر می رسند. شما فردا میلیونر نخواهید شد  (یا حداقل، اکثر ما نخواهیم شد!). شما باید به رویاهای خود ایمان داشته باشید و برای موفقیت تلاش کنید.                                                                                            

 

بزرگترین راز موفقیت چیست؟                                                                                                           

بزرگترین راز موفقیت این است که برای رسیدن به اهداف خود باید اقدام کنید. اگر دنبال آن نروید هیچ چیز به دست نمی آید. پس، از خواندن مقالات در مورد چگونگی موفقیت دست بردارید و سریعا دست به کار شوید . . بعدا میتونی از ما تشکر کنی

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *