تماس با ما
9:00AM - 17:00PM
بک لینک باکیفیت چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مؤثرترین و مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل بک لینک است.این را باید بدانید که ارزش و اهمیت همه بک لینک ها باهم برابر نیست.بک لینک ها متفاوت اند و انواع مختلفی دارند و هرکدام از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند.بک لینک خوب باعث ارتقاء رتبه سایت شما خواهد شد و بالعکس بک لینک بی کیفیت نیز باعث افت رتبه سایت شما در رتبه بندی های گوگل خواهد شد.پس تا اینجا از اهمیت بک لینک آگاه شده اید.

بک لینک چیست؟

در واقع بک لینک ها، لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر به وب سایت شما داده می شوند. موتورهای جستجو، بک لینک ها را به عنوان یک رای مثبت نسبت به وبسایت یا محتوای شما می بینند که می تواند رتبه بندی سایت شما را در نتایج جستجو بهبود دهد.البته گاهی نیز میتواند رتبه سایت شما را کاهش دهد. لینک ها در حقیقت یک رای از وب سایت های دیگر هستند.هر کدام از این رای ها به موتور های جست و جو میگوید که این محتوا ارزشمند است.بنابراین اگر وب شما تعداد آرای بیشتری نسبت به سایر وب سایت های دیگری داشته باشد،در نتایج گوگل سایت شما بالاتر از دیگر وب سایت ها قرار خواهد گرفت.

الگوریتم های گوگل از گذشته تا کنون تغییرات زیادی کرده است اما همچنان بک لینک ها یکی از مهم ترین معیار های رتبه بندی محسوب میشوند.استفاده کردن از بک لینک ها برای سیستم رای گیری چیز تازه ای نیست.پایه و اساس الگوریتم اصلی گوگل بک لینک ها هستند که با نام (pageRank)  آنها را معرفی کردن.

انواع بک لینک

بک لینک ها به جزء نوع ورودی و خروجی انواع دیگری نیز دارند.بک لینک فالو و بک لینک نوفالو انواع دیگری از بک لینک ها هستند.

بک لینک فالو: هنگامی که گوگل به هر صفحه وب یک رتبه اختصاص داد و در واقع page rank را به همگان معرفی کرد، بک لینک‌ها تحت تأثیر رتبه‌ها قرار گرفتند. با معرفی Page Rank، هر بک لینک با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند بخشی از رتبه آن صفحه را به صفحه مقصد انتقال دهد. در این صورت انتقال رتبه توسط بک لینک ها بصورت پیش فرض صورت میگیرد.این نوع بک لینک را بک لینک فالو مینامیم

بک لینک نوفالو: گاهی اوقات برخی از مدیران سایت‌ها با استفاده از یک کد HTML ساده از این انتقال رتبه جلوگیری می‌کنند. به این ترتیب یک صفحه ممکن است به صفحه‌ای از سایتی دیگر لینک داده باشد، اما رتبه و ارزشی از صفحه مبدأ دریافت نکند.

بک لینک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

گوگل توانایی شناخت ارزش و دامنه بک لینک های یک سایت را دارد.گاهی وقت ها یک سایت بک لینک های زیادی دارد اما بک لینک ها از کیفیت لازم برخوردار نیستند.برخی از ویژگی های یک بک لینک باکیفیت را در ادامه بررسی میکنیم.

1- Trust Flow بالا

میزانی در جهت اندازه گیری کیفیت یک سایت را تراست فالو میگویند و بر این نکته اشاره دارد که  وب سایت شما چقدر بر اساس لینک های دریافتی از سایر دامنه ها قابل اعتماد است و لینک های دریافتی آن باکیفیت هستند یا خیر. مفهوم trust citation نیز به حجم و تعداد لینک های دریافتی یک سایت اشاره دارد که هر دو اینها می توانند مقادیری بین 1 تا 100 داشته باشند.شما برای اینکه بک لینک باکیفیتی داشته باشید باید آمار trust flow  و trust citation بالا و مورد قبول باشد.

در تراست فالو به طورکلی،نمره بالای 50 نمره عالی،نمره بین11 تا 49 نمره خوب و متوسط و نمره کمتر از 10 نیز نمره ضعیف تلقی میشود. هنگامی که شما قصد بررسی ویژگی های یک بک لینک را دارید، باید حتما تراست فلو سایتی که قصد دارید از آن لینک بگیرید را بسنجید. هنگامی که میخواهید از سایتی لینک بگیرید تلاش کنید که تراست فالو آن حداقل کمتر از 11 نباشد.

آموزش فارکس کارمان

2- بک لینک هایی که از وب سایت های مرتبط با وب سایت شما می آیند

گوگل ساختاری منظم و هوشمند دارد.میداند که موضوع سایت شما درباره چیست. فرض کنید که سایت شما راجب فروش کفش است، اگر شما از سایتی که با موضوع و عنوان سایت شما مرتبط نیست لینک بگیرید،علاوه بر اینکه فایده ای ندارد احتمال جریمه شدن توسط گوگل را نیز به جان میخرید. به عنوان مثال شما سایتی با موضوع فروش کفش دارید نباید از سایتی با موضوع فروش بلیط هواپیما لینک بگیریدو باید از سایتی مرتبط مانند طراحی کیف و کفش یا فروش کفی های طبی لینک بگیرید.

3- page rank بالا

خب به مهم ترین ویژگی یک بک لینک خوب میرسیم یعنیPagerank بالا،که امتیازی بین 1 تا 10 را برای یک صفحه وب تعیین می کند . توجه به پیج رنک سایتی که می خواهید از آن خرید بک لینک را انجام دهید حتما باید بالاتر از page rank  سایت شما باشد و هرچقدر بیشتر باشد می توان به بهبود رتبه در گوگل امیدوارتر بود.  پیج رنک بالا نشان می دهد که سایت مورد نظر عمر دامنه طولانی ، تعداد زیاد صفحات ایندکس شده در گوگل ، لینک های دریافتی با کیفیت ، سئو اصولی و  میزان بازدیدهای روزانه زیادی دارد که تمامی موارد گفته شده مهم هستند و ارزش لینک گیری از آن سایت را افزایش میدهد.شما برای مشاهده پیج رنک خود میتوانید با استفاده از سایت MOZ آنرا بررسی کنید.

 4- بک لینک گرفتن از وبسایت هایی که تا به حال به شما لینک نداده اند

شما از یک سایت بک لینک گرفته ای و برای شما مفید واقع شده سپس باز هم از همان سایت برای بار دوم و سوم نیز بک لینک میگیرید و مشاهده میکنید، که بازده اولیه ای که بک لینک اول داشت را این دو بک لینک جدید ندارند.پس نتیجه میگیرین که بک لینک گرفتن از سایتی که قبلا از آن بک لینک گرفته ای، بی فایده است و باید از سایت های جدید لینک دریافت کنید.شما از 10 سایت متفاوت 10تا لینک بگیرید، خیلی تاثیرگذار تر این است که از یک سایت 10تا لینک بگیرید.

5- خرید بک لینک با Spam score پایین

وب سایت MOZ در سال 2015 یک سیستم رتبه بندی به نام Spam score منتشر کرد، که نشان دهنده میزان سیگنال های اسپم و منفی که بر یک وبسایت تاثیر گذاشته اند می باشد. اسپم اسکور بالا ، ضعف مطالب سایت ، لینک های دریافت شده ، کیفیت پایین دامنه ، عدم هماهنگی لینک های دریافتی با موضوع صفحات ، وضعیت غیر طبیعی بک لینک ها و … را نشان می دهد .شما زمانی که قصد خرید بک لینک از سایتی را دارید، باید از سایت هایی خریداری کنید که نمره اسپم اسکور پایینی داشته باشند. و بالا بودن نمره اسپم اسکور مزیت که حساب نمیشود هیچ، بلکه نشانه ضعف آن سایت است.

جمع بندی

امروزه خرید بک لینک یکی از دغدغه هایی است که بیشتر کاربران با آن سرو کله میزنن.خرید بک لینک در کل کار اشتباهی نیست، اما باید در انتخاب خود دقت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.در خرید بک لینک ها در یک زمان کوتاه زیاده روی نکنید زیرا باعث میشود از سوی گوگل جریمه شوید.و در اخر سعی کنید تعادل بک لینک صفحات سایت خود را رعایت کنید یعنی طوری نباشد که در یک صفحه تعداد زیادی بک لینک و در صفحه دیگر هیچ بک لینکی وجود نداشته باشد.

نظر بدهید

دوره آموزش فارکس + کارآموزی و لایو ترید

عضویت در خبرنامه کارمان
بهترین مطالب آموزشی رو برات رایگان میفرستیم

پیش ثبت نام