متخصص دیجیتال مارکتینگ و تفاوت آن با متخصص سئو

امروزه با مشکلات فراوان اقتصادی، افراد جرات سرمایه گذاری در کسب و کارها را ندارند و نمی توانند ریسک آن را بپذیرند. پیشرفت فضای دیجیتال و اینترنت سبب شده است که افراد به سمت کسب و کار دیجیتالی بروند. در حقیقت کسب و کار دیجیتال همان فعالیت‌هایی است که در فضای دیجیتالی و شبکه‌های مجازی صورت می‌گیرد. گسترش کسب و کارهای دیجیتال موجب شد که دو عنوان شغلی متخصص سئو و متخصص دیجیتال مارکتینگ پدید آید. بیشتر افراد فکر می‌کنند که متخصص سئو همان کار و وظایف متخصص دیجیتال مارکتینگ را انجام می دهد در صورتی که اینگونه نیست و توانمندی‌ها و وظایف این دو متفاوت است. در حقیقت میتوان گفت سئو زیر مجموعه‌ای از دیجیتال مارکتینک محسوب می‌شود. اگر میخواهید بدانید که متخصص سئو و متخصص دیجیتال مارکتینگ چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند با ما همراه باشید.

متخصص سئو و وظایف آن

متخصص سئو یا سئوکار با توجه به اصول و مبانی بهینه‌سازی در جهت بهبود رتبه سایت تلاش میکند و با بکارگیری تکنیک های اصولی، جایگاه و رتبه سایت را در موتورهای جستجو بهبود میبخشد. تقریبا همه ی صاحبان و مدیران کسب و کارهای آنلاین و دیجیتال، دغدغه حضور در صفحه اول گوگل را دارند و همین موضوع سبب شده است که به فکر بهینه کردن سایت‌های خود برای موتورهای جستجو باشند. هدف متخصص سئو مانند هر بازاریابی افزایش مشتریان، فروش و سود یک شرکت یا مجموعه تجاری می‌باشد. به همین دلیل یک متخصص سئو باید توانایی حل مسئله را داشته باشد تا بتواند به خوبی وبسایت را بررسی کند و مشکلات آن را تشخیص دهد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ همان بازاریابی اینترنتی است. بازاریابی اینترنتی مجموعه‌ای از ابزار‌هایی است که برای افزایش بازدید سایت در گوگل و یا بهبود سایر شبکه‌های اجتماعی به منظور فروش بیشتر، افزایش محبوبیت و شناخته شدن برند در فضای اینترنت بکار می‌رود. مهم‌‌ترین هدف در بازاریابی دیجیتال، بهبود وضعیت فعلی کسب‌و‌کارهای اینترنتی است. امروزه تقریبا همه ی افراد به اینترنت دسترسی دارند و بیشتر آنها قبل از هر خریدی درباره آن محصول در اینترنت جستجو می‌کنند. این جستجو می‌تواند فقط در حد آگاه شدن از قیمت باشد و یا یک تحقیق عمیق درباره آن محصول و مقایسه آن با سایر محصولات باشد. نقش دیجیتال مارکتینگ این است که باید مقالات یا ویدیوهایی مطابق بادغدغه افراد منتشر کرده باشد و در آنها با ارائه نقاط قوت محصول مورد نظر و ذکر نقاط ضعف سایر محصولات، افراد را به خرید محصول مورد نظر خود ترغیب کند و باعث بهبود کسب و کار شود.

نقش سئو در دیجیتال مارکتینگ

در بخش قبل با وظایف متخصص دیجیتال مارکتینک آشنا شدیم ولی سوال این است که نفش سئو در دیجیتال مارکتینک چیست؟ اگر متخصص دیجیتال مارکتینک بهترین محتوا را تولید کرده باشد اما به خوبی سئو نشده باشد و توسط افراد دیده نشود، ان محتوا موجب بهبود کسب و کار و افزایش سود نمیشود بنابراین توجه به سئو و اصول سئو مارکتینگ بسیار مهم است. به طور کلی هدف سئو در دیجیتال مارکتینگ این است که با طی کردن تکنیک‌های استاندارد، مخاطبان را جذب سایت کند و بازدید را افزایش دهد و رتبه بندی نتایج را نیز بهبود ببخشد. دیجیتال مارکتینگ تمام هدفش این است که مخاطبانی که به سایت وارد می شوند را به مشتری دائمی تبدیل کند و محصولات خود را به آن ها بفروشد.

عادل طالبی، دبیر انجمن صنعتی کسب و کار های اینترنتی

عادل طالبی، متولد ۱۳۵۶ یکی از روستاهای استان همدان می باشد که برای تحصیل در رشته ی کامپیوتر از سال ۷۴ به تهران آمد. عادل طالبی، دبیر انجمن صنعتی کسب و کار های اینترنتی چند سالی است که در حوزه کسب و کار دیجیتال فعالیت دارد. عادل طالبی نخستین باری که فعالیت خود را با اینترنت شروع کرد، سال ۷۶ بود که در این سال نخستین سایتش را طراحی کرد و بابتش ۵۰ هزار تومان دریافت کرد، اما در حال حاضر چندین فروشگاه و وب سایت دارد و مجری تعدادی کسب و کار در حوزه نشر و آموزش در فضای دیجیتال است. وی همچنان دارای کانال تلگرامی به اسم کسب و کار دارد و در آن فایل های صوتی آموزشی برای افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند، می باشد.

دیجیتال مارکتینگ کارمان

اگر شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و یا میخواهید کسب و کار اینترنتی را شروع کنید ما به شما توصیه می‌کنیم در دوره آموزشی و کارآموزی دیجیتال مارکتینک کارمان شرکت کنید تا در کسب و کار خود زودتر و آسان‌تر به موفقیت برسید. این دوره آموزشی و کارآموزی پنج ماه طول میکشد در دو ماه اول این دوره شما 32 ساعت آموزش حرفه ای میبینید و با سه ماه کاراموزی و انجام پروژه های واقعی، یاد میگیرید که چگونه چالش های یک کار عملی را حل کنید و همچنین صفر تا صد کار را یاد میگیرید و در نهایت به یک متخصص با تجربه کاری در دیجیتال مارکتینک تبدیل میشوید.

جمع بندی

امیدواریم که در این مقاله با نقش سئو در دیجیتال مارکتینگ و با تفاوت آنها با یکدیگر آشنا شده باشید. به طور کلی سئو، کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ است. شما میتوانید با یادگیری دیجیتال مارکتینگ به فردی کارآمد برای توسعه و بهبود همه کسب و کارها تبدیل شوید و به راحتی میتوانید رونق کسب و کار خود را بیشتر کنید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *