معرفی سایت های استخدامی در بهترین شرکت های ایران

یکی از دغدغه هایی که امروزه ذهن افراد را به خود درگیر کرده است، پیدا کردن شغل مناسب است. در دهه های گذشته، کارجویان از روش های سنتی مانند مراجعه به روزنامه ها، آژانس های کاریابی و سفارش به اقوام و آشنایان برای پیدا کردن شغل استفاده می کردند، گرچه هنوز هم از این روش ها استفاده می شود.
به عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده جستجوی کار، سایت‌های استخدامی می توانند جستجوی کار را بیش از هر زمان دیگری برای افراد آسان کنند.

با توجه به پیشرفت های روز افزون تکنولوژی، افراد با چند کلیک ساده می توانند شغل مناسب خود را از طریق فرصت هایی که در وب سایت ها، شبکه های اجتماعی، سایت های استخدامی و کاریابی وجود دارد، پیدا کنند تا از فشارهای ناشی از بیکاری تا حد زیادی کاسته شود.
امروزه سایت های کاریابی با توجه به پیشرفت در زمینه تکنولوژی، به سبک جدیدی کارجو و کارفرما را به یکدیگر معرفی می کنند که این امر باعث پیشی گرفتن این روش از روش های سنتی پیشین شده است.
یافتن سایتی متناسب با نیازهای افراد با وجود طیف گسترده ای از سایت های کاریابی در اینترنت، کار چندان دشواری نیست.

مزایای سایت های استخدامی

سایتهای استخدامی، منبع بسیار خوبی برای پیدا کردن شغل است. افراد علاوه بر جستجوی مشاغل در این سایتها، می توانند رزومه خود را بصورت آنلاین ارسال کنند و جستجوهای سفارشی ایجاد کنند. در ادامه به 7 مزیت سایت های استخدامی پرداخته می شود.

1- صرفه جویی در هزینه

یکی از مزایای سایتهای استخدامی، کاهش هزینه های استخدام به روش سنتی است. کارفرماها می توانند با انتشار آگهی به صورت آنلاین با هزینه کم آن را در دید عموم قرار دهند و کارجویان با استفاده از این سایت‌ها، در مورد گرایش‌های یک حوزه خاص و انتظاراتی که یک کارفرما نسبت به ظرفیت و توانایی‌های یک کارمند دارد، اطلاع پیدا کرده و فرصت های شغلی بیشتری را می توانند بررسی کنند. با توجه به روند کار این سایتها و وجود سیستمی جامع و یکپارچه برای اطلاع کارجویان و کارفرمایان در پروسه ثبت اطلاعات، ارسال رزومه و جذب نیرو، سایتهای استخدامی می توانند باعث کاهش چشمگیری در هزینه های کاریابی شوند.

2- ساخت رزومه به صورت آنلاین

یکی از مهمترین بخشهای استخدام، نوشتن رزومه‌کاری است. کارجو می تواند با ورود به سایتهای استخدامی و وارد کردن اطلاعات فردی و با تکمیل پروفایل کاربری براساس مهارتهای خود، رزومه‌ ای کاری به صورت آنلاین بسازد.
از مزایای سایتهای استخدامی، ساده سازی روند درخواست است که به افراد کمک می کند به راحتی و بدون اینکه با شرکت ها تماس بگیرند، رزومه خود را برای آن ها ارسال کنند و به جای ارسال رزومه برای سازمانهای متعدد از یک رزومه برای شرکت ها و مشاغل مختلف استفاده کنند.

3- صرفه جویی در زمان

یکی از مهمترین مزایای سایتهای استخدامی، صرفه جویی در زمان است. کارجویان می توانند با توجه به ساده سازی روند درخواست، ارسال ایمیلهای خودکار و آگاه شدن از مشاغل جدید از طریق این سایتها، هر زمان و در هر مکان به جستجوی کار بپردازند و مشاغل مختلفی را هدف قرار دهند.

کارفرما هم می تواند در سریع ترین زمان به رزومه های افراد جویای کار دسترسی پیدا کرده و از توانایی ها و مهارتهای آنها آگاه شود. در واقع با توجه به روند کار در این سایتها و ارسال رزومه معتبر، می توان مقدار زیادی در وقت صرفه جویی و شغلی مناسب پیدا کرد.

4- افزایش حیطه جستجو برای کارجویان

افراد با ثبت نام در این سایتها می توانند مشاغل مختلفی را مشاهده کنند و فرصت بیشتری برای پیدا کردن شغل مناسب خواهند داشت. لیست ها از چندین منبع در یک مکان جمع می شوند، بنابراین نیاز به جستجوی دائمی در سایت ها نیست.
با قابلیت های جستجوی پیشرفته براساس معیارها و توانایی های فرد، این امکان وجود دارد که فقط شغل های انتخابی خود را جستجو کند. اکثر سایت ها امکان مرتب سازی نتایج جستجو بر اساس مکان ، تحصیلات ، تجربه ، حقوق ، کلمه کلیدی و موارد دیگر را نیز فراهم کرده اند.

5- غربال گزینه ها به صورت هوشمند

کارجویان می توانند رزومه کاری خود را به سایتهای استخدامی ارسال کنند و سایتهای مورد نظر به کارفرمایانی که به دنبال استعدادهای خاص هستند، اجازه می دهند تا به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

با توجه به مجهز بودن این سایتها به فناوری های پیشرفته، کارفرمایان می توانند به سادگی رزومه ها را غربال کرده و به آن دسته از کارجویانی که مناسب احراز یک شغل خاص هستند، دسترسی داشته باشند و همچنین با استفاده از این ابزارها می‌توانند گزینه های مناسب را هدف قرار داده و از افراد دارای صلاحیت، جهت مصاحبه دعوت بعمل آورند. کارجویان باید اطمینان حاصل کنند که اطلاعات رزومه آنها به طور کامل تکمیل شود تا بتوانند توجه کارفرمایان بیشتری را به خود جلب کنند.

6- یافتن شغل بدون تخصص

یکی دیگر از مزیت های سایت های استخدامی این است که بسیاری از آگهی های منتشر شده در آن ها برای افرادی مناسب است که تخصصی ندارند بنابراین حتی افرادی که در زمینه ای خاص تخصص ندارند، به راحتی می توانند به مدت چند ماه به عنوان کارآموز در این شرکت ها آموزش دیده و پس از اتمام زمان کارآموزی و کسب مهارت لازم، استخدام شوند. بسیاری از این شرکت ها، قابلیت استخدام رسمی بعد از گذراندن دوره کارآموزی را به کارجویان می دهند.

بهترین راه برای پیدا کردن شغل مناسب، تکیه بر توانایی های خود و هدفمندسازی آنها در طول زمان است. تحقیقات زیادی نشان داده اند افرادی که در محیط کاری خود، پرقدرت عمل می کنند و کار خود را با علاقه و پشتکار، به نحو شایسته ای به اتمام می رسانند، بیشتر مستعد پیشرفت هستند؛ زیرا کارفرمایان و سرمایه گذاران مطمئن می شوند که می توانند برای رسیدن به اهداف خود روی این افراد حساب کنند.

بسیاری از این سایتهای استخدامی، منابع تخصصی را در اختیار شما قرار می دهند و به افراد کمک می کنند تا با گذراندن کارآموزی، شغل مورد نظر خود را پیدا کرده یا امکان بهره گیری از فرصت های شغلی بیشتری را برای آن ها فراهم می کنند.

7- سرویس شتابدهی برای کارفرمایان

یکی از مزیت های سایت های استخدامی که سبب شد کارفرمایان نیروی کار مورد نظرشان را خیلی سریع‌تر پیدا کنند، اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک است. این سرویس برای فرصت های شغلی که رزومه دریافتی کارفرما کم باشد، استفاده می شود و آگهی کارفرما را به صورت رایگان برای تمام کسانی که در این حوزه تخصص دارند ارسال می کند.
علاوه بر این، هنگامی که در این سایتها شغلی متناسب با معیارهای کارجویان اضافه شود، با ارسال ایمیل های خودکار به انها اطلاع داده شده و با این کار به آنها کمک می کنند تا به جای صرف وقت، زمان بیشتری را ذخیره کنند و شغل مورد نظر خود را سریعتر بیابند.

 

سایت های استخدامی

1- جابینجا

جابینجا یکی از بهترین وب سایتهای اشتغال و کاریابی در کشور است که از میان بیش از 13 هزار وب سایت گروه استخدامی به عنوان برترین وب سایت شناخته شده است. سایت جابینجا با هدف پیدا کردن شغل مناسب برای کارجویان و نیروی کار متخصص برای کارفرمایان، دارای بیش از 5000 هزار فرصت شغلی فعال است.

جابینجا به کارجویان این امکان را می دهد که در چند دقیقه رزومه استاندارد خود را بصورت آنلاین و براساس ویژگی ها و مهارت های متناسب با پیشنهاد کاری خود را بسازند و بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن، شغل موردنظر خود را بیابند. حتی کارجویان بدون تخصص و مهارت هم می توانند در جابینجا از طریق کارآموزی که شرکت ها برای کارجویان در نظر می گیرند، کسب مهارت کنند و شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

هر سازمان در جابینجا دارای پروفایلی است که اطلاعات کامل و جامع فعالیت های آن شرکت را به همراه فرهنگ سازمانی آن در اختیار کارجویان قرار می دهد. همچنین امکانات پیشرفته ای را در اختیار کارفرمایان قرار می دهد تا بتوانند با هزینه کم و سریع آگهی های خود را ثبت کنند و نیروهای متخصص مورد نیاز خود را با جستجو در رزومه کارجویان پیدا کنند.

از مزیت های دیگر این سایت برای کارفرمایان، امکان استفاده از سرویس شتابدهی است و از معایبش هم می توان به نداشتن اپلیکیشن موبایلی اشاره کرد.

2- دانشکار

تیم دانشکار، متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران، علم و صنعت، امیر کبیر و شریف در رشته های فنی، مهندسی و مدیریتی است که در سال 1396 آغاز به کار کرده است. دانشکار با این باور که مشکل اصلی بیکاری در کشور، وجود ظرفیت های ارزشمند و شمار بالای نیروی کار بدون مهارت کافی و عدم توجه به این مسئله در دانشگاه ها و سازمان ها است، شروع به کار کرد.

این تیم، هدف خود را تمرکز بر کارآموزی و کارورزی قرار داده است تا کارجویان با حضور در شرکت ها، مهارت‌های لازم برای محیط کار را آموخته و سپس برای شروع به کار آماده باشند. دانشکار سعی دارد با کار جدی در پروژه های عملی و ایجاد انگیزه برای کارجویان از طریق سازمانها، نگاه کارجویان و کارفرمایان را به کارآموزی تغییر دهد تا هر دو طرف از مزایای این کار بهره لازم را ببرند.

از مزایای دانشکار، ایجاد رزومه اصولی با ظاهر جذاب برای کارجویان است. تیم دانشکار با آزمونهای شخصیت شناسی ویژه کارجویان، ویژگی های شخصیتی کارجو را در اختیار کارفرما قرار داده تا کارفرما بتواند براساس این ویژگی ها کارجو را مورد ارزیابی قرار دهد. همچنین کارجویان با حضور در کارگاه‌های کاربردی و کسب تجربه، برای ورود به محیط کار، بیش از پیش آماده‌ می‌شوند و از نحوه داشتن بازدهی بیش‌تر در محل کار آگاه می شوند.

از مزیت دیگر دانشکار می توان به معرفی کارجویان برای مهارت آموزی تخصصی به عنوان کارآموز و سپس استخدام به کارفرمایان صنعتی دانش بنیان و استارت آپ ها اشاره کرد.
دانشکار با روش ویژه در قالب کارآموزی، نیروی کار با انگیزه جدی و توانمند را با روشی مطمئن و ارزان برای کارفرماها تامین می کند. همچنین کارفرمایان می توانند مشکلات و پروژه های صنعتی خود را برای یافتن راه حل در معرض دید کارجویان متخصص و با انگیزه قرار دهند.

 3- ایران تلنت

ایران تلنت باسابقه ترین و پربازدید ترین پلتفرم استخدامی کشور است که جزو بهترین سایت های استخدامی محسوب می شود. زبان پایه این سایت، انگلیسی است و کارجو برای استفاده از ایران تلنت باید دارای حداقل اطلاعات در زمینه های مختلف باشد، بنابراین هرکسی نمی تواند در این سایت دنبال کار بگردد و این سایت مناسب افرادی با رزومه حرفه ای می باشد.

با توجه به اعتبار بالای آن، شرکت هایی که در ایران تلنت آگهی استخدام منتشر می کنند، شرکت های معتبری هستند و پذیرش در آنها سخت و دشوار است. ایران تلنت با بیش از 4500 شرکت معتبر همکاری می کند که اکثر این شرکت ها دانش بنیان هستند. امتیازی که این شرکت ها نسبت به بقیه دارند، فرصت هایی طلایی است که برای کارجویان ایجاد می کنند.

از مزایای دیگر این پلتفرم، وجود راهنمای مسیر شغلی برای کارجویان است که مسیر ورود به هر شغل را بر اساس رشته مشخص کرده و میزان متوسط درآمد آن را نیز بیان می کند. همچنین به عنوان مرجع برای محاسبه حقوق و دستمزد استفاده می شود و افراد با مراجعه به این سایت با توجه به میزان مهارت و رشته‌ی تحصیلی، میزان حقوق خود را محاسبه می کنند.
از جمله برتری های این پلتفرم نسبت به سایر پلتفرم های مشابه، امکان جستجوی دقیق بر اساس فیلتر های خاص برای کاربران است تا بتوانند هرچه سریعتر شغل موردنظر خود را بیابند.

4- ایران جاب

شرکت پیمان اتحاد کاریابی آریایی(پاکا) با 13 سال سابقه طراحی نرم افزار و سخت افزار در حوزه اطلاع رسانی برای اشتغال، پیرو توافقات انجام شده به عنوان بازوی انفورماتیکی انجمن های صنفی کارفرمایی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی، فعالیتش را در سال 1394 با طراحی سایتی با نام ایران جاب آغاز کرد.

پیش بینی می شود، ایران جاب با ایجاد یک سیستم یکپارچه و با بیش از 11000 فرصت شغلی ثبت شده و 800 مرکز کاریابی فیزیکی، به عنوان یکی از قطب های مثبت در بین پلتفرم های کاریابی در کشور به شمار آید.

از نقاط قوت این سایت استخدامی، رابط کاربری منسجم و یکپارچه آن است که امکان دسترسی سریع و دقیق به آگهی فرصت های شغلی و همچنین بخش رزومه های آماده را برای کارجویان فراهم می کند. ایران جاب با قابلیت استفاده از اپلیکیشن موبایلی با نام سابک، امکان تعامل کارجویان با این پلتفرم را برقرار کرده تا افراد بتوانند از فرصت های شغلی مورد نظر خود آگاه شوند.
از مزیت دیگر این سایت، معرفی مراکز کاریابی فیزیکی در سراسر کشور است که می توان با یک جستجوی ساده از مکان دقیق هر مرکز اطلاع پیدا کرد.

5- کارمان

کارمان یک مجموعه معتبر کاریابی و کارآموزی است که برای همه متقاضیان از سراسر کشور به صورت غیرحضوری، دوره‌های آموزشی و کارآموزی برگزار می کند.
کارآموزان و کارجویان در این مجموعه در طول یک دوره مشخص، مهارت های تخصصی را آموزش خواهند دید و همزمان در کنار این آموزش ها می توانند دوره های کارآموزی خود را با پروژه های واقعی زیر نظر متخصصان آن حوزه انجام دهند و در زمان خود صرفه جویی کنند.

مزیت مجموعه کارمان نسبت به بقیه سایت های کاریابی، دوره کارآموزی منحصر به فرد آن است که به کارآموزان این امکان را می دهد در زمینه ای که علاقمند به فعالیت هستند در ابتدا آموزش دیده و با کسب مهارت و آماده سازی رزومه مناسب، به راحتی وارد بازار کار شده و درآمد کسب کنند.

برتری کارمان نسبت به سایتهای استخدامی دیگر، دوره های کارآموزی به همراه کاریابی است. در سایتهای استخدامی، کارجویانی که تخصصی ندارند نیاز به دوره های همراه با کارآموزی دارند تا بتوانند مهارت های مورد نیاز را کسب کنند ولی در مجموعه کارمان افراد در حوزه های مورد علاقه خود ثبت نام می کنند و پس از آموزش و طی دوره کارآموزی، فرصت استخدام در همان مجموعه برای آن ها فراهم می شود.

برای ورود به دنیای حرفه ای تنها داشتن تخصص کافی نیست. در کنار آموزش تخصصی، نشست ها و کارگاه هایی که مجموعه کارمان برگزار می کند، به کارآموزان مهارت لازم برای حرکت صحیح به سمت موفقیت را آموزش می دهد.
مجموعه کارمان علاوه بر آموزش، برترین های هر دوره را استخدام می کند و یا آن ها را به کارفرمایان دیگر معرفی می کند. مزیت کارمان برای کارفرمایان و شرکت ها به صرفه بودن و کارایی بالای نیروی کار است.

جهت ثبت نام یا کسب اطلاعات بیشتر، وارد صفحه کارمان شوید.
صفحه معرفی طرح کارمان

https://karmansystem.com/

جمع بندی

سایت های استخدامی، امکان تعامل فوری برای پیدا کردن شغل فراهم می کند. کارفرمایان می توانند در کمتر از 5 دقیقه یک کار را مستقیماً به سایت کاریابی ارسال کرده و نیروی مورد نیاز خود را پیدا کنند.
استفاده از سایت های کاریابی به طور متوسط ​​70٪ سریعتر از روشهای سنتی است، زیرا کارفرما می‌تواند بلافاصله و مستقیماً با کارجویان تماس بگیرد و نیازی به واسطه ها برای غربالگری، فیلتر کردن و ارزیابی یا انتخاب استعدادهای برتر ندارد.

در این مقاله به مزیت های برخی از سایت های کاریابی اشاره شد. همانطور که پیش از این مطرح شد، کارجویان بدون سابقه کار هم می توانند از طریق چنین سایت هایی شغل مورد نظر خود را بیابند. البته افرادی با مهارت و رزومه قوی، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود خواهند داشت.
امیدواریم مطالب مطرح شده، زمینه ساز پیشرفت روزافزون شما در زندگی باشد.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *