تاثیر کامنت کاربران در سئو سایت

دریافت و ثبت کامنت از جانب کاربران در صفحات مختلف سایت، از جمله مواردی است که همواره به عنوان یکی از عوامل موثر بر سئو سایت از آن یاد می شود. علت این امر این است که ثبت کامنت توسط کاربران به معنای انجام صحیح فعالیت سایت می باشد. در واقع با این کار فعالیت کاربران در سایت بیشتر شده و اعتبار سایت بیشتر خواهد شد. نکته قابل توجه این است که کاربران تنها زمانی به درج کامنت ترغیب می شوند که سایت روند فعالیت خود را به خوبی انجام داده باشد.

آیا محتوای کامنت کاربران در سئو سایت اثرگذار است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله! محتوای کامنت ها بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال، وب سایتی را تصور کنید که تعداد زیادی از کامنت های آن با موضوع سایت مرتبط می باشد. بدیهی است که وجود این کامنت ها باعث تمرکز بیشتر محتوای سایت روی موضوع مطرح شده می شود. همین نکته برای گوگل به منزله محتوای تخصصی تر بوده و موجب می شود که رتبه بهتری در نتایج جست و جو به آن اختصاص یابد. از طرف دیگر، کامنت کاربران بیانگر مشارکت آن ها در فعالیت سایت می باشد. به این ترتیب گوگل متوجه می شود که محتوای سایت به گونه ای نوشته شده است که می تواند نیاز کاربران را برطرف ساخته و آن ها را به مقصود خود می رساند.

کامنت کاربران، نشانه ای از محتوای کاربر پسند!

موتور جست و جوگر گوگل برای رتبه بندی سایت ها در نتایج جست و جو، کاربران، نیازهای آن ها و خواسته هایشان را در اولویت قرار داده است. به بیان دیگر، رفع نیاز کاربران به عنوان معیاری برای سنجش کیفیت محتوا توسط گوگل تعیین شده است.با توجه به این نکته، می توان گفت که تمام سایت هایی که در نتایج برتر جای گرفته اند، از محتوای مناسبی برخوردار هستند که نه تنها نیاز کاربران را مرتفع می سازد، بلکه از زیاده گویی و پرگویی نیز اجتناب کرده و اطلاعات اضافی در اختیار افراد قرار نداده است. همین نکته از سردرگم شدن کاربران جلوگیری می کند.

از طرف دیگر همان طور که پیش از این نیز اشاره کرده ایم، کامنت کاربران و مشارکت آن ها بیانگر مفید بودن محتوا می باشد. تا زمانی که سایت از محتوای غنی و مناسب برخوردار نباشد، کاربران نیز نسبت به ثبت کامنت، مشارکت و سپری کردن زمان خود در این پایگاه اشتیاقی نخواهند داشت. بنابراین می توان نتیجه گرفت که کامنت کاربران بیانگر کاربر محور بودن محتوای سایت می باشد. موتور جست و جو گر گوگل تمام موارد ذکر شده را در نظر داشته و بر این اساس، نسبت به رتبه بندی سایت ها اقدام می کند.

نقش کامنت کاربران در سئو سایت

سایت های فروشگاهی از این نکته غافل نشوند.

جلب اعتماد مشتریان برای سایت های فروشگاهی بیشتر از سایت های شرکتی اهمیت دارد. این نکته به این دلیل اتفاق می افتد که بدون جلب اعتماد مشتریان، نمی توان توقع داشت که آمار فروش سایت بهبود یابد. اغلب افراد پیش از خرید آنلاین از سایت های مختلف، ابتدا کامنت های ثبت شده و نظر خریداران قبلی را مطالعه می کنند. این کار به آن ها کمک می کند تا با دید بازتری نسبت به خرید و بررسی محصولات تصمیم گیری نمایند. به همین علت گفته می شود که تاثیر کامنت کاربران در سئو تمامی سایت ها، به ویژه سایت های فروشگاهی، بسیار زیاد است.

جمع بندی

در این مطلب از وب سایت کارمان، به بررسی تاثیر شگفت انگیز کامنت کاربران در سئو سایت پرداختیم. امیدواریم که مطلب ارائه شده توانسته باشد به سوالات شما در این رابطه پاسخ دهد. در صورتی که قصد دارید خودتان سئو سایت کسب و کارتان را انجام دهید و یا حتی تمایل دارید که در این حوزه مشغول به کار شوید، دوره های کاراموزی کارمان شما را به مقصود خود می رساند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دوره کاراموزی سئو و دوره کاراموزی دیجیتال مارکتینگ از وب سایت ما بازدید نمایید. پیشنهاد به مطالعه بیشتر: چگونه رتبه یک گوگل شویم؟

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *