کیف پول ارز دیجیتال و Digital currency wallet

کیف پول ارز دیجیتال از اولین چیزهایی هست که برای ورود به بازار رمز ارزها به خصوص بیت کوین نیاز دارید. ارزهای دیجیتال نیز مانند دیگر ارزها نیاز به جایی برای ذخیره سازی دارند. ارزهای فیزیکی نظیر اسکناس ها و سکه ها را درون کیف پول نگهداری می کنیم همچنین اعتبار مالی مان را به صورت سپرده در حساب های بانکی و کارت های اعتباری در دسترس داریم. همه اینها روش هایی برای نگهداری از ارز ها می باشند. ارزهای دیجیتال هم از این قاعده مستثنی نبوده و نیاز به فضایی برای ذخیره سازی دارند.

البته کیف پول دیجیتال به طور کل تفاوت بسیاری با کیف پول های معمولی دارند. کیف پولهای معمولی به این صورت هستند که یک ارز فیزیکی را در خود نگهداری می کنند، اما کیف پول ارز دیجیتال در واقع رمزارزها را ذخیره سازی نمی کنند بلکه اجازه نامه خصوصی دسترسی یا همان کلید عبور را که برای تراکنش نیاز به آن داریم، در خود حفاظت می کند. در ادامه به این موضوع بیشتر می پردازیم.

کیف پول ارز دیجیتال و Digital currency wallet

بهترین کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

امروزه به خاطر وجود بازار رقابتی و شرکت های نوآور همواره انتخاب بهترین، سخت است. به طور کل بسته به نیاز ما و نحوه رفع نیاز، مورد طبع و مطلوب ما گزینه ها متفاوت می شوند. در نتیجه انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال به عنوان بهترین کیف پول امکان پذیر نیست زیرا هر کدام از Digital currency wallet یک کارکرد و ویژگی های مثبت و متفاوت از مدل های دیگر دارند. به همین دلیل قبل از هر اقدامی برای تهیه یک کیف پول دیجیتال، بهتر است خوب تحقیق کنید. ویژگی های زیادی برای انتخاب آنها با توجه به نیاز باید بررسی شود. ویژگی هایی نظیر امنیت ، راحتی و سهولت در استفاده از آنها از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. در ادامه انواع کیف پول های دیجیتالی را برای ذخیره سازی رمز ارزها معرفی می کنیم.

انواع Digital currency wallet برای رمز ارزها

در مقدمه بیان کردیم که در واقع والت ها کلید عبور را در خود نگهداری می کنند. کیف پول های دیجیتال به طور کل از لحاظ ساختار به دو صورت فیزیکی و مجازی در جهان موجود می باشند. هر کدام از آنها کارکرد خودشان را دارند و برخی از نیازها را برطرف می کنند.

کیف پول ارز دیجیتال و Digital currency wallet

کیف پول های مجازی (غیر فیزیکی):

به طور کل، کیف نسخه های غیر فیزیکی کیف پول ارز دیجیتال، مواردی هستند که در بستر مجازی قرار دارند. این والت ها خود نیز بسته به ساختاری که تحت آنها توسعه پیدا کرده اند نیز متفاوت می باشند. برخی در بستر اندروید و آی او اس برای تلفن های همراه توسعه پیدا کرده اند. این مدل کیف پول برای افرادی که نیاز به چک کردن و تراکنش لحظه ای و مداوم دارند، بسیار مناسب و ضروری می باشد. البته توجه کنید که کیف پول های موبایلی همواره ممکن است که هک شوند یا در اثر آسیب موبایل دسترسی به آنها قطع شود.

همچنین نسخه دسکتاپ کیف پول های رمزارز نیز وجود دارد که آنها نیز مزایایی نظیر امنیت بیشتر نسبت به موبایل و نبود واسطه را دارا می باشند البته این مدل نیز امکان هک شدنش وجود دارد. در آخر کیف پول هایی با عنوان تحت وب نیز ایجاد شده اند که اطلاعات را درون سرور مرکزی نگهداری می کنند. توجه کنید که ممکن است اطلاعات شما را شرکت به نحوی به دست آورده و حساب شما را خالی کنند. نسخه دسکتاپ کیف پول ارز دیجیتال از پایین ترین سطوح امنیت برخوردار می باشد.

کیف پول ارز دیجیتال و Digital currency wallet

 کیف پول فیزیکی (سخت افزاری):

نسخه فیزیکی کیف پول ارز دیجیتال  در واقع یک والت سخت افزاری می باشد. در این والت کلید خصوصی، ذخیره و نگهداری می شود. این نوع کیف پول از امن ترین مدل های Digital currency wallet می باشد. تا به حال نقل قول یا گزارشی درباره سرقت ارزهای دیجیتال از این کیف پول ها مطرح نشده است. این کیف پول از امنیت بسیاری برخوردار بوده و از گزند ویروس های دیجیتالی نیز در امان می باشند. البته طبیعی است که قیمت و هزینه آنها بیشتر از کیف پول های مجازی باشد اما در مقابل امنیت بسیار مناسبی که فراهم می کنند هزینه آن واقعا مقدار زیادی نمی باشد.

جمع بندی

در مجموع بسته به شرایط و نیاز افراد، گزینه های مناسبی در دنیا برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال وجود دارد. برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال باید ابتدا ببینید که کدام فاکتورها برای شما اهمیت بیشتری دارد .سپس شرایط و محدودیت های خودتان را نیز باید بررسی کنید. طبیعتا برای فردی که امنیت برایش بسیار اهمیت دارد کیف پول سخت افزاری خیلی بهتر می باشد، اما اگر همان شخص مقدار سرمایه اندکی را صرف سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال کرده باشد طبیعتا خرید یک کیف پول سخت افزاری خیلی مناسب نمی باشد. همچنین برای کسی که دائما در حال خرید و فروش ارزهای دیجیتال می باشد .نیز بسته به حجم تراکنش هایش انتخاب های متعدد موجود می باشد. در کل توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی بسیار تحقیق و فکر کنید تا درست ترین کار را انجام دهید.

منبع : guru99

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *