سیگنال ارز دیجیتال چیست

به طور حتم تاکنون اسم ارز دیجیتال را شنیده اید و میدانید سرمایه گذاری کردن در آن، یکی از بهترین و مطمئن ترین راههای سرمایه گذاری به حساب می آید. ارز دیجیتال یکی از راههای رسیدن به سوددهی بسیار است و باید تحلیل شود. یکی از راههای تحلیل سیگنال، تحلیل تکنیکال است . افرادی که تحت عنوان تریدر فعالیت میکنند میتوانند بهتر با بازار ارز دیجیتال آشنا شوند و روندهای برجسته ترید را در بازار شناسایی کنند. میتوان از این سیگنال رمز ارزها برای مبادله منطقی تر هم استفاده کرد.

ارز دیجیتالدیجیتال چیست؟

در تحلیل تکنیکال، تاریخی که یک کوین خریداری میشود یا به فروش میرسد را همراه با نمودار قیمت و حجم ترید مورد بررسی دقیق قرار میدهد. تحلیل های بنیادی بر خلاف تحلیلهای تکنیکال در زمینه ارزش گذاری یک کوین عمل میکند و قیمت واقعی آن را در نظر میگیرد. تحلیل های فاندامنتال برای بلند مدت طراحی میشود و میزان عملی شدن آن به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:کارآموزی درآمد دلاری

ارز دیجیتال

 تحلیل تکنیکال سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیشترین تمرکزش بر روی قیمت بیت کوین است و تمام متغیرهایی که تغییری در بیت کوین ایجاد کند را مورد بحث و بررسی قرار میدهد. تحلیل تکنیکال هم از موردهای مختلفی تاثیر میگیرد و هم امکان عرضه و تقاضا در آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. زمانی که با استفاده از اموری که در گذشته رخ داده است بتوان بازار را پیش بینی کرد به این نتیجه میرسیم که تاریخ تکرار شده است. تریدرهای مختلف هم زمانیکه با محرکهای مشابه در این زمینه فعالیت و برخورد میکنند نشان از آن است که در گذشته هم این کنشها رخ میداده و واکنشها در آن به چه صورت بوده است.

روند خطوط در سیگنال ارز دیجیتال

روند خطوط در سیگنال ارز دیجیتال

روند خطوط یا جهت معمولی که یک کوین را به سمت خود میکشاند از مهمترین نکاتی است که در ارز دیجیتال با آن روبرو خواهیم شد. در عمل جداسازی روندهای مختلف از یکدیگر کار بسیار مشکلی است. ممکن است که الگوی ارز دیجیتال یک الگوی خطی باشد و با در نظر داشتن این نکته کسانی که تحلیل تکنیکال را انجام میدهند از نوسانهای آن چشم پوشی میکنند و یک روند صعودی را در پیش میگیرند. دارایی های ارز دیجیتال نوسانهای زیادی دارد و بررسی این کار با نگاه کردن به نمودارهای طراحی شده در این زمینه امکان پذیر است. سیگنال ارز دیجیتال زمانی به درد یک فرد میخورد که میخواهد وارد این عرصه شود. اگر فرد سیگنال ارز دیجیتال را به درستی دریافت نکند نه تنها سود نمیکند بلکه دچار ضرر و زیان هم میشود.

انواع رمز ارزها

ویژگیهایی از یک سیگنال خوب در ارز دیجیتال

1) مشخص بودن صرافی ارز دیجیتال 

اولین چیزی که در یک سیگنال باید مشخص باشد این است که این سیگنال برای ترید کردن در کدام صرافی است.

2) مشخص کردن نوع بازار (آتی یا فیوچرز ،اسپات و …)

سیگنالها میتواند در بازارهای مختلف عرضه شود و هر صرافی ممکن است یک یا دو یا همه را داشته باشد . اصولا عمده ی سیگنالها که در بازار ارز دیجیتال عرضه میشود در فیوچرز و اسپات است.

سامانه کارآموزی کارمان

3)اکشن:خرید یا فروش، لانگ یا شورت

اگر در حال ترید در بازار اسپات هستید دو عمل برای انجام دادن وجود دارد: فروش یا خرید. اگر در بازار فیوچرز قصد ترید کردن دارید به شما میگوید باید شورت کنید یا لانگ. به طور ساده اگر سیگنال فروش به جای خرید نمایش داده شود باید روی گزینه ی فروش کلیک کنید. اگر کمی حرفه ای تر باشید از روی اعدادی که در سیگنال هست میتوانید نوع آن را مشخص کنید.

4)ارزهای دیجیتالی که باید بخرید یا بفروشید

از المانهای دیگر ارز دیجیتال یک سیگنال ترید کریپتو ،مشخص کردن جفت توکن یا هر جفت از رمز ارزهایی است که باید بخرید یا بفروشید.به عبارت ساده تر مشخص میشود چه ارز دیجیتالی را با چه ارز دیجیتال دیگری معامله کنید. در اینجا هم این نکته وجود دارد که حرفه ای تر ها هم میتوانند از روی ارز پایه ی ترید نوع بازار ترید که اسپات هست یا فیوچرز یا …. راحدس بزنند .

5)قیمت یا بازه ی ورود به ترید

تمام تامین کنندگان سیگنال معاملاتی ،قیمت یا بازه ی ورودی که باید در آن اقدام به خرید یا فروش ارز مورد نظر کنید را تایید میکنند. این قیمت ممکن است قیمت فعلی بازار باشد یا قیمتی پایین تر یا بالاتر از قیمت کنونی بازار باشد ،به طور مثال از قیمت 18800 دلار تا 19000 دلار وارد ترید شوید.در این حال با توجه به قیمت فعلی بازار و میزان ریسک خودتان یک سفارش در این بازه ثبت خواهد شد.

6)سفارش های تیک پرافیت (حد سود)و استاپ لاس (حد ضرر)

همه ی سیگنالهای معاملاتی باید دارای حد سود و زیان باشند تا نرخ ریسک و پاداش مناسبی داشته باشید. با استفاده از سفارشهای استاپ لاس و تیک پرافیت بدون نیاز داشتن به کنترل دائمی بازار میتوان انجام کار را به دست خود معامله بسپارید. نیازی به حدس و تعیین زمان بستن معامله ندارید که این کار هم دشوار خواهد بود، ایده ترید از اول برای خودتان نبوده و تا موقعی که علت انجام این معامله برایتان مشخص نشود آنها را درک نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید:(صفر تاصد بیت کوین به زبان ساده)

ارز دیجیتال

کلام آخر

تحلیلهای بیشتر و چارت معاملاتی پشتیبان را نیز میتوان به سیگنال ترید ارز دیجیتال افزود.این اطلاعات اضافی به صورتهای گوناگون است. برای مثال ،تامین کنندگان سیگنال کریپتو ،میتواند راهی برای دنبال کردن حد ضرر یا ثبت زمان ارسال سیگنال ها و بستن معامله در یک ساعت خاص را به شما ارائه میدهد. علاوه بر آن میتوانید تحلیل کاملی برای توجیه کردن دلایل انجام دادن یک ترید و معاملات خاص را دریافت کنید. سیگنالهای ترید ارز دیجیتال ممکن است شامل یک سری روشهای مدیریت ریسک باشد.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

دیدگاه ها غیرفعال است.