تماس با ما
9:00AM - 17:00PM
لینکدین چیست؟

امروزه یافتن شغل مناسب و مورد علاقه هر فرد ،یکی از دغدغه‌های مهم افراد است. همچنین استخدام نیروی کار ماهر و حرفه ای  برای تیم سازی نیز، جزو چالش های هر سازمان است. برخلاف تمام شبکه های اجتماعی دیگر که با هدف سرگرمی ساخته شده اند، لینکدین یک شبکه اجتماعی کسب و کار محور است. در این شبکه اجتماعی، افراد رزومه و توانایی های خود را شرح میدهند و صاحبان کسب و کار برحسب نیاز خود با این افراد ارتباط میگیرند. البته این شبکه اجتماعی در ایران، به نسبت کمتر شناخته شده است. در این مقاله ما سعی کردیم لینکدین را به طور کامل معرفی کنیم و نحوه ورود و کار کردن با آنرا توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

شبکه سازی در لینکدین

تاریخچه لینکدین

هدف از راه اندازی لینکدین ساخت یک شبکه و ایجاد ارتباط بین، دانشجویان، افراد جویای شغل، متخصصان کسب و کارها و… است. در این شبکه اجتماعی شما میتوانید با سراسر دنیا در ارتباط باشید و نتورک خود را در سطح دنیا گسترش دهید. شما در لینکدین یک پروفایل کامل و حرفه ای میسازید و از این پروفایل ساخته شده، می توانید در سایت های دنیای مجازی به عنوان یک رزومه کاری استفاده نمایید. طبق آمار، این برنامه در سال 2019 بیشتر از 600 میلیون کاربر ثبت نامی داشته است. که از این تعداد، حدود 3 میلیون آنها ایرانی هستند.

نحوه ساخت اکانت

در این شبکه اجتماعی دو نوع حساب کاربری وجود دارد.

1 حساب کاربری مخصوص شرکت و برندها

2 حساب کاربری شخصی برای افراد

برای استفاده از لینکدین، میتوانید از طریق سایت وارد شوید و یا از اپلیکیشن آن استفاده کنید. وقتی وارد صفحه اصلی سایت لینکدین شوید این صفحه به شما نشان داده میشود که با انتخاب بخش اول وارد صفحه ثبت نام شوید.

صفحه اصلی لینکدین

 

این بخش ایمیل و پسورد مورد نظر خود را وارد میکنید و حساب شما ساخته میشود.

آموزش فارکس کارمان

نحوه ساخت اکانت لینکدین

 

 

صفحه اصلی سایت لینکدین

معرفی بخش های مهم لینکدین

Home

قسمت خانه که در آن آخرین پست ها و اخبارهایی که کاربران و گروه ها قرار داده می شود را نشان می دهد.

Profile

این بخش شامل اطلاعات شخصی شما است. عکس ، رزومه کاری، مدارکی که دریافت کرده اید، تحصیلات و زبان هایی که بلد هستید و…

My network

در این بخش می توانید دوستان و افرادی که در نتورک شما هستند را مشاهده کنید. میتوانید به افراد درخواست ارتباط دهید، درخواست ارتباط انها را بپذیرید یا نادیده بگیرید.

Request a link on linkedln

یکی از تفاوت های لینکدین و اینستاگرام در این است که برای ایجاد ارتباط در اینستاگرام باید هردو طرف درخواست ارتباط دیگری را بپذیرند تا ارتباط ایجاد شود، اما در لینکدین این گونه نیست و تنها با یک تایید ارتباط شما و طرف مقابل خود بهم متصل میشید.

Jobs

در این بخش تمامی شغل های و فعالیت هایی را که براساس شغل شما، تجربیات شما و موقعیت پیشنهاد می شود. همچنین می توانید درخواست کار شرکت خود را از قسمت post a job قرار بدهید.

Notifications

در بخش نوتیفیکیشن میتوانید افرادی که پروفایل شما را بازدید کرده اند را ببینید همچین اگر برای شغل خاصی درخواست داده باشید درصورتی که موقعبت شغلی خاصی اضافه شود به شما اطلاع داده میشود.

Search

در قسمت سرچ میتوانید افراد یا برند ها یا دانشگاه های مد نظر خود را سرچ کنید. اگر جویای کار هستید هشتگ های مرتبط را دنبال کنید تا درخواست کار برای شما نشان داده شود.

نکات مهم

نام کاربری

حتما و حتما از اسم وفامیل کامل خودتان استفاده کنید تا رسمی و جدی به نظر بیاید

عکس پروفایل

انتخاب عکس پروفایل خیلی بحث مهمی است و با دقت انتخاب کنید. لینکدین فضای متفاوتی ار تلگرام و اینستاگرام دارد و نداشتن عکس اصلا ایده خوبی نیست و حرکت غیر حرفه ای به نظر میرسد. سعی کنید عکسی که انتخاب میکنید تقریبا رسمی و مناسب فضای کار باشه، عکس هایی مثل سلفی کنار دریا یا عکس گروهی برش داده شده یا عکس با لباس راحتی اصلا وجهه خوبی ندارد.

رزومه در پروفایل لینکدین

در قسمت پروفایل خود تمامی بخش ها را کامل کنید، هرچه شما اطلاعات بیشتری وارد کنید لینکدین شما رو فعال تر فرض میکند و برای افراد بیشتری پیشنهاد داده میشوید. همچنین اگر جویای کار هستید، میتوانید یک روزمه کامل در قالب فایل pdf  تهیه کنید و ضمیمه پروفایل خود قرار دهید.

افراد نتورک شما

لینکدین یک فضای کاری و علمی است و مطالب سرگرم کننده و بی ارزش در این فضا جایی ندارد. افراد شبکه شما نشان دهنده شخصیت و فضای کاری شماست. افراد نتورک خود را با دقت انتخاب کنید تا حرفه ای تر به نظر بیاید. برای مثال از درخواست ارتباط افرادی که هیچ اطلاعاتی که در پروفایل خود ندارند یا پست های منتشر شده انها در فضای کاری جایی ندارد، خوددادری کنید و در صورت دیدن این افراد در شبکه خود سریعا انها را انفالو کنید.

سخن پایانی

ما بخش زیادی از زمان خود را در روز صرف شبکه های اجتماعی میکنیم و بهتر است این زمان را صرف کار مفیدی کنیم. اگر تا به حال برای خودتان حساب کاربری در این شبکه درست نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم به سرعت این کار را انجام دهید و ضمن اشنایی با همکاران و کارفرمایان خود میتوانید درخواست شغلی از تمام نقاط جهان داشته باشید و مطالب مفیدی در حوزه کاری خود مطالعه کنید.

نظر بدهید

دوره آموزش فارکس + کارآموزی و لایو ترید

عضویت در خبرنامه کارمان
بهترین مطالب آموزشی رو برات رایگان میفرستیم

پیش ثبت نام