دامنه سایت

زمانیکه شما تصمیم به راه اندازی یک وب سایت برای کسب و کار خود می گیرید با یکسری واژه های جدید اشنا میشوید. یکی از واژه ها و اصطلاحاتی که احتمالا برای اولین بار است به گوشتان میخورد دامنه است. برای راه اندازی یک سایت شما در ابتدا باید یک دامنه برای سایت خود انتخاب کنید. دامنه سایت ممکن است در ابتدا یک مفهوم غریب و کاملا فنی بنظر بیاید اما واقعا اینطور نیست. شما در طول روز ممکن است بارها از دامنه سایت های مختلف جهت رفع نیازهای خود استفاده کنید فقط ممکن است که تا به الان آن را با هر نام دیگری میشناختید.

دامنه چیست؟ برای اینکه دیگران وب سایت شما را پیدا کنند باید یک آدرسی را در اینترنت جست و جو کنند. دامنه، آدرس وب سایت شماست که افراد برای دیدن وب سایت شما در نوار URL مرورگر تایپ می کنند. برای مثال برای اینکه شما در اینترنت سایت ما را پیدا کنید باید karmansystem را جست و جو کنید. به زبان ساده ، اگر وب سایت شما یک خانه بود ، نام دامنه شما آدرس آن خواهد بود.

چند نکته در مورد دامنه ها:

نام دامنه:

اسمی است که شما برای سایت خود انتخاب میکنید. در حال حاضر بیش از 350 میلیون نام دامنه ثبت شده و هزاران نفر دیگر هر روز ثبت نام می کنند. این بدان معنی است که همه موارد خوب قبلاً ثبت شده اند یا خیلی زود ثبت می شوند. این امر فشار زیادی را به کاربران جدید وارد می کند تا نام دامنه ای برای وب سایت خود ارائه دهند. اما این انتخاب بسیار مهم و حیاتی است و به سادگی از آن نگذرید. برای انتخاب اسم شما محدودیتی ندارید ولی حتما نکات زیر را رعایت کنید:

اسمی را انتخاب کنید که به راحتی در ذهن مخاطب بنشیند.

اسم را طوری انتخاب کنید که کار تبلیغات اینده را براین راحت کند.

تا میتوانید کوتاه و تلفظ آن ساده باشد.

از عدد و خط فاصله حتی الامکان استفاده نکنید.

پسوند :

به قسمت دوم ادرس سایت گفته میشود که معمولا ما آنها را با com یا ir  میشناسیم. در اینترنت پسوندهای مختلفی برای ثبت دامنه وجود دارند. هر کدام از این پسوندها، معنا و کاربرد خاص خود را دارند. به طور کلی پسوندها به سه بخش عمومی، اختصاصی و ملی تقسیم میشوند. برای شناخت بیشتر پسوندها میتوانید در اینجا کلیک کنید.

پسوند دامنه

 

نحوه ثبت دامنه سایت

پس انتخاب نام برای دامنه خود کافی است که آن را از طریق یکی از شرکت‌های ارائه‌دهندۀ خدمات ثبت و تمدید دامنه خریداری کنید. هنگام خرید به شما گفته خواهد شد که نام دامنه شما منحصر به فرد است یا خیر. دامنه به صورت مدت دار خریداری میشود. این یعنی زمانی که شما یک دامنه را ثبت می‌کنید  برای مدت زمان خاصی این کار را انجام داده اید. توجه کنید که قبل از تمام شدن مدت اعتبار دامنه باید آن را تمدید کنید در غیر اینصورت یک فرد دیگر میتواند نام دامنه شما را برای خود انتخاب کند. هم چنین با توجه به اندازه مدت زمانی که انتخاب میکنید قیمت دامنه ها با هم متفاوت است.

جمع بندی

همانطور که دیدیم برخلاف انچه که ممکن است در ابتدا در مورد دامنه سایت در ذهن خود بپنداریم، ما در طول سالهاست که از دامنه سایت بدون انکه اسم فنی آن را بدانیم استفاده میکنیم. نکته ای که حتما باید در انتخاب دامنه سایت رعایت کنید انتخاب نام دامنه است. انتخاب یک نام مناسب میتواند سرعت رشد شما را چند برابر کند.

بعد از طراحی سایت شما باید با استفاده از روشهای دیجیتال مارکتینگ سایت خود را بالاتر از سایر سایتها به مشتریان معرفی کنید. به شما پیشنهاد میکنیم قبل از طراحی سایت در دوره های کارآموزی دیجیتال مارکتینگ کارمان شرکت کنید. در این دوره خواهید آموخت که چگونه یک سایت طراحی کنید و چگونه آن را بالا تر از سایر سایتها به مشتریان معرفی کنید.

لازم به ذکر است که این دوره ها به صورت آنلاین برگزار شده و شرکت آن ها برای تمامی علاقه مندان از سراسر کشور، فارغ از محدودیت های جغرافیایی، وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی درج شده در این صفحه با ما تماس بگیرید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *