تحلیل فارکس

Financial forex business chart report


دنیای امروز با روزگار گذشته بسیار فرق کرده است.نوع روابط ، نوع رفت آمد ها و سبک زندگی مردم متمایز شده و پیشرفت کرده است. در این حال همچنین نوع سرمایه گذاری ها نیز فرق کرده و متفاوت شده است.در دنیای امروز و کشور ما نگه داشتن پول ها زیر بالشت خود،چیزی جز بی ارزش شدن سرمایه خود به همراه نخواهد داشت.باید همانطور که سبک زندگی خود را بروز کرده نوع سرمایه گذاری و فکر اقتصادی خود را نیز رشد دهیم. تا بتوانیم سرمایه های خود را به بهترین نحو گسترش دهیم.امروز میخواهیم شما را با یکی از بازار های امروزی و سود آور آشنا کنیم.بازار فارکس،بازاری مدرن با محدودیت های کم که شما توانایی معامله تمامی برابری ارز های مختلف را در برابر هم دارید.

فارکس،بزرگ ترین بازار مالی دنیا!

فارکسیا Forigen exchange در معنای لغوی به معنای تبادل ارز است. همناطور که از اسمش پیداست بازاری است که شما توانایی مبادله و داد و ستد انواع ارز های خارجی نسبت به یکدیگر را دارید. این مبادله ها میتوانند در غالب خرید و فروش کالا، سرمایه گذاری افراد و شرکت ها در کشور های دیگر،خدمات شرکت ها و دولت هاو… باشد.

بازار فارکس یک بازار غیرمتمرکز است که کره زمین را در برگرفته و از نظر حجم معاملات بزرگترین و مایع ترین بازار در سراسر جهان محسوب می شود. نرخ ارز به دلیل تغییرات روزافزون بازار عرضه و تقاضا به طور مداوم در حال نوسان است. معامله گران فارکس اگر پیش بینی کنند که نرخ ارز افزایش می یابد یک جفت ارزی خریداری می کنند و اگرپیش بینی کنند که عکس این اتفاق می افتد آن را می فروشند. بازار فارکس به استثنای آخر هفته ها در سراسر جهان به مدت 24 ساعت شبانه روز باز است.

پیش از انکه تحول عظیمی در اینترنت ایجاد شود فقط بازیکنان بزرگی مانند بانک های بین المللی ، صندوق های سرمایه گذاری و افراد بسیار ثروتمند می توانستند در آن شرکت کنند. اکنون بازرگانان خرده فروش نیز می توانند با کلیک ماوس از طریق حساب های کارگزاری آنلاین ،به راحتی  از خانه های خود ارزها را خریداری ، بفروشند و پیش بینی بزنند. یکی از محبوب ترین چت های ما چت فارکس است که در آن معامله گران به طور واقعی در مورد مکان بازار صحبت می کنند.

فارکس،بزرگ ترین بازار مالی دنیا

چگونه وارد بازار فارکس بشویم؟

وارد شدن به بازار فارکس مسیر، نسبتا آسانی دارد و شما با انجام کار هایی که در ادامه به شما خواهیم گفت توانایی حضوردر این بازار را خواهید داشت.

پیش از آنکه وارد بحث شویم لازم است بدانید که به دلیل تحریم ها علیه کشور ما برداشت سود کمی مشکل و پیچیده است  ولی با راه حل های مختلف میتوان بر آن غلبه کرد .خب اولین گامی که برای حضور در بازار فارکس نیاز داریم، آشنایی با اصطلاحات این بازار است.از آنجایی که اصطلاحات زیادی در این بازار به کار رفته سعی میکنیم مفید و مختصر تعدادی از آنها را نام برده و توضیح دهیم.

 • با اولین موردی که آشنا میشویم بروکر(broker) است. بروکر در حقیقت همان کارگذاریاست که بعضی وقت ها رابط میان کاربر و بازار فارکس است.
 • اصطلاح بعدی اطلاعات یا(Information) است که نوسان قیمت سود و زیان شمارا در یک معامله نشان میدهد.
 • تایم فارم(Time fram) مدت زمانی است که به شما نشان میدهد که در روز،ماه و سال قیمت ارز چگونه بوده است.

اکنون با دو اصطلاح BullishوBearish آشنا میشویم.

 • بیریش به هنگامی که بازار روند نزولی گرفته است میگویند و بولیش به هنگامی که روند بازار روند صعودی گرفتی است میگویند.
 • پیپ‌ها:در واقع عامل اصلی سود و ضرر شما بالا و پایین رفتن پیپ‌ها هستند. پیپ‌ها هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرند که شما در حال معامله یک جفت ارز باشید.پیپ ها نقش مهم و ارزشمندی در معاملات شما دارند.
 • اطلاح بعدی لات(lot) است که در واقع مقدار سرمایه و پولی است که شما قصد سرمایه گذاری در یک ارز را دارید.کمترین مقدار لات 0.01 دلار است که به آن میکرو لات گفته میشود. مقدار که لات کامل می‌شود 1 دلار یا بیشتر است که به ازای تغییر هر پیپ به شما سود و یا ضرر به مقدار لات شما داده می‌شود. اگر تازه کار هستید، پیشنهاد می‌شود برای ضرر کمتر از میکرو لات استفاده کنید.

اصطلاحات متنوع و زیاد دیگری وجود دارد در این زمینه که باید در مقاله ای جداگانه و مفصل به آن بپردازیم.

راه های رسیدن به سود بیشتر در فارکس

 1. برای رسیدن به بهترین نتیجه در هر بازاری ، باید با اطلاعات و آگاهی کامل و کافی در آن حضور پیدا کنیم .بازار فارکس ، بازاری است که احتمال ضرر در آن زیاد است. بیشتر کسانی که در این بازار سود میکنند کسانی هستند که از گذشته در این بازار بوده وتجربه آنها به آنها کمک میکند که در زمان بندی مناسب بهترین عملکرد را از خود نشان دهند و بیشتر کسانی که در این بازار ضرر میکنند، تازه کارانی هستند که تجربه و آگاهی لازم در زمانبندی مناسب برایر معامله ندارند
 2. طمع بیش از حد در این بازار باعث ناکامی شما خواهد بود . فارکس بازاری نیست که بتوان با آن مبارزه کرد و به عبارت دیگر نباید با آن مبارزه کرد بلکه باید آن را فهمید و درک کرد تا بتوان به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.اگر سعی کنید با سرمایه پایین سود فراوان در این بازار کسب کنید شمارا از این بازار بیرون خواهند انداخت.
 3. سعی کنید بتوانید ریسک های خوش موقع و به جا داشته باشید. یا به عبارت دیگر، مدیریت ریسک داشته باشید تا بتوانید خوش موقع ریسک کرده و از سودی خوبی برخوردار شوید. اما اگر مدیریت ریسک نداشته باشید، باعث میشود در زمان اشتباهی ریسک کرده و ضرر زیادی کنید.
 4. هنگامی که در یک جهت معامله میکنید و آن معامله سریع به شما سود نمیدهد شک و ترید نکنید و فورا آن معامله را بسته و معامله دیگری انجام ندهید. بسیاری اتفاق افتاده است که در ابتدا در مسیر درستی قرار داشتید و با شک و تردید مسیر خود را عوض کرده و ضرر کرده اید.پس سعی کنید یک جهت را انتخاب کرده و فرصت و زمان کافی به آن بدهید . تغیر جهت بیش از حد در معاملات باعث ناکامی و ضرر دهی شما خواهد بود.
 5. سعی کنید اشتباهات خود را بپذیرید و لجوج نباشید. اگر در جهت اشتباهی از معاملات قرار گرفتین بیش از حد در آن باقی نمانده و اشتباه خود را بپذیرید. با رها کردن معامله ،در جهت درست قرار بگیرید . همیشه نمیتوان  انتخاب صحیح کرد. پس خود را  سرزنش نکنید و سعی کنید هرچه زود تر در مسیر درست قرار بگیرید.

جمع بندی

قطعا راه های دیگری برای سود کردن در این بازار است. پس سعی کنید اطلاعات و آگاهی بروزی داشته باشید.فارکس بازاری نیست که به راحتی بتوان در آن موفق بود.بیشتر کسانی وارد این بازار میشوند در انتهای راه سرمایه خود را از دست داده و از آن بیرون میروند.اگر تازه کار هستید سعی کنید با سرمایه کمی وارد این بازار شوید . شما میتوانید با شرکت در دوره های فارکس گروه آموزشی کارمان از آموزش و آگاهی لازم برای ورود به این بازار برخوردار شوید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *