مینی حساب فارکس

 

مینی حساب فارکس چیست؟

 

مینی اکانت فارکس چیست؟

 

مینی حساب فارکس، یک حساب ارز خارجی است که به معامله گران مبتدی اجازه میدهد تا با موقعیت های کوچکتر (مینی لات) وارد بازار فارکس شوند. به همین دلیل در ابتدای معاملات، سرمایه کمتری از آن ها در معرض خطر بوده و ضرر های احتمالی­شان کاهش میابد. در بیشتر موارد، دارندگان حساب های کوچک به همان بازار ها و ابزار های معاملاتی دسترسی دارند که دارندگان حساب های معمولی دارند. مانند نمودار ها، پلتفرم های معاملاتی و پشتیبانی مشتری.

امروزه حتی برخی از پلتفرم ها از حساب های کوچکتری در فارکس استفاده میکنند که حجم آن ها میکرو لات(1000 لات) و نانو لات (100 لات) است. دلیل استفاده از این نوع مینی اکانت ها این است که تنوع معاملاتی بیشتری را در لات های کوچکتر در بازار فارکس میدهند.زیرا همان مقدار سرمایه را میتوان برای جفت ارز های بیشتری استفاده کرد.

 

آشنایی با مینی حساب فارکس

حساب های معاملاتی فارکس اغلب در سه اندازه ارائه میشوند: مینی، استاندارد و کلان

حساب مینی به معامله گران این امکان را میدهد تا قرار داد های (10000) ده هزار واحد ارز پایه را به جای (100000) صد هزار واحد(لات استاندارد) منعقد کنند. منظور از این جمله ،این است که در حساب های استاندارد سفارش ها باید مضربی از 100000 باشد ولی در مینی حساب ها سفارش ها در مضرب 1000 ثبت میشوند. به همین دلیل، درصد هزینه جابه جایی نقطه(پیپ) یا پاداش در این حساب ها کمتر است. کل مقدار پیپ برای قرارداد های استاندارد 10 دلار است که این مبلغ در حساب مینی 1 دلار میشود.

محاسبه پیپ برای مینی حساب فارکس

زمانی که معامله گر یک ارزی را می‌خرد در واقع دارد پیش بینی می‌کند که نرخ این ارز چقدر تغییر می‌کند. مثلا معامله گر پیش بینی میکند ارزش ارز پایه که یورو است در مقابل دلار افزایش میابد. به میزانی که نرخ ارز تغییر می‌کند(کاهش یا افزایش) پیپ میگویند.

در بازارفارکس تغییرات قیمت را با درصد پیپ تا رتبه چهارم، اندازه گیری می کنند. یعنی چهارمین عدد بعد از اعشار را مقدار پیپ در نظر میگرند(برای ین ژاپن دومین عدد بعد از اعشار را در نظر میگیرند). که نشان دهنده کوچکترین تغییر ممکن در قیمت، برای یک ارز معین است.

تغییرات جفت ارز بر حسب کسری از یک سنت است.به همین دلیل میانگین پولی که در معامله یک واحد ارز( مثلا یک دلار) به دست می‌آید یا از دست می‌رود، به شدت ناچیز است. در نتیجه برای این که سود حاصل از معامله عددی معقول باشد، کارگزاران فارکس که دسترسی معامله گران را به پلتفرم معاملاتی فراهم می کنند حجم معاملات را 100000، 10000 و 1000 لات در نظر میگیرند. همچنین با استفاده از اهرم در معاملات، میزان سود در معامله را جبران میکنند.

ارزش یک پیپ بر اساس منابع مالی ارز پایه ی حساب شما و جفت ارزهایی که معامله می کنید، در نوسان است. در جایی که حساب دارای بودجه ای با پایه دلار آمریکا است و دلار آمریکا ارز مظنه است، یک پیپ برای حساب های استاندارد برابر با 10 دلار، برای مینی حساب های فارکس 1 دلار و برای حساب های میکرو 0.1 دلار خواهد بود. برای جفت هایی که ارز مظنه از یک کشور دیگر است، نرخ پیپ آن ها متفاوت خواهد بود.

اندازه لات های هر حساب فارکس

 

مثال استفاده از حساب مینی فارکس

یک لات تجاری استاندارد برای شخصی که از یک حساب فارکس با سرمایه دلاری استاندارد استفاده می کند 100000 واحد است. بنابراین برای خرید بدون اهرم به مقدار قابل توجهی سرمایه نیاز دارد.

به عنوان مثال در بازار فارکس جفت ارز (EUR/USD) با مقدار اسپرد 1.3000 معامله می‌شود.

یورو تا زمان بسته شدن معامله به 1.3085 میرسد و پیپ 0.0085 محاسبه میشود.

1.3000 – 1.3085 = .0085

 

حساب استاندارد 100000 x 0.0085 = 850 دلار درآمد

مینی اکانت 10000 x 0.0085 = 85 دلار درآمد

میکرو اکانت 1000 x 0.0085 = 8.5 دلار درآمد

اکنون، فرض کنید که نرخ معامله یورو به سمت 1.2995 حرکت کرد که یک پیپ آن 0.0005 میشود.

حساب استاندارد 100000 x 0.0005 = 50 دلار ضرر

مینی اکانت 10000 x 0.0005 = 5 دلار ضرر

اکانت میکرو 1000 x 0.0005 = 0.50 دلار ضرر

 

استفاده از اهرم در مینی لات های فارکس

کارگزاران فارکس که حساب‌های کوچک ارائه می‌کنند، معمولاً به معامله گران اجازه می‌دهند از اهرم‌های مالی در همه نوع حسابی استفاده کنند. به این معنی که حتی اگر از یک مینی حساب فارکس استفاده کنید،  سرمایه بسیار بیشتری در معامله در اختیار خواهید داشت. برای کسانی که با اهرم آشنایی ندارند ، می­توان گفت ابزاری در معاملات است که به شما این امکان را می دهد که از شرکت کارگزاری خود پول قرض کنید و بیشتر از مقدار پولی که در ابتدا سپرده گذاری کرده اید،استفاده کنید.

 به عنوان مثال:

اگر یک مینی حساب فارکس با سپرده 100 دلاری باز کنید، به این معنی است که اگر یک معامله گر مبتدی هستید، می توانید 3000 دلار را کنترل کنید. زیرا میتوانید نسبت اهرمی 30:1 دریافت کنید.

301003000

اگر یک معامله گر حرفه ای هستید، میتوانید نسبت اهرمی 400:1 دریافت کنید.

 

نکته ی مهمی که باید بدانید این است که هر چه اهرم بالاتر باشد، با افزایش ارزش هر حرکت پیپ، ریسک بالاتری در انتظار شماست. با در نظر گرفتن این موضوع، اهرم به عنوان یک شمشیر دو لبه شناخته می شود، زیرا پتانسیل افزایش سود شما را دارد اما در عین حال، شانس از دست دادن پول شما را نیز افزایش می دهد

مینی اکانت فارکس

مزایای مینی حساب های فارکس

همانطور که چندین بار در این بررسی ذکر کردیم، انتخاب بروکرهایی که که اکانت های کوچک فارکس ارائه می دهند ، مزایای زیادی دارد . برخی از این موارد عبارتند از:

1-حداقل سپرده کم

در بیشتر موارد، مبلغ سپرده مورد نیاز برای افتتاح یک مینی حساب فارکس به طور قابل توجهی کمتر از یک حساب استاندارد است . مبلغ مورد استفاده معمولاً بین 100 تا 500 دلار است. این مسئله باعث می‌شود یک تجربه معاملاتی کوتاه فارکس برای معامله گران مبتدی یا برای معامله‌گران با تجربه است که می‌خواهند کارگزار و پلتفرم را قبل از سرمایه‌گذاری بزرگ‌تر آزمایش کنند.

 

2-یک راه عالی برای آزمایش استراتژی های معاملاتی

واضح است که اگر می‌خواهید استراتژی‌های معاملاتی مختلف را بدون ریسک پول زیاد آزمایش کنید، یک حساب کوچک فارکس بهترین راه‌حل است. برخلاف یک حساب آزمایشی، معامله با پول واقعی تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما دارد و به شما امکان می دهد احساسات خود را کنترل کنید. بنابراین، این یک راه موثر برای ایجاد یک استراتژی مدیریت ریسک قبل از اضافه کردن پول بیشتر به حساب زنده خود و افزایش اندازه موقعیت ها است.

 

3-تنوع بخشی

یکی دیگر از عوامل مهمی که در هنگام استفاده از یک مینی حساب فارکس باید در نظر گرفت، توانایی تنوع بخشیدن به معاملات شما است. به جای باز کردن یک معامله در یک حساب استاندارد که برای یک معامله به 1 لات نیاز دارد، می توانید 10 موقعیت با اندازه لات مینی فارکس 0.01 باز کنید.

 

بهترین بروکر های ارائه دهنده مینی حساب

کارگزاران فارکس زیادی وجود دارند که در فارکس مینی حساب ارائه می دهند. اما برای یافتن بهترین مینی حساب فارکس برای معاملات خود، باید برخی از عوامل مهم مانند ساختار قیمت گذاری، مقررات، طیف ابزارها و پلتفرم های مالی و ابزارها و ویژگی ها را در نظر بگیرید. در زیر به شرح بهترین کارگزارن ارائه دهنده مینی حساب میپردازیم.

 

 • AvaTrade  به طور کلی بهترین کارگزار فارکس برای حساب های کوچک·
 • VantageFX  بهترین کارگزار فارکس ECN که یک حساب مینی فارکس ارائه می دهد.
 • IG Markets با مینی حساب این بروکر میتوانید در 17000 معامله شرکت کنید.

 

بررسی avatrade

ava trade broker

 

براساس تجزیه و تحلیل های انجام شده، این بروکر یک مینی حساب معاملاتی فارکس را با حداقل سپرده(100 دلار) ارائه میدهد. همچنین ابزار ها و ویژگی های معاملاتی زیادی را در اختیار تریدر قرار میدهد.

معامله گران به واسطه آن میتوانند پوزیشن های ده هزار واحدی(لات کوچک) و هزار واحدی(میکرو لات) باز کنند. مقدار پیپ برای لات کوچک 1 دلار و برای میکرو لات 0.1 دلار میباشد.

Ava Trade ، طیف وسیعی از پلتفرم ها و ابزار های معاملاتی را نیز ارائه میدهد که شامل موارد زیر میشود.

 • Meta Trader 5
 • Meta Trader 4
 • Ava Options
 • AvaTradeGo(mobile aplication)

همچنین به ازار های معاملاتی خودکار دسترسی خواهید داشت. مانند

 • (AvaTradeSocial)
 • ( ZuluTrade)
 • (DupliTrade)

نظرات مثبت

 • کارگزار فارکس و CFD به شدت تنظیم شده است
 • طیف وسیعی از 1250 دارایی شامل 55 جفت ارز FX را ارائه می دهد
 • اسپرد بسیار رقابتی و هزینه های مدیریت پایین
 • پشتیبانی از طیف گسترده ای از پلتفرم های معاملاتی – MT4، MT5، AvaOptions، AvaTradeGo و غیره
 • کارگزاری عالی برای مبتدیان و برای معامله گران حرفه ای
 • برای یک حساب کوچک – AvaTrade به حداقل سپرده مورد نیاز فقط 100 دلار نیاز دارد
 • اهرم تا 400:1

نظرات منفی

 • دامنه دارایی ها در مقایسه با سایر کارگزاران محدود است
 • 71 درصد از حساب‌های سرمایه‌گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه‌دهنده ضرر می‌کنند

 

بررسی Vantage FX

 

vantage broker

یکی از بهترین بروکر های ECN که مینی حساب فارکس نیز ارائه میدهد. اگر به دنبال یک کارگزار مینی حساب معاملاتی فارکس هستید که به شما امکان اتصال به بازار فارکس از طریق ECN را می دهد، مطمئنا VantageFX یکی از بهترین کارگزاران ECN است. این کارگزار استرالیایی حداقل اندازه معامله 0.01 لات را برای همه انواع حساب های خود از جمله Standard STP ، Raw ECN، و ProECN را ارائه می دهد. علاوه بر این، VantageFX یکی از بهترین کارگزاران فارکس با اهرم بالا است زیرا نسبت اهرمی تا 500:1 را ارائه می دهد.

یکی از جذابیت های این بروکر ساختار قیمت گذاری آن است. برای هر معامله ای که انجام میدهید اسپرد صفر و کمیسیون معاملاتی 0.008 درصد در نظر گرفته میشود. که این یک شراط ایده آل فراهم شده برای معامله گران فعال است.

علاوه بر این، VantageFX یک برنامه تخفیفی را برای معامله گران فعالی که مرتباً معامله می کنند و به حجم معاملات معینی می رسند ارائه می دهد.

با این حال، باید توجه داشته باشید که اگر تصمیم به استفاده از یک حساب استاندارد STP (حداقل شرط سپرده 200 دلاری) دارید، باید اسپردی را که از 1.4 پیپ شروع می‌شود، بدون هیچ کمیسیون معاملاتی بپردازید. در غیر این صورت، اگر ترجیح می دهید از ساختار قیمت گذاری صفر اسپرد استفاده کنید، می توانید حداقل شرط سپرده بالاتر 500 دلار را برآورده کنید.

 

نظرات مثبت

 • اجرای بازار ECN/STP که یک محیط معاملاتی شفاف را فراهم می کند
 • اسپرد صفر و کارمزد پایین
 • از MetaTrader4 و MetaTrader5 و پلتفرم تجارت وب اختصاصی آن پشتیبانی می کند.
 • نسبت اهرمی بالا تا 500:1
 • اجرای سریع بازار
 • طیف وسیعی از حساب ها، از جمله حساب کوچک
 • ارائه برنامه تخفیف نقدی

نظرات منفی

 • اسپرد بالا برای حساب استاندارد STP
 • بدون ابزار تجارت اجتماعی
 • اکنون VantageFX را ببینید
 • هیچ تضمینی وجود ندارد که هنگام معامله CFD با این ارائه دهنده، درآمد کسب کنید.

 

بررسی Ig Markets

IG broker

 

یکی دیگر از کارگزاران درجه یک که مینی حساب فارکس را ارائه می دهد، IG Markets است، یکی از قابل اعتمادترین و معتبرترین پلتفرم های فارکس و CFD، که در سال 1974 تاسیس شد. این کارگزار مستقر در بریتانیا بیش از 239000 مشتری در سراسر جهان دارد و شرکت کارگزاری یک عضو شاخص معتبر FTSE 250 تحت نماد (IGG.L) است.

مانند AvaTrade و VantageFX، IG Markets به کاربران پیشنهاد می دهد تا با حداقل اندازه لات، 0.01 لات در حساب MetaTrader4 معامله کنند. بدیهی است که مزیت بزرگ استفاده از IG Markets انتخاب عظیم بیش از 17000 دارایی شامل 80 جفت ارز FX، بیش از 13000 سهم، شاخص‌ها، کالاها، ارزهای دیجیتال، اوراق قرضه، نرخ بهره و ETF است. همچنین، می‌توانید گزینه‌های FX را معامله کنید و قراردادهایی را که در اصل CFD با تاریخ انقضا هستند، حذف کنید.

 

برای شروع، IG markets در صورت استفاده از کارت اعتباری یا PayPal به عنوان روش پرداخت، حداقل شرط واریز 300 دلار برای مینی حساب دارد. با این حال، اگر تصمیم به استفاده از حواله بانکی دارید، حداقل شرط سپرده گذاری وجود ندارد.

 

نظرات مثبت

 • در سال 1974 تاسیس شد و در بورس اوراق بهادار لندن پذیرفته شد
 • بیش از 17000 بازار از جمله 80 جفت ارز FX را ارائه می دهد
 • کارمزدها و اسپردهای بسیار رقابتی
 • MetaTrader4 در دسترس است
 • بسیاری از ابزارهای معاملاتی و مشتقات منحصر به فرد مانند گزینه های FX و قراردادهای حذفی

نظرات منفی

 • بیشتر برای معامله گران با تجربه مناسب است
 • حداقل نیاز به سپرده نسبتاً بالا
 • اکنون به IG مراجعه کنید
 • 71 درصد از حساب‌های سرمایه‌گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه‌دهنده ضرر می‌کنند

 

جمع بندی

برای برخی از افراد معامله با یکی از مینی حساب‌های فارکس یا به دلیل نداشتن وجوه کافی ضروری است یا فقط می‌خواهند پلتفرم را قبل از اضافه کردن وجوه بیشتر به موجودی حساب خود آزمایش کنند. علاوه بر این، برخی از افراد ترجیح می‌دهند که موقعیت‌های کوچک لات‌های فارکس را معامله کنند، زیرا تنش ناشی از از دست دادن مقدار زیادی پول را از بین می‌برد و بنابراین، تصمیم‌گیری منطقی‌تری را ارائه می‌دهد.

 

نویسنده : مرضیه ابراهیمی

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *