طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک به معنای ایجاد عناصر بصری به نحو صحیح و اصولی برای جلب توجه مخاطبان جامعه هدف به سمت محتوای ارائه شده از جانب برند است. این محتوا می تواند در بسترهای متنوعی نظیر وب سایت، شبکه های اجتماعی، تبلیغات چاپی، تبلیغات تلویزیونی و … ارائه شود. در این مطلب قصد داریم به طور کامل به بررسی اهمیت طراحی گرافیکی وب سایت بپردازیم.

اهمیت طراحی گرافیک وب سایت

طراحی گرافیک یکی از مهم ترین مراحل بازاریابی است. در واقع انجام اصولی این کار به شما کمک می کند تا به برند تجاری، سازمانی یا اداری خود هویت بخشیده و آن را به نحوی مناسب به مشتریان و مخاطبان خود معرفی نمایید. به این ترتیب افراد نسبت به حضور در وب سایت شما تشویق شده و با توقف در صفحات مختلف و مطالعه محتواهای درج شده در آن، ترافیک وب سایت شما به صورت طبیعی افزایش خواهد یافت. همچنین انتقال پیام برند و به نمایش گذاشتن وجه تمایز آن با سایر رقبا نیز از طریق همین هویت بصری انجام شده و به همین علت از اهمیت بالایی برخوردار است.

8 فایده طراحی گرافیک

در صورتی که این کار به درستی و طبق اصول انجام شده باشد، نتایج مثبتی برای برند خواهد داشت. برخی از مهم ترین فواید طراحی گرافیک اصولی عبارت است از:

 1. افزایش فروش و جذب مشتریان وفادار
 2. شناخته تر شدن نام تجاری برند
 3. جلب اعتماد مخاطب
 4. انتقال پیام از طریق محتوای تصویری
 5. قوی تر شدن اتحاد کارمندان
 6. تشویق کارکنان به حرفه ای گری
 7. برقراری ارتباط موثر با مشتری
 8. افزایش جذابیت محتوا

انواع طراحی گرافیک سایت

به طور کلی می توان طراحی گرافیک برای وب سایت را بر اساس تاثیری که روی مخاطب می گذارد، به چهار دسته کلی تقسیم نمود:

 1. طراحی زیبا
 2. طراحی کنجکاوانه
 3. طراحی استراتژیک
 4. طراحی کارا

خوب است بدانید که گرافیک سایت در قالب خدمات متنوعی انجام می پذیرد؛ از جمله خدمات طراحی گرافیکی که در این دسته بندی جای دارند، می توان به طراحی گرافیک اپلیکیشن، طراحی قالب گرافیکی سایت، طراحی اسلاید شو، طراحی قالب ایمیل (خبرنامه)، طراحی لندینگ پیج (صفحات فرود)، حتی طراحی تجربه کاربری (UX) و … اشاره نمود.

طراحی زیبا

در این سبک، بیشتر تمرکز طراح روی زیبایی بصری طرح متمرکز شده و در تلاش است تا از این طریق توجه مخاطبان هدف خود را جلب نماید. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از طراحی گرافیک زیبا برای وب سایت این است که نظر مخاطب را در چند لحظه اول جلب نموده و احساس خوب و مثبتی نسبت به برند در ذهن او ایجاد می کند.

طراحی کنجکاوانه

طراحی کنجکاوانه در تلاش است تا با تحریک حس کنجکاوی مخاطبان، آن ها را با پیام برند درگیر کرده و نام تجاری را در ذهن آن ها به نحوی ماندگار ثبت کند.

اهمیت طراحی گرافیک وب سایت

طراحی استراتژیک

داشتن استراتژی نه تنها برای پیشبرد اهداف سازمانی، بلکه در تمام زمینه ها مفید می باشد. اجرای صحیح آن تاثیر چشمگیری در بهبود روند انجام کارها دارد. طراحی گرافیکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در صورتی که در گرافیک وب سایت خود از استراتژی مشخصی پیروی کنید، بدیهی است که نتیجه دریافتی به ایده آل شما بسیار نزدیک خواهد بود. بنابراین به یاد داشته باشید که بهترین کار، آنالیز رفتار مخاطبان هدف، شناخت کامل اهداف برند و در نهایت، طراحی گرافیک سایت بر اساس اطلاعات به دست آمده می باشد.

طراحی کارا

به کار گیری اصول طراحی به بهترین نحو ممکن، به دستیابی هر چه سریع تر و بهتر به اهداف تبلیغاتی شما منجر خواهد شد. به همین علت توصیه می شود که پیش از آغاز طراحی، پیام مورد نظر برند را در نظر گرفته و بر این اساس گرافیک سایت را طراحی کنید.

جمع بندی

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان طراحی گرافیک وب سایت باید مورد توجه قرار بگیرد، شناخت رنگ ها است. همان طور که می دانید هر یک از رنگ ها تاثیر خاصی روی افراد داشته و پیام مشخصی را به آن ها منتقل می کند. از این رو باید پیش از آغاز طراحی، به این نکته توجه نموده و نسبت به کسب اطلاعات صحیح از منابع معتبر اقدام نمایید.


جهت مطالعه بیشتر در رابطه با قوانین مربوط به رنگ ها، اینجا کلیک کنید.


کارمان یک طرح کارآموزی برای ورود به دنیای حرفه ای است. در ابتدا تمام اطلاعات و دانش مورد نیاز هر حرفه را به شما آموزش داده و پس از گذراندن دوران کارآموزی و انجام تمرینات روی پروژه های واقعی، شما را برای حضور قدرتمند در فضای حرفه ای آماده می کند. این مجموعه دوره های کارآموزی خود را در قالب پنج سرفصل اصلی ارائه نموده است:

 1. دوره آموزشی کارآموزی دیجیتال مارکتینگ
 2. دوره آموزشی کارآموزی گرافیک تبلیغاتی
 3. دوره آموزشی کارآموزی درآمد از بورس
 4. کارآموزی بلاکچین و رمزارزها
 5. دوره آموزشی کارآموزی درآمد دلاری از فارکس

لازم به ذکر است که تمامی این دوره ها به صورت آنلاین برگزار می شود. شرکت در آن ها برای تمامی علاقه مندان از سراسر کشور، فارغ از محدودیت های جغرافیایی، وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی درج شده در این صفحه با ما تماس بگیرید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *