7 راز موفقیت شرکت آمازون

آمازون یکی از بزرگترین شرکت ها در سطح جهانی است که تا کنون موفقیت های بسیاری در حوزه فعالیت خود به دست آورده است. در این مقاله به بررسی 7 راز موفقیت شرکت آمازون پرداخته ایم. با ما همراه باشید. به عنوان مهم ترین نکته، خوب است به نحوه مدیریت شرکت آمازون اشاره کنیم. مدیر این شرکت همواره در تلاش بوده است که با سایر شرکت های رقیب خود متفاوت بوده و عملکرد بهتری از خود نشان دهد. همین نکته به مرور زمان موجب شده است که نسبت به رقبا برتری یابد.

1- خلاقیت

به کارگیری خلاقیت در هر کاری، نتیجه حاصل را به طور چشمگیری بهبود می بخشد. جف بزوس، مدیر عامل آمازون فناوری ها و فعالیت های نوآورانه ای طراحی کرده است. فروش همین دستگاه ها، بخش بزرگی از گردش مالی و آمار فروش آمازون را تشکیل می دهد.

2- خدمات مشتریان، راز موفقیت شرکت آمازون

همانطور که می دانید، مشتریان شرکت آمازون تنها به یک منطقه جغرافیایی محدود نمی شوند. با توجه به این که مشتریان این شرکت از سراسر دنیا به صورت آنلاین از آمازون خرید می کنند، نقش خدمات مشتریان آن نیز پررنگ تر بوده و از اهمیت ویژه تری برخوردار است. خوب است بدانید که این خدمات در شرکت آمازون به قدری باکیفیت و موفق ارائه شده است که تا کنون تیم خدمات مشتریان آمازون، موفق به دریافت جایزه های متعدد در این زمینه شده است. عمل به تعهدات، جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی برای مشتریان، پاسخگویی سریع و مناسب و … از جمله اقدامات تیم خدمات مشتریان شرکت آمازون می باشد. علاوه بر این، ابزارهایی نظیر رسانه های اجتماعی، نقش پررنگی در جلب رضایت مشتریان داشته است.

3- تیم اجرایی

در کنار تیم خدمات مشتریان، تیم اجرایی شرکت آمازون نیز فعالیت خود را به درستی و با دقت بالا انجام می دهد. این تیم در واقع خدمات و محصولات سفارش داده شده توسط مشتریان از سراسر کشور را انتخاب کرده و به نحوی مناسب، به دست مراکز پخش خود در سراسر دنیا می رساند تا در سریع ترین زمان، به دست مشتریان مجموعه برسد.

4- وارد شو تا ببری

جف بزوس، مدیر عامل شرکت آمازون، معتقد است که باید انجام کاری را شروع کنی تا موفق شوی. او این اعتقاد خود را در قالب شعاری تحت عنوان «وارد شو تا ببری» در آورده و آن را در طول فعالیت خود در شرکت آمازون نیز به کار گرفته است.این شرکت در ابتدای آغاز به فعالیت خود سود چندانی به دست نیاورد، این نکته را جف بزوس در یکی از مصاحبه های خود از قبل اعلام کرده بود تا این که پس از گذشت حدود 6 سال، در سال 2003 این مجموعه به سوددهی رسید. پس از آن این مجموعه استراتژی های جدیدی برای ادامه روند فعالیت خود در نظر گرفت.

جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون

5- نقش تنوع بخشی در موفقیت شرکت آمازون

این شرکت در ابتدا فعالیت خود را تنها با فروش کتاب آغاز کرد. این در حالی است که امروزه شاهد تنوع بسیار بالای محصولات از هر نوع دسته بندی شامل خشکبار، مواد غذایی، لباس، لوازم الکترونیکی و … هستیم. در واقع می توان گفت که تنوع بسیار بالای محصولات و خدمات ارائه شده در این شرکت، راز موفقیت شرکت آمازون می باشد. آمازون همواره خدمات خود را بهبود بخشیده و تنوع آن ها را افزایش می دهد تا از این طریق رضایت حداکثر مشتریان خود را جلب نماید.

6- تجربیات برجسته کاربران

تجربیات کاربران و نظرات خریداران قبلی یکی از مهم ترین عواملی است که در میزان فروش محصولات در فروشگاه های آنلاین تاثیرگذار است. شرکت آمازون با علم به این نکته، تیمی حرفه ای از افراد در تمامی زمینه ها، از تحقیقات بازار، بررسی مشتریان و طراحی تعامل گرفته تا توسعه وب، تشکیل داده است. همین کار موجب شده است تا مشتریان و کاربران در مقایسه با سایر سایت های رقیب، تعامل بیشتری ایجاد کنند.

7- طراحی مناسب

نگارش محتوای جامع و باکیفیت برای معرفی محصولات و خدمات، از جمله موارد موثر بر بهبود سئو سایت می باشد. از طرف دیگر، طولانی شدن محتوا می تواند باعث خسته شدن کاربران شده و نرخ پرش سایت را افزایش دهد. شرکت آمازون سایت خود را به گونه ای طراحی کرده است که این مشکلات به حداقل ممکن رسیده و کاربران تجربه خوبی از گردش در این سایت داشته باشند.

جمع بندی

در این مقاله از سایت کارمان به بررسی 7 راز موفقیت شرکت آمازون پرداختیم. امیدواریم که مطالب ارائه شده توانسته باشد به سوالات شما در این باره پاسخ دهد.

سامانه کارآموزی کارمان

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *