سئو

SEO analysis isometric composition with web optimization symbols vector illustration


کسب و کار ها در عصر امروز به سمت دیجیتالی شدن میروند.امروزه هر فروشگاه و کسب و کاری، سایت و پیجی برای خود دارند. که در آن به معرفی کسب و کار و فروش و معرفی خدمات خود میپردازند.حال ما باید برای بهره وری بیشتر سایت و کسب و کار خود یک سری اقداماتی انجام دهیم.اقداماتی که باید راستای بالا بردن بازدید و بازخورد سایت یا پیج خود در گوگل یا در شبکه های اجتماعی صورت بگیرد.برای بالا بردن ترافیک سایت خود، نیاز به این داریم سایتمون از نظرسئو در شرایط خوبی قرار بگیرد.یا به عبارتی استاندارد های مورد نیاز سایت از نظر سئو در آن رعایت شود.

سئو چیست؟

 

SEO خلاصه شده جمله Search Engine Otimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو میباشد. درواقع سئو فعالیت هایی نظیر بهینه سازی فنی سایت،تولید محتوا و فعالیت هایی خارج از محدوده سایت و… میباشد که به ما کمک میکند ترافیک سایت خود را بالا ببریم و در رتبه خوبی قرار بگیریم.ما با اقداماتی همچون تبلیغ سایت خود در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ،بهبود فنی سایت از نظر زیبایی ظاهر و سرعت و همچنین تولید محتوا و مقالات کاربردی وخوب میتوانیم، نظر موتورهای جست و جو را به سایت خود جلب کنیم که این فرایند باعث بیشتر دیده شدن سایتمون خواهد شد.

در نگاه اول این کار آسان به نظر میرسد اما الگوریتم های رتبه بندی گوگل مقیاس های زیادی جهت رتبه بندی یک سایت دارند.از این رو متخصصین سئو باید مهم ترین معیار ها را روی سایت پیاده سازی کنند تا سایت ما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

اهمیت سئو در کسب و کار

 

چگونه سایت خود را سئو کنیم؟

برای سئو کردن سایت خود 3مرحله کلی باید انجام بدهیم:

  • سئوفنی( Technical SEO )
  • سئو داخلی (Onpage SEO)
  • سئو خارجی(Offpage SEO)

باید سعی کنیم این مراحل به ترتیب اجرا شوند. این مراحل مهم ترین و اصلی ترین مراحل سئو به حساب می آیند.

سئو فنی

همانطور که از اسمش پیداست سئو فنی به بخش فنی سایت شما میپردازد. هنگام ساخت یک سایت باید یک سری اصول فنی اولیه را رعایت کنیم. تا ربات های گوگل راحت بتوانند سایت مارا مورد شناسایی و بررسی قرار دهند. تا سپس سایت ما در صفحه نتایج جست و جو نمایان شود.

سامانه کارآموزی کارمان

سئو داخلی

به اقداماتی گفته میشود که ما داخل سایتمون انجام میدهیم تا نظر موتورهای جست و جو را نسبت به سایت خود جلب کنیم.اقداماتی نظیر تولید محتوا درست واصولی،ظاهرسایت و رابط کاربری اشاره کرد. سئو داخلی را جدی بگیرید تا بتوانید در بلند مدت نیز در رتبه خوبی قرار بگیرید.

سئو خارجی

مرحله بعدی سئو خارجی است.فعالیت هایی که خارج از محیط سایت خود انجام میشود.فعالیت هایی مانند تبلیغات دیجیتال،لینک سازی خارجی و رپورتاژآگهی است.

سئوخارجی به بهینه سازی بهتر برای موتورهای جست و جو به ما کمک میکند.کسانی که در این حوزه فعالیت میکنند باید از اموزش ها و آگاهی مناسب برخوردار باشند زیرا این مرحله مرحله حساسی است و با به وجود آمدن اشتباه ممکن است زحمات خود را هدر بدهید.

اهمیت سئو چیست؟

در بازار کنونی که همه برای کسب و کار خود سایت و وب سایتی زده اند،شما برای موفقیت بین این همه سایت و کسب و کار مشابه،نیاز به دیده شدن و برند شدن دارید. سئو به شما کمک میکند تا:

اهمیت سئو در کسب و کار

درفضای آنلاین بهتر دیده بشید و مورد توجه قرار بگیرید

شما برای اینکه بتوانید خوب دیده بشید و مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهید، نیاز به این دارید که سایتتون جزء نتایج اولیه سرچ آنها باشد .و کلمات کلیدی سایت شما از رتبه خوبی برخوردار باشند تا وب سایتتون جزء نتایج اولیه باشد.

باعث ساخت و افزایش اعتماد و اعتبار به سایت و برند شما میشود.

کاربران هنگاهی که موضوعی را سرچ میکنند،اکثراوقات به سایت هایی رجوع میکنند در صفحه اول نتایج و جزء سایت های اولیه باشد.در واقع شما با بودن در نتایج اولیه اعتماد آنها جلب کرده و اعتباری برای خود ساخته اید.تجربه و امار ها نشان دهنده این اند که مشتریان ترجیح میدهند خرید ها و خدمات خود را از سایت های صفحه اول نتایج دریافت کنند تا سایت هایی که در صفحات بعدی قرار دارند.

باعث به وجود آمدن برند برای کسب و کارتون میشه

برند شدن کسب و کار فرایندی بسیار سخت است. اما هنگامی که سایت شما در رتبه و جایگاه خوبی قرار داشته باشد،نام و عنوان سایتتون در حافظه مشتریان باقی میماند و مشتری هنگامی که قصد خرید یا دریافت خدمات دیگری را داشته باشد عنوان سایت شما را سرچ میکند.

باعث کاهش هزینه ها میشود

سئو به ما کمک میکند هزینه های خود را کاهش و بازده ی بیشتری دریافت کنیم.ترافیک نتیجه بهینه سازی موتور های جست و جو، رایگان است.یعنی ما بصورت رایگان میتوانیم کسب و کار خود را بهبود ببخشیم .

در بررسی رفتار و خواسته های مشتریان به شما کمک میکند

با ابزار هایی که در اختیار شما قرار میدهد، این امکان را به شما میدهد تا رفتار مشتریان خود را در هنگام ورود به سایت،انتخاب محصول و غیره بررسی کنید.شما با داشتن اماری که در اختیارتون قرار میگیرد میتوانید علایق و خواسته های مشتریان را بسنجید و کسب و کار خود را در مسیری که مشتریان بیشتری جذب میکند،سوق دهید.

بتوانید مشتریان و کاربران هدفمند و ثابت ایجاد کنید

هنگامی که یک مشتری یا کاربر کلمات مرتبط با خدمات شما را سرچ میکند وروی لینک ها کلیک میکند. بودن شما در صفحه اول و نتایج گوگل باعث این میشود که کاربر با هدف مشخص و نیاز خود وارد سایت شما شود و نیازها و خواسته های خود را بر طرف کند .

جمع بندی

برای پیشرفت در بازار امروزی باید هدفمند و حسابرسی شده عمل کرد.روش های قدیمی دیگر نیاز های دنیای امروز را فراهم نمیکند.برای گسترش کسب و کار خود نیاز به ورود به عصر دیجیتال و دنیای مجازی و آنلاین داریم.حال ما وارد فضای آنلاین شده ایم اما میبینیم که اونطور که باید نتیجه مطلوب خود را دریافت نمیکنیم.ورود به فضای آنلاین به تنهایی کافی نیست.ما باید در آن محیط بصورت کاملا حسابرسی شده دقیق،با تخصص و آگاهی لازم و کافی وارد شویم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.برای یادگیری سئو میتوانید به دوره های دیجیتال مارکتینگ کارمان مراجعه کنید تا مورد آموزش درست قرار بگیرید و بتوانید کسب و کار آنلاین خود را بطور صحیح گسترش دهید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *