سئو دنیای گسترده و پیچیده ای دارد و دارای تکنیک و روش های اجرا و پیاده سازی متفاوتی است.برخی سئوکاران از راه و روش های پیشنهاد شده و استاندارد استفاده می کنند، برخی هم ریسک پذیرند و  از تکنیک های خاص و منحصر به فرد خود استفاده میکنند و خطر و ریسک اینکار را میپذیرند.در ادامه با تکنیک های سئو آشنا میشویم.شما باید با بررسی این تکنیک ها بهترین راه و روش را انتخاب کنید.

سئو و انواع آن

کلمه سئو(SEO)  مخفف Search Engine Optimization یا همان بهینه ساز موتور جستجوگر می باشد که هدف آن آسان تر کردن کار موتور جستجوگر برای ترافیک بهتر سایت شما می باشد و شما برای هدفمندتر کردن سایت خود احتیاج دارید که انواع سئو را بشناسید. در حالت کلی سئو شامل سه دسته کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری می باشد که نوع کلاه سفید و کلاه سیاه آن از همه مهمتر بوده و در ادامه به تفاوت این دو خواهیم پرداخت.

سئو چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟

 سئو کلاه سفید از مجموعه تکنینک هایی که کاملا در خط قوانین و الگوریتم های گوگل باشد، پیروی میکند و همان طور که از اسمش مشخص است بی ضررترین روش برای بهینه سازی موتور جستجو می باشد. هرچند بسیاری از کاربران از طولانی بودن پروسه دنبال کردن استراتژی های گوگل شکایت می کنند اما از سوی دیگر تاثیر سئو کلاه سفید، طولانی مدت بوده و همچنین شما را در معرض خطر جریمه گوگل قرار نمی دهد به همین دلیل به بهبود رتبه سایت شما کمک می کند. 

از خواص سئو کلاه سفید، تولید محتوای با کیفیت است، زیرا به موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما منحصر به فرد است و برای نمایش دادن مناسب است. جستجوی کلمات کلیدی کوتاه و بلند و مرتبط به سایت شما نیز لازم و ضروری است. هرچه محتوای سایت شما غنی تر باشد، نزد موتورهای جستجو، مخاطبان و وب مسترها، دارای ارزش بیشتری است. اگر چه ایجاد محتوای با کیفیت ممکن است وقت گیر باشد، اما در دراز مدت ارزش بالایی خواهد داشت.

سئو کلاه سیاه چیست؟

و اما سئو کلاه سیاه کاملا مخالف تعاریف کلاه سفید می باشد، به گونه ای که شما در ابتدای کار به دلیل این که سئو کلاه سیاه به روش های دستکاری شده متکی است و همچنین روشی سریع برای دسترسی به موفقیت می باشد، شما رتبه بسیار خوبی برای سایت خود دریافت می کنید و همچنین بازدید بالایی خواهید داشت اما همان طور که ذکر شد این روش مخالف  الگوریتم و قوانین گوگل می باشد و به دلیل غیرقانونی بودن آن، سایت شما حذف خواهد شد. سئوی کلاه سیاه به تکنیک ها و استراتژی مورد استفاده برای دستیابی به رتبه بالاتر در نتایج جستجو و شکستن قوانین موتورهای جستجو اشاره دارد. سئو به روش کلاه سیاه فقط بر روی موتورهای جستجو تمرکز دارد و تاکیدی بر مخاطب انسان ندارد.

تفاوت بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

همانطور که طبق تعاریف مشخص است، بزرگ ترین تفاوت میان سئو کلاه سفید و کلاه سیاه به نحوه دنبال کردن دستورالعمل های آن ها برمیگردد، به گونه ای که سئو کلاه سفید با دنبال کردن دستورالعمل های گوگل، تجربه کاربر را بهبود می بخشد اما سئو کلاه سیاه دقیقا عکس آن عمل کرده و کاملا بی توجه به کاربر است.  دیگر تفاوت آن ها به قانونی بودن سئو کلاه سفید و غیر قانونی بودن سئو کلاه سیاه می باشد. همچنین در سئو کلاه سیاه شما ریسک بالایی را قبول می کنید زیرا حتی اگر شانس فرار از شناساگرهای گوگل را داشته باشید، نتایج به دست آمده شما موقتی خواهد بود ولی دستاوردهای حاصل از سئوی کلاه سفید همیشگی و بلندمدت هستند.

به طور معمول افرادی که بودجه کافی برای استفاده از روش های قانونی و کمپین های طبیعی سئو ندارند، از تکنیک سئو کلاه سیاه استفاده می کنند اما ممکن است برخی از راهکارهای سئو کلاه سیاه خیلی عجیب و بد به نظر نرسند اما وقتی می توان با روشی اصلی و قانونی موفقیتی ماندگار کسب کرد، عاقلانه تر است به روش هایی که چیزی جز ریسک خطر حذف سایت را دارند تکیه نکنیم.

کدام سئو برای کسب و کار ما بهتر است؟

در پاسخ به این پرسش که کدام تکنیک برای کسب و کار مناسب تر است، مشخصا پاسخ آن استفاده از روش قانونی و بی دردسر سئو کلاه سفید می باشد. سئوی کلاه سیاه تنها یک روش‌ تبهکارانه است و فقط به صورت نمادین و کوتاه مدت رتبه سایت شما را ارتقا میدهد که در نهایت با مجازات غم‌انگیز موتورهای جستجو پایان می‌یابد. ظاهر شدن در نتایج جستجو برای رشد هر کسب و کاری حیاتی است، اما یک راه درست و یک راه غلط برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. روش درست آن همان راه قدیمی کلاه سفید است.

برای رونق کسب و کار و سئو و رتبه بندی سایت، روش های بسیاری وجود دارند. عملکرد شما در تولید محتوای سایت باید جوری باشد که موتورهای جستجو همانند یک کاربر عادی مطالب شما را ببینند. این مثال ها کاملا قابل‌ قبول هستند تا زمانی که شما تغییر محتوا را برای ربات‌های موتور جستجو پنهان نکنید. حقیقتش را بخواهید قاعده خیلی مشخصی درباره اینکه چه چیزی قابل قبول است، وجود ندارد. بهترین توصیه این است که از خودتان بپرسید: آیا کاری که دارم انجام می‌دهم، مشکلی را از کاربر حل می‌کند؟ اگر جواب مثبت است، پس انجامش دهید یا برای مثال سعی کنید مطالبی که قرار میدهید تراوشات ذهنی خود شما باشند چرا که گوگل محتوای کپی را به سادگی تشخیص می دهد و چیزی جز جریمه و پیگرد های قانونی گوگل برای شما باقی نمی ماند. 

سامانه کارآموزی کارمان

جمع بندی

کلام آخر این که اگر قصد ارتقای رتبه وبسایت خود را دارید، حتما از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنید و سعی کنید محتوای ارگانیک و بروز تولید کنید. در رابطه با بحث سئو به شما توصیه می کنم که حتما از روش سئو کلاه سفید استفاده کنید، شاید کمی زمان بر باشد تا سایتتان رتبه خوبی دریافت کند اما در آخر می بینید که نه تنها هیچ گونه ضرر و خسارتی به سایت شما وارد نمی شد بلکه به مرحله سودآوری نیز رسیده است.برای یاد گیری صحیح و اصولی سئو میتوانید در دوره های آموزش و کارآموزی دیجیتال مارکتینگ و سئو مجموعه کارمان شرکت کنید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *