اهمیت یادگیری معامله‌گری در بازارهای مالی 2023

بر کسی پوشیده نیست که دنیای معاملات دنیای پیچیده‌ای است. بازارهای مالی می‌توانند غیرقابل‌پیش‌بینی باشند و معامله­‌گران برای موفقیت در این زمینه به مهارت و دانش زیادی در زمینه معامله گری نیاز دارند. بااین‌حال، با ابزارها و منابع مناسب، هرکسی می‌تواند ترید کردن یا معامله گری را بیاموزد. در این پست، ما قصد داریم دلایل اهمیت یادگیری مهارت­‌های معامله گری به‌خصوص در سال 2023 را بیان کنیم. همچنین توضیح می‌دهیم که چرا تغییرات تورم و نرخ بهره به این معنی است که اکنون زمان خوبی برای شروع ترید و معامله گری در فارکس است!

سال 2023 یک سال هیجان‌انگیز برای بازارها با تغییرات کلان اقتصادی است. این امر فرصت‌های تجاری بی‌سابقه‌ای را برای کسانی که در سال 2023 در بازارهای مالی هستند ایجاد می‌کند. انتظار می‌رود نوسانات شدیدی که در ماه‌های اخیر در بازارهای جهانی شاهد بودیم در سال 2023 نیز ادامه یابد. این بدان معناست که فرصت‌های زیادی برای معامله‌ گری در بازاهای مالی وجود دارد تا با بهره‌گیری از تغییرات قیمت در سهام مختلف، کسب درآمد کنند و محیطی پویاتر و سودآور برای معامله ایجاد کنند. با این توصیفات، اکنون یادگیری معاملات مهم‌تر از همیشه است.

بازارهای مالی در دنیای امروز چه اهمیتی دارند؟

 

اهمیت یادگیری معامله گری در بازارهای مالی 2023

بازارهای مالی می‌توانند فرصتی را برای افراد فراهم کنند تا پول خود را با فعالیت در بازار سهام سرمایه‌گذاری کنند و از این طریق بتوانند برای آینده پس‌انداز فراهم کنند. البته این کار مستلزم یادگیری مهارت های معامله گری است.

در طی یک دوره زمانی طولانی، سرمایه‌گذاری در بازار سهام می‌تواند بازدهی بهتری نسبت به افتتاح حساب پس‌انداز در بانک داشته باشد؛در حالیکه معامله گری در فارگس یک فعالیت مالی کوتاه مدت محسوب می‌شود.  اما فعالیت در بازار سهام یا فارکس نیز می‌تواند پر ریسک باشد. مهم است که به یاد داشته باشید که در هر سرمایه‌گذاری ممکن است ارزش سهام یا ارزها روند نزولی پیدا کند. بازدهی خوب درگذشته به این معنی نیست که در آینده روند خوبی در پیش است. در ادامه با مهم­ترین عوامل تاثیرگذار بر بازارهای مالی آشنا خواهیم شد.

عوامل تاثیرگذار بر معامله گری در بازارهای مالی

 • تاثیر نوسانات تورم در سال 2023 برمعاملات

عوامل تاثیرگذار بر معامله گری در بازارهای مالی

نوسانات بهترین دوست معامله‌گران است. یکی از عوامل اصلی نوسانات بازار تورم است. نرخ تورم در سطح جهان بالاترین نرخ تورمی است که در 40 سال گذشته بوده است. هنگامی‌که قیمت‌ها افزایش می‌یابد، می‌تواند عدم اطمینان و اضطراب قابل‌توجهی را در بین سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل ایجاد کند که این امر موجب نوسانات شدید قیمت خواهد شد. همچنین تورم می‌تواند بر ارزش دارایی‌های مختلف تأثیر بگذارد که نتیجه آن ایجاد فرصت برای معامله‌گران است تا از این تغییرات سود ببرند. به‌عنوان‌مثال، اخیراً شاهد نوسانات شدید در بازارهای انرژی بوده‌ایم. افزایش قیمت انرژی یکی از عوامل اصلی افزایش نرخ تورم جهانی است. با این‌وجود، در نیمه دوم سال 2022، قیمت انرژی نسبت به بالاترین قیمت خود در ژوئن 2022، نزدیک به 50 درصد کاهش‌یافته است. این نوسان برای معامله گران فعال در بازارهای انرژی عالی است، زیرا به‌طورکلی نوسان بیشتر به معنای فرصت‌های معاملاتی بیشتر است و به اصلاح شرایط سود بردن از نوسان‌گیری را افزایش می­دهد.

 • تاثیر نوسانات نرخ بهره بانکی در سال 2023 بر معاملات

تاثیر نوسانات نرخ بهره بانکی در سال 2023 بر معاملات

عامل دیگری که باید بر یادگیری معاملات در سال 2023 دلالت دارد تأثیر تغییر نرخ بهره است. هنگامی‌که بانک‌های مرکزی نرخ بهره را افزایش یا کاهش می‌دهند، تأثیر قابل‌توجهی بر ارزش سهام مختلف دارد. به‌عنوان‌مثال، نرخ‌های بهره بالاتر، وام گرفتن برای شرکت‌ها (و افراد) را گران‌تر می‌کند که می‌تواند منجر به کاهش قیمت سهام شود. این چیزی است که ما در سال 2023 تجربه خواهیم کرد. در حال حاضر یک تغییر جهانی به سمت افزایش نرخ بهره در سراسر جهان از سطوح بسیار پایین وجود دارد.

سامانه کارآموزی کارمان

 • نرخ نقدینگی جهانی در سال 2023

نرخ نقدینگی جهانی در سال 2023

عامل دیگری که سال 2023 را به سالی عالی برای شروع یادگیری معامله‌ گری تبدیل می‌کند، سطوح متغیر نقدینگی جهانی (QT) است که جهان در حال حاضر در حال تجربه آن است. QT حالتی است که بانک‌های مرکزی جهانی نقدینگی را از سیستم حذف می‌کنند که به این معنی است که پول کمتری در اقتصاد در گردش است. این امر به این معنی است که ارزش سهام و کریپتوکارنسی­ها (ارزهای رمزنگاری‌شده) کاهش می‌­یابد زیرا این دارایی‌ها به سطوح نقدینگی جهانی بسیار حساس هستند. تغییرات سطح نقدینگی موجب نوسانات شدیدی می­‌شود که فرصت‌های معاملاتی زیادی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، به‌طور گسترده انتظار می‌رود که احتمال کاهش سطح نقدینگی توسط بانک‌های مرکزی جهانی صورت بگیرد و از طرفی، در برخی دوره­‌های زمانی بانک‌های مرکزی نقدینگی را دوباره به سیستم تزریق می‌­کنند تا از سیستم مالی جهانی حمایت کنند. این موضوع می­‌تواند فرصت مناسبی را برای معامله‌گران فراهم کند تا با روش نوسان­‌گیری بتوانند سود کنند و البته دلیل دیگری است تا بر اهمیت یادگیری مهارت­‌های معامله در سال 2023 تأکید کنیم.

اگر تا اینجای مطلب ترغیب شده­اید تا برای یادگیری مهارت­های معاملات اقدام کنید بهتر است در رابطه با شرایط شغلی معامله­گر بودن از جمله مزایا و معایب آن اطلاعاتی را به دست بیاورید.

مزایا و معایب معامله‌­گری بازارهای معاملات

 

تا این جای این مطلب در رابطه بااهمیت یادگیری مهارت­‌های معامله گری در سال 2023 مطالبی را یاد گرفتیم. اما تریدر بودن یا معامله‌گر بودن چگونه شغلی است؟ و چه معایب و مزایایی دارد؟

مزایای تریدر بودن

 1. کنترل کامل بر شغل و داشتن انعطاف‌پذیری

مالکیت انحصاری و کنترل کامل بر تمام جنبه‌های این شغل، موجب می‌شود برخلاف سایر ساختارهای تجاری، نیازی به مشورت با سهامداران، مدیران یا شرکا نداشته باشید.

 1. هزینه­‌های کمی دارد.

به‌عنوان یک معامله‌گر، نیازی به نماینده تشکیل شرکت یا وکیل ندارید،  همچنین به داشتن حسابدار نیست احتیاجی نیست بنابراین حداقل هزینه‌ها در این زمینه وجود دارد.

 1. به دفتر کاری نیازی ندارید.

بیشتر مشاغل برای اجرایی شدن به یک مکان مشخص نیاز دارند ولی شما به‌عنوان تریدر به هیچ جای مشخصی نیاز ندارید. تنها کافی است به لپ­تاپ و اینترنت دسترسی داشته باشید!

 1. استقلال مالی

به‌جز هر مزایای دیگر داشتن استقلال مالی و اعتمادبه‌نفس ازجمله مواردی است که کمک می‌کند افراد به تریدر شدن ترغیب شوند.

معایب معامله‌گر بودن

 1. عدم وجود امنیت شغلی

به علت عدم وجود سابقه کار و بیمه شغلی تریدر بودن موجب می‌شود که افراد هویت رسمی شغلی نداشته باشند. بهتر است یک شغل دیگر برای خود داشته باشید. تا به یک اجتماع از شاغلان ثبت‌شده مرتبط شوید.

 1. خستگی­‌های زیاد و مشکلات چشمی

بیشتر معامله‌­گران فارکس با مشکلات بی‌خوابی و کم‌خوابی دست‌وپنجه نرم می­‌کنند و این دلیل بر خستگی مزمن در طول روز است به‌علاوه استفاده زیاد و طولانی‌مدت در طی شب با سیستم موجب مشکلات بینایی و بیماری­‌های مربوط به چشم می­شود.

 1. کم‌­تحرکی

کم­‌تحرکی ازجمله نتایج پشت‌میزنشینی است. این موضوع موجب پدید آمدن مشکلات جسمی و بیماری­‌های دیگری می­‌شود. که ممکن است معامله‌گران ساعات زیادی از روز را پشت میز صرف تحلیل نمودارها و شرایط بازار کند.

 1. ناپایداری شرایط اینترنت

به علت شرایط موجود کشور و اجراشدن طرح صیانت دسترسی به اینترنت پرسرعت تا حدودی سخت است و این می‌تواند تأثیر بزرگی بر آینده شغلی معامله‌­گران بگذارد.

جمع‌بندی

امروزه با افزایش نوسانات در بازارها و تأثیر تورم و تغییر نرخ بهره، داشتن درک قوی از معاملات می‌تواند به شما کمک کند تا ریسک را به حداقل برسانید و به‌طور بالقوه سود خود را به حداکثر برسانید. بنابراین باید بر تقویت مهارت‌های معامله ­‌گری خود در سال 2023 تأکید داشته باشید. علاوه بر مزایای مالی بالقوه، یادگیری تجارت نیز می‌تواند یک سرگرمی باارزش و رضایت‌بخش باشد. با منابع و اراده مناسب، هرکسی می‌تواند تجارت را یاد بگیرد و موفق شود.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *