چگونه یک تبلیغ موفق داشته باشیم؟

توصیه های زیادی برای رسیدن به یک تبلیغ موفق وجود دارد اما توجه کنید که نمی شود یک نسخه را برای همه پیچید. راهکار یکی است و آن برنامه ریزی برای تبلیغات است اما نمی توان یک نسخه ی تبلیغاتی برای همه ی کسب و کارها تهیه کرد. پس وقتی همچنین چیزی صادق است، نمی توان یک روش را نسبت به دیگر روشها برتر دانست. بهتر است به دنبال روش هایی باشید که یک تبلیغ موفق را به دنبال دارد. در علم مارکتینگ یا بازاریابی، ۱۹ کانال تبلیغاتی وجود دارد که هر کسب و کار با توجه به نوع فعالیت و مخاطبان هدفش باید چند روش را انتخاب کند. حال سوال اینجاست با توجه به این تفاوت ها ما چطور میتوانیم یک تبلیغ موفق داشته باشیم؟ در ادامه به معرفی روشهایی میپردازیم که سبب موفقیت شما در تبلیغاتتان میشود.تبلیغ موفق و موثر

1- خریدار مهم تر از مصرف کننده

برای داشتن یک تبلیغ موفق شما باید قبل از هر چیز گروه هدف‌تان را انتخاب كنید. مهم نیست كه چه كسانی مصرف‌كننده نهایی محصول شما هستند بلكه شما باید به خریداران اصلی محصول توجه كنید. بعد از آن انتخاب بهترین محلی كه گروه هدف شما در آن حضور دارند بسیار مهم است. برای افزایش فروش و داشتن تبلیغ موفق باید دقت شود که از یک پلتفرم برای تبلیغ استفاده نشود. راه های تبلیغاتی مناسب برای هر کسب و کار مشخص شده و بعد از آن به شکلی مناسب تبلیغ شود.

2- حل دغدغه ها

باید حواس‌تان به شیوه طراحی پیام هم باشد. باید پیامتان را طوری طراحی كنید كه به سوالات اصلی و همیشگی آن‌ها پاسخ داده شود. آنگاه تبلیغ شما از یک تبلیغ معمولی به یک تبلیغ موفق تبدیل می شود.

3- طراحی ساده و ماندگار

در یک تبلیغ موفق، بنر تبلیغاتی باید بتواند در نخستین نگاه مخاطب را به‌ خود جذب كند.طرح و جملات را تا حد ممکن ساده و ماندگار بزنید. یك نقطه طلایی در تبلیغتان وارد كنید؛ از قدرت احساسات مخاطب برای در یاد ماندن تبلیغتان استفاده كنید و او را درگیر آگهی‌ای كنید كه مقابلش قرار دارد.

عوامل موثر بر تبلیغ موفق

4- طنز سیاه همیشه جواب می دهد

مردم علاوه بر خنده گاهی نیاز به یادآوری نکات تلخ زندگی نیز دارند. بر این اساس ژانر طنز سیاه علاوه بر حوزه سینما در تبلیغات نیز طرفدارهای خاص خود را دارد. نکته مهم در اینجا برای داشتن تبلیغ موفق تأکید بر روی نکات سیاه و تلخ زندگی به منظور خنداندن مخاطب است.

5- دیوانگی همیشه جذاب است

برخی از تبلیغات به طرز شگفت انگیزی دیوانه وار هستند. در حقیقت این نوع از تبلیغات تمام محاسبات سنتی را در هم می ریزند. به همین خاطر اغلب افراد بدان جذب خواهند شد و تبلیغ شما موفق می شود که اگر به دنبال جلب نظر طیف وسیعی از مخاطب ها  و داشتن تبلیغ موفق هستید، ترک عادت های رایج در حوزه ساخت تبلیغات را به شما توصیه می کنم.

6- تبلیغات دیگران برای شما

این مورد برای تبلیغ موفق داشتن بسیار راحت است. یک راهکار جالب برای تبلیغ برندمان از سوی دیگران، تهیه قالب های جذاب در اینستاگرام و اسنپ چت است. به این ترتیب مخاطب با استفاده از آن قالب ها فرصت ثبت و به اشتراک گذاری تصاویر زیبا را خواهد داشت. شیوه این کار بسیار ساده است و فقط باید با یک طراح گرافیک همکاری کنیم. سایر موارد تبلیغاتی را کاربران برای ما انجام خواهند داد.

روش های داشتن تبلیغ موفق

7- هم زبانی با مشتری

می خواهید یک تبلیغ موفق داشته باشید؟ ساده است، با مشتری  به زبان خودش حرف بزنید و عواملی مانند سطح سواد، سن، فرهنگ و … را در نظر بگیرید. اجازه بدهید او با شما احساس نزدیکی و یکی بودن کند آنگاه خرید صورت می گیرد.

8- برانگیختن کنجکاوی مشتری

سعی كنید در تبلیغ‌تان نقاط قوت و تفاوت‌هایش با هم‌صنف‌های‌تان را مختصر و مفید روشن كرده و كاری كنید كه مخاطب برای كسب اطلاعات بیشتر خودش شما را پیگیری کند. مخاطبان باید طالب شوند که بیشتر بدانند. این میل آن‌ها را متوقف می‌کند و به بررسی تبلیغ وا‌ می‌دارد و باعث می‌شود به دنبال اطلاعات بیشتری باشند.فكر نكنید اگر وارد جزئیات شوید و خیلی حاشیه پردازی كنید، صاحب یک تبلیغ موفق می‌شوید، بلكه برعكس. كوتاه حرف بزنید و تنها از شعارهای تكان‌دهنده و به یادماندنی كمك بگیرید.

9- سنجیدن تبلیغ

یک تبلیغ همواره نمی تواند یک تبلیغ موفق باشد. شاید تبلیغی که در ماه اول میلیون ها برای شما سودآوری کرده در ماه دوم اثر منفی بر فروش شما داشته باشد. مدام نحوه ی تبلیغات خود را بسنجید و آن را به روز کنید.اگر یکی از تبلیغات شما شکست خورد، کل فعالیتتان را زیر سوال نبرید و بدانید هر شکست مقدمه ای بر پیروزی است.

10- تصویر را جایگزین متن کنید

تحقیقات نشان می دهد درک از طریق بصری بسیار ساده تر و ماندگار تر است نسبت به درک از طریق خواندن. این بدان معناست که ما عموما تصویر را زودتر و سریع تر از نوشته ها به خاطر سپرده و به یاد میآوریم . بنابراین برای یک تبلیغ موفق به جای نوشتن متن های طولانی و تلاش برای استفاده از لغات ثقیل و اثرگذار به طرح های گرافیکی خلاقانه روی بیاوریم.

جمع بندی

مجموعه کارمان برای شما علاقه مندان به بازاریابی اینترنت، دوره های دیجیتال مارکتبنگ در نظر گرفته است. برای دسترسی به آموزش های بیشتر در حوزه دیجیتال مارکتینگ کلیک کنید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *