ایمیل مارکتینگ

3 نکته طلایی افزایش نرخ کلیک با ایمیل مارکتینگ

ابزار ها و روش های مختلفی در زمینه بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که یکی از قدرتمندترین و اصلی ترین آنها ایمیل مارکتینگ است. خصوصا این روزها اهمیت آن بارز تر شده است.
اگر بتوانیم مهارت های ساخت ایمیل های خود را بالا ببریم، خیلی راحت میتوانیم از رقیبان خود جلو بیفتیم.
این را هم باید بدانیم که بازاریابی ایمیلی مزیت های بسیار زیادی دارد. از مزیت های ان میتوان به ارزان بود , راحت بودن و…  اشاره کرد .

نرخ کلیک

نرخ کلیک ایمیل (CTR) نسبت تعداد مشترکینی که بر روی حداقل یک لینک داخل ایمیل کلیک کرده‌اند به تعداد کل ایمیل‌های دریافت شده می‌باشد. معمولاً به‌صورت درصدی بیان می‌شود.
بر طبق مطالعات انجام‌شده در حوزه‌ی ایمیل مارکتینگ، 73% از بازاریابان نرخ کلیک ایمیل را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین معیارهای سنجش موفقیت کمپین‌های ایمیل مورد ارزیابی قرار می‌دهند. زیرا هدف اصلی بازاریابی ایمیلی، برقراری و حفظ ارتباطات و تعاملات با مخاطبین است .بنابراین باید کمپین‌های ایمیل تان را به‌گونه‌ای طراحی کنیدکه بتواند مخاطبانتان را ترغیب کند بر روی لینک داخل ایمیل کلیک کنند. وقتی صحبت از نرخ کلیک ایمیل (CTR) به میان می‌آید تمام بخش‌های ایمیل می‌توانند در ترغیب کاربر برای کلیک تأثیرگذار باشند.

نرخ کلیک ایمیل بالا

نشان‌دهنده‌ی این است که کمپین ایمیل مرتبط با علاقه‌مندی کاربران بوده است. همچنین مخاطبانتان تعاملات خوبی با محتوای ایمیل ارسالی برقرار کرده‌اند و درصد قابل قبولی از آن‌ها اقدام مدنظر را انجام داده‌اند.

نرخ کلیک پایین

به این معناست که باید اصلاحاتی را بر روی کمپین‌های آینده اعمال کنید. بهترین راه برای بررسی این مورد که آیا نرخ کلیک مناسبی دارید یا خیر، مقایسه عملکرد خودتان با میانگین حوزه کسب‌وکارتان است.
با رعایت یکسری نکات طلایی بسیار ساده می توانیم بسیار راحت نرخ باز شدن ایمیل های فرستاده شده خود را افزایش دهیم.

ایمیل مارکتینگ

این 3 روش طلایی از مهم ترین ترفند های بسیار ساده ای هستند که اگر در سیستم ایمیل مارکتینگ از آن ها استفاده کنید نتیجه فوق العاده آن برای افزایش نرخ کلیک را خواهید دید.

1-ایجاد حس خوب کنجکاوی در خواننده در ایمیل مارکتینگ

مهم ترین عامل باز شدن ایمیل کنجکاوی مخاطبان می باشد . کنجکاوی یک راه بسیار موثر است و خواننده را ترغیب میکند که روی ایمیل کلیک کند. استفاده از این راه در عنوان ایمیل بسیار موثر است و باعث افزایش نرخ باز شدن ایمیل میشود .
برای تاثیر بیشتر بخش عنوان و خط اول را به گونه ای بیان کنید که باعث کنجکاوی در خواننده و ایجاد حس خوب در او شود. این کار باعث می شود که کاربر و مشتری ایمیل شما را باز کند .

موضوع ایمیل

برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل در ایمیل مارکتینگ  از عنوان هایی مانند “سلام” و کلمات کوتاه استفاده نکنید. همچنین از عنوان های بی هدف و کوتاه خودداری کنید . عنوان ایمیل شما بسیار مهم است و باعث جلب توجه مخاطبان می شود

تمرکز بر روی خط اول

بهترین کار برای اینکه ایمیل شما توسط کاربر خوانده شود خط اول ایمیل است که آن را چگونه بنویسید . خط اول ایمیل خود را بسیار با دقت بنویسید و برای آن وقت بگذارید چون تاثیر بسیار مهمی بر خواننده دارد.

استفاده از اعداد

استفاده از اعداد خاص باعث افزایش نرخ باز شدن ایمیل های شما در ایمیل مارکتینگ می شود. به عنوان مثال مدت زمان فیلمی را که برای تبلیغات به صورت ایمیل ارسال کرده اید را بنویسید. این را بدانید استفاده از اعداد خاص کنجکاوی مخاطبان را افزایش میدهد.
به عنوان مثال :
• 10روش کسب درامد اینترنتی حرفه ای
• فقط تا ساعت 20:30 فرصت دارید.
• دانلود فیلم 6:30 دقیقه ای
• و…

سامانه کارآموزی کارمان

استفاده از جملات سوالی

استفاده از جملات سوالی در هنگام فرستادن ایمیل به کاربر میزان نرخ باز شدن ایمیل را افزایش میدهد مانند :
• چگونه افزایش فروش داشته باشیم ؟
• هنوز فیلم رایگان را ندیده اید ؟
• چرا کسب و کار اینترنتی خود را شروع نمیکنید ؟

2-شناسایی علایق کاربران و تقسیم بندی مخاطبان برای ایمیل مارکتینگ

اگر یک ایمیل را برای همه مخاطبان خود ارسال کنیم،  اگر فردی به محتوای ایمیل ما علاقه یا نیاز نداشت آن را باز نمیکند. یا اینکه ممکن است سبب آزردگی خاطر شود و دیدگاهش نسبت به برند ما تغییر کند.
زمانی که قصد راه اندازی کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را داشتیم، بهتر است مخاطبان خود را به چند دسته تقسیم کنیم. برای هر کدام از دسته‌ها بر اساس علایق و نیاز‌هایشان ایمیل ارسال نمایید. این کار نه تنها سبب رغبت بیشتر آن‌ها شده، بلکه می‌تواند نرخ کلیک بر روی ایمیل ارسالی را افزایش دهد.با داشتن یک نوار کال تو اکشن در ایمیل، ورود مشتریان به وب سایت ما بیشتر می شود.

مثلاً فرض کنید شما به پیتزا علاقه زیادی دارید، اگر هر هفته، یک تخفیف ۶۰ درصدی از سوی پیتزا فروشی مورد علاقه شما، به Inbox ایمیل شما ارسال شود، آیا رغبت نمی کنید که تمام ایمیل را باز کنید؟! قطعا حواب این سوال مثبت خواهد بود.
یکی از ترفندهای بسیار کارآمد برای افزایش نرخ کلیک ،زیر نظر داشتن علایق تک تک کاربران خود است. این روش بسیار ساده است. شما از خریداران خود حتما یک ایمیل یا شماره تلفن دریافت می کنید .
رصد کنید که کاربران چه محصولات و خدماتی را تهیه می کنند و افرادی را که به دسته خاصی از محصولات شما علاقه دارند ، مرتب و دسته بندی کنید.
سپس می توان برای هر کاربر طبق سلیقه و علاقه اش ، متن ایمیلی را طراحی کنید. یا اینکه فقط ایمیل ها و پیشنهاد هایی را ارسال کنید که آن شخص علاقه بیشتری نسبت به دریافت آن مطالب دارد.

ایمیل مارکتینگ

این مقاله را هم بخوانید: چرا کسب و کارها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟

3-ایمیل‌های خود را سفارشی سازی کنید

سعی کنید در محتوای ایمیل مارکتینگ با مخاطب خودتان صمیمی باشید، به گونه‌ای که فرد احساس کند این ایمیل فقط برای او طراحی شده و بعد از دریافت ایمیل حس خوبب در او ایجاد شود. اینکار باعث ایجاد حس ارزشمندی در فرد می شود.
فرض کنید از سوی یک کمپانی معتبر، ایمیلی دریافت کنید که عنوانش چنین باشد:
“محمد جان، شما هنوز کد تخفیف ۵۰ درصدی خودت رو دریافت نکردی؟!”
فرد کنجکاور می‌شود تا ایمیل را باز کند، سپس محتوای ایمیل را می‌خواند. از اینکه شخص مورد مخاطب برند و کمپانی معتبری قرار گرفته، احساس ارزش می‌کند. این موضوع در ذهن مخاطب حک می‌شود و احتمال باز کردن مجدد ایمیل را افزایش می‌دهد.

جمع بندی

با توجه به نکات طلایی و کاربردی ایمیل مارکتینگ که در بالا گفته شد می توانید کمپین های ایمیل مارکتینگ موفقی را داشته باشید.درنتیجه با صرف کمترین هزینه، بیشترین بازدهی را خواهید داشت.ایمیل مارکتینگ یکی از قوی ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که امروزه نقش مهمی در افزایش فروش و جذب مخاطبان خاص دارد.

دوره های آموزشی کارآموزی کارمان را از دست ندهید. در این دوره تجربه واقعی از پروژه ها خواهید داشت.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *