بنر تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی به عنوان کمپین های تبلیغاتی آنلاین شناخته می شوند که در اصل از تبلیغات نمایشی یا تبلیغات تصویری استفاده می کنند. در واقع آنها نوعی تبلیغات آنلاین هستند که از طریق بنرها انجام می شود و عموما نمایش گرافیکی مستطیل شکلی دارند که در بالا، پایین و یا کناره های یک وبسایت کشیده می شوند. بنرهای تبلیغاتی با اشکال مختلفی شناخته می شوند که هرکدام به نامی مشهورند. برای مثال نوع افقی آن را تابلوی راهنما می نامند، در حالی که بنرهای تبلیغاتی عمودی را به عنوان آسمان خراش می شناسند.

بنرهای تبلیغاتی تقریبا مشابه تبلیغات سنتی هستند با این تفاوت که نحوه ی پرداخت آنها با یکدیگر متفاوت است. نوع پرداخت می تواند به یکی از این سه روش انجام شود: هزینه برای هر نمایش، هزینه برای هر کلیک و هزینه برای هر عملیات. این نوع تبلیغات مقرون به صرفه است و می تواند در دو نوع ثابت و یا حاوی ویدئو  باشد. تبلیغات نمایشی و بنری می تواند به نفع مشاغل کوچک باشد زیرا به ارتقاء سطح کسب و کار کمک می کند. همچنین می تواند مشتریانی که برای اولین بار از خدمات آنها استفاده می کنند را به مشتریان بالقوه تبدیل کند و باعث درآمدزایی شود.

انواع بنرهای تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی ممکن است شامل یک تصویر یا یک شی چند رسانه ای باشد. بنابراین چنین تبلیغاتی می تواند بر اساس فناوری مورد استفاده در طراحی آنها، ثابت یا متحرک باشند. بنرهای تبلیغاتی ایستا را می توان به عنوان یک تصویر ساده یا تصویری که درست مانند یک تبلیغ عمل می کنند، شناخت. بازدیدکنندگان سایت می توانند بر روی این تبلیغات کلیک کرده و به وب سایت یا صفحه اصلی آگهی منتقل شوند.

در حالی که بنرهای تبلیغاتی متحرک (یا بنرهای وب) نوعی تبلیغات دیجیتالی هستند که سرور تبلیغات را ارائه می دهد. هدف آن نیز جلب توجه در وب سایت و تحت تأثیر قرار دادن کاربر برای انجام اقدامات مطلوب است. بنرهایی که نزدیک به محتوا هستند یا در بالای محتوا یا حول سایر محتواهای جذاب هستند، شانس بیشتری برای ارائه نتایج مطلوب دارند. برخی از انواع رایج بنرهایی که در بنرهای تبلیغاتی استفاده می شوند عبارتند از:

  1. مستطیل متوسط ​​300 در 250
  2. مربع 250 در 250
  3. مستطیل عمودی 240 در 400
  4. مستطیل بزرگ 280 در 336
  5. مستطیل 180 در 150
  6. مستطیل 100 در 300
  7. مستطیل 300 در 720
Internet advertising

نقش بنرهای تبلیغاتی در جذب مشتریان

هدف از تبلیغات بنری، تبلیغ یک نام تجاری و یا جلب نظر بازدیدکنندگان از وب سایت میزبان به وب سایت تبلیغ کننده است. بنرهای تبلیغاتی نقش موثری در ایجاد ترافیک در وب سایت و افزایش آگاهی از نام تجاری است. با این حال، برخی از تبلیغات بنری قابل کلیک هستند و عملکرد این تبلیغات به گونه ای است که روی آنها کلیک کنید. نقش بنرها در تبلیغات و جذب مشتری به شرح زیر است:

1- آگاهی از برند تجاری

افزایش آگاهی از برند، یکی از نقشهای اساسی تبلیغات بنری است. با کمک بنرهای تبلیغاتی، مشاغل آگاهی از نام تجاری خود را افزایش می دهند. آگاهی مشتریان از برند شما باعث جذب مشتریان جدید برای کسب و کار شما و محبوبیت آن می شود. همچنین می تواند شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند.

2- استفاده از تصاویر در جذب مشتریان

اولین موردی که در بنرتبلیغاتی شما به چشم مخاطب می خورد، تصویر مورد استفاده در آن است. چرا که اگر در نگاه اول آن تصویر بتواند نظر بیننده را به خود جلب کند ناخودآگاه کنجکاو می شود درباره شما بیشتر بداند همچنین بنرهای تبلیغاتی به گونه ای تنظیم شده است که بازدیدکنندگان را به وب سایت ها جذب کند. در تبلیغات بنری از تصاویر برای جذب بازدید کننده استفاده می شود. این به این دلیل است که تصاویر بیش از هر متنی چشم نواز و نظر مخاطب را به خود جلب میکند.

3- هدف گیری مخاطبان

نقش بنرهای تبلیغاتی این است که مخاطب را مجددا هدف قرار دهد. در این صورت اگر بازدید کننده ی وبسایت شما ثبت نام نکرده یا محصول و خدمات شما را امتحان نکرده است، تبلیغات بنری می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا مجدداً مشتریان به سمت وب سایت شما جذب شوند.

بیشتر بخوانید: تبلیغات همسان چیست و چه انواعی دارد؟

سامانه کارآموزی کارمان

چگونه یک بنر تبلیغاتی ایجاد کنیم؟

معمولا شرکت های بزرگ تجاری از متخصصین خبره برای ایجاد بنرهای تبلیغاتی خود استفاده می کنند. اما برای مشاغل یا استارتاپ های کوچک ایجاد بنرهای تبلیغاتی چندان کار مشکلی نیست. برخی برنامه های کاربردی موجود در بازار می توانند به صاحبان مشاغل و کسب و کار ها کمک کنند تا بنرهای تبلیغاتی مناسبی را ایجاد کنند. با این حال چند اصل ساده وجود دارد که می تواند در طراحی بنرهای تبلیغاتی به شما کمک کند:

1- تعیین هدف اصلی

برای طراحی یک بنر تبلیغاتی موثر ، اصلی ترین و اولین اصل، تعیین هدف اصلی این تبلیغات و آنچه از آنها می خواهید است. هدف اصلی یا مخاطب اصلی می تواند بر اساس محصولات شرکت متفاوت باشد ، بنابراین مخاطبان اصلی را تعیین کنید و باید بدانید که دقیقا از آنها چه می خواهید.

2- تعیین قیمت پیشنهادی

قیمت پیشنهادی به معنای تعیین ارزشی است که در پشت ارائه آن محصول یا خدمات و سپس طراحی بنر بر اساس آن قرار دارد.

3- انتخاب سایزهای استاندارد

بهتر است از یک اندازه استاندارد برای بنر وبسایت خود استفاده کنید زیرا انتخاب هر اندازه دیگر می تواند دسترسی کمپین تبلیغاتی بنر را محدود کند.

4- انتخاب فونت مناسب

اگر در بنر خود از متن استفاده میکنید، باید مطمئن شوید که فونت ها قابل خواندن هستند. در حقیقت اگر می خواهید بازدیدکنندگان ،محصولی از وبسایت شما را امتحان کنند ، مطمئن شوید که متن موجود در بنر قابل درک و خواندن است.

5- استفاده از عکس های با کیفیت بالا

بنرهای تبلیغاتی بیشتر بر اساس تصویر است تا متن. بنابراین یک کسب و کار باید از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کند. اگر از تصاویر با کیفیت پایین استفاده شود، می تواند باعث بی اعتمادی بین کاربران و نام تجاری شود.

هدف از ایجاد تبلیغات بنری چیست؟

در حال حاضر، تبلیغات بنری به دلیل فرصت ها و انعطاف پذیری مناسب، بسیار محبوب شده است. در بنرهای تبلیغاتی می توان از اشکال و اندازه های مختلف استفاده کرد. این امر امکان ایجاد محصولی را فراهم می آورد که متناسب با اهداف شرکت باشد. به عنوان مثال ، Google Ads از تبلیغات بنری برای اطلاع مصرف کننده در مورد کمپین ها، پیشنهادات، خدمات استفاده می کند. در نتیجه جذب مشتری آسان و سودآورتر می شود.

در واقع هدف اصلی از ایجاد آنها، تبلیغ یک نام تجاری و یا جلب نظر بازدیدکنندگان نسبت به وبسایت شماست. بنرهای تبلیغاتی هدفمند،این توانایی را دارند که تنها با تاکتیک هایی مانند ایجاد فروش و آگاهی از برند ، مخاطبان معینی را جذب کند. در اصل ، آنها نمونه های کوچکی از آنچه شما یا کسب و کار شما ارائه می دهند ، با قابلیت کلیک روی تبلیغ بنر برای کسب اطلاعات بیشتر هستند.

جمع بندی

بنرهای تبلیغاتی به عنوان کمپین های تبلیغاتی آنلاین مبتنی بر تصویر تعریف می شود که از تبلیغات نمایشی یا تبلیغات تصویری استفاده می کنند. این تبلیغات بنری بیشتر بر اساس تصویر هستند تا متن. این بنرهای تبلیغاتی به تبلیغ کنندگان اجازه می دهند بازدیدکنندگان را جذب کرده و محصولات و خدمات خود را به طور موثر در بستر آنلاین نمایش دهند همچنین باعث افزایش شناخت برند و هدف گیری تبلیغات می شود. طراحی بنر وبسایت یکی از پرکارترین اشکال بازاریابی است که در دنیای آنلاین امروز مورد استفاده قرار می گیرد و در همه اشکال و اندازه ها وجود دارد.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *