یکی از اصولی که باعث خوش رنگ و لعاب تر شدن وب سایت شما می شود، تصاویر و نحوه قرارگیری مناسب آن ها در کنار محتوای ارائه شده هستند. شما اغلب برای جذاب شدن، بهتر خوانده شدن و گاهی برای کوتاه کردن مطالب، از تصاویر استفاده می‌کنید. ادمین یک وب سایت برای استفاده از عکس علاوه بر توجه به بهینه و مناسب بودن حجم تصویر آپلودی، باید بتواند از تگ Alt و Title بر روی تصویر خود استفاده کند. این کار باعث ارتقا و بهبود رتبه وب سایت شما در گوگل نسبت به سایر رقبا نیز می شود.

دیدگاهی کلی به تگ Alt

کلمه Alt  مخفف Alternative می باشد که در اینجا Alt Text به معنی متن جایگزین است. تگ آلت بیانگر توضیحی مختصر از عنوان یک تصویر در صفحه وب سایت می باشد یا به عبارتی این تگ توصیف کننده موضوع استنباط شده از تصویر است. برای مثال ممکن است به هر دلیلی تصاویر یک وب سایت برای شما نشان داده نشوند اینجاست که این توضیحات تگ آلت کمک می کنند تا کاربران بدانند چه محتوایی در تصویر قرار گرفته است. هنگامی که تصویر برای کاربران نمایش داده نشود، متن ALT به همراه یک تصویر شکسته برای آن‌‌‌‌‌ها نمایش داده می‌‌‌‌‌شود.

همچنین این متن ها که در لا به لای کد های HTML سایت قرار می گیرند، به ربات های موتور جستجوگر کمک می کنند تا بتوانند آنها را تفسیر و ایندکس (Index) کنند. گاهی ممکن است یک تصویر بر اساس محتوای ارائه شده آن قدر به جزئیات پرداخته باشد که خلاصه کردن آن در تگ Alt سخت باشد، اما با این وجود استفاده از تگ ‌های Alt طولانی و توصیفی هم شانس استفاده بهتر از کلمه کلیدی را افزایش می‌ دهد و هم در فهم تصویر و محتوا برای موتورهای جستجوگر موثر است.

دیدگاهی کلی به Title تصاویر

تگ Title نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که می توان به تگ تصویر اضافه کرد.این متن را زمانی که در محل تگ عنوان وارد می کنید به کاربر نشان داده نمی شود. در عوض زمانی که کاربر نشانگر موس خود را روی عکس یا اطراف عکس حرکت دهد به صورت یک پنجره پاپ-آپ نشان داده خواهد شد.

فرق بین تگ Alt و Title چیست؟

همانطور که پیش تر در تعاریف این دو تگ ذکر شد، متن آلت یا همان متن جایگزین، یک ویژگی اضافه شده در دل کد های HTML تصویر است و در صورت وجود خطای بارگذاری تصویر، به شما نشان داده خواهد شد اما عنوان یا همان تایتل تصویر اگر تصویر بارگذاری نشود به دنبال آن عنوان تصویر نیز قابل مشاهده نخواهد بود. تگ Alt و Title تصاویر اغلب برای بهبود بخشیدن به دسترسی وب ‌سایت برای کسانی که دید ضعیف دارند یا دستگاه صفحه خوان دارند، استفاده می ‌شود.

تفاوت بین تگ alt و title

چرا باید از alt و title استفاده کنیم؟

محتوا، بخش مهم یک سایت است و تصاویر، بخش مهم و تاثیر گذاری بر محتوا هستند.استفاده از 2تگ مهم و کاربردیه alt و title در تصاویر، به سئو سایت شما کمک خواهد کرد و باعث میشود سایت شما حرفه ای تر و با پرستیژ تر نشان داده شود. تگ های alt و title از جهت موتور های جست و جو نیز اهمیت دارند.هنگامی که موتور های جست و جو ایندکس سایت را مورد بررسی قرار میدهند،تصویر مورد نظر را با توجه به این تگ های کاربردی درک و بررسی میکنند.

این فرایند باعث میشود که موتور های جست و جو، محتوای سایت ها را در رتبه های بهتر و بالاتری قرار دهند. از دستگاه های متن خوان برای کاربران کم بینا و نابینا استفاده میشود.یکی دیگر از فواید و اهمیت وجود تگ ها در استفاده از متن خوان ها است بطوری که زمانی که به یک تصویر در محتوای یک سایت میرسند،با استفاده از تگ متنی و تگ عنوان میتوانند متوجه حضور عکس شوند

چگونه از تگ alt و title در وردپرس استفاده صحيح کنیم؟

هنگامی که تصویری را در پنل مدیریت وردپرس بارگذاری میکنید، در رابطه با ویژگی title و فیلدهایی alt در اختیار شما قرار می گیرد. نام فایل تصویر محتوای مد نظرتون به عنوان title عکس، به صورت پیش فرض قرار می گیرد و اگر توضیحات alt را نیز نادیده بگیرید و چیزی در آن ننویسید، همان عبارت در بخش متن جایگزین نیز کپی می شود. با وجود اینکه این فرآیند بهتر از ننوشتن این ویژگی ها است، اما باز هم برای سئو تصاویر عملی ضعیف تلقی میشود. 

شما باید برای راضی نگه داشتن کاربران خود و همچنین گوگل،برای هر تصویر توضیحات alt مناسب قرار دهید و وقت مناسب و دقت کافی برای آن اختصاص دهید. هیچ بهانه ای جز تنبلی برای ننوشتن این فیلدها وجود ندارد، شما برای پر کردن این فیلد ها نه به کد نویسی احتیاج خواهید داشت و نه زمان زیادی را از شما خواهد گرفت و خواهید دید اگر به این جزئیات کوچک توجه کنید و آنها را رعایت کنید، سئو تصاویر شما رشد قابل توجهی خواهد داشت .

سامانه کارآموزی کارمان

جمع بندی

نمی توان در حالت مقایسه به طور قطع گفت که تگ تایتل یا تگ آلت بهتر است زیرا برای کسب رتبه خوب از سوی گوگل هر کدام مزیت های خود را دارند پس پیشنهاد می شود که از هر دوی آن ها در وب سایت استفاده شود. یکی از مزایای واضح آن کمک به موتورهای جستجو در کشف تصاویر و نمایش آن‌‌‌‌‌ها در نتایج جستجوی تصویری گوگل می‌باشد. مزیت دیگر آن بهبود دسترسی به سایت و توضیح تصاویر برای افرادی که نیازهای خاص دارند است.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *