تفاوت سئو با تبلیغات گوگل

برای افزایش ترافیک یک وب سایت، راه های مختلفی وجود دارد. از جمله این راه ها میتوان به سئو و تبلیغات گوگل اشاره کرد.یک سری باورهای اشتباه در این باره به وجود آمده است، از جمله این باور های اشتباه میتوان به این که برخی از افراد فک میکنن تبلیغات گوگل روی وضعیت سئو سایت آنها تاثیر دارد اشاره کرد، در حالی که این یک باور کاملا اشتباه است و تبلیغات گوگل هیچ تاثیری بر روی وضعیت سئو سایت شما ندارد و بالعکس، سئو هم هیچ تاثیری روی تبلیغات سایت شما ندارد.

سئو چیست؟

در واقع سئو سایت  (SEO)یا بهینه سازی موتورهای جستجو به فرآیندی گفته می شود که به سبب آن وب سایت ها می توانند در نتایج موتورهای جست و جو از رتبه و جایگاه بهتری برخوردار شوند. شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما از همه جهت برای محیط وب، کاربر و موتور جستجو بهینه سازی شده است.سایتی که سئو درستی روی آن پیاده سازی شده باشد،توانایی دیده شدن بالایی توسط کاربر و گوگل دارد.
وب سایت شما در صورتی میتواند توجه و اعتماد موتورهای جستجو را جلب کند که تکنیک های سئو روی آن پیاده سازی شود. نکات و جوانب بسیار زیادی در زمینه سئو سایت وجود دارد که با رعایت آنها میتوان رتبه سایت خود را بهبود داد.

تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

حوزه دیجیتال مارکتینگ، دنیای گسترده ای است.اگر شما با این حوزه کار کرده باشید، احتمالا نام تبلیغات کلیکی گوگل یا ادوردز گوگل (Google Adwords) و یا تبلیغات PPC را شنیده اید. همچنین ممکن است در نتایج جستجوی گوگل، تا به حال علامت AD را در کنار برخی از نتایج دیده باشید. نمایش این سایت ها با این علامت به واسطه تبلیغات گوگل صورت گرفته است که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.گوگل ادوردز که امروزه با نام گوگل ادز (Google Ads) شناخته می شود، یک پلتفرم تبلیغاتی می باشد که متعلق به کمپانی گوگل است و94درصد درآمد گوگل از آن تامین میشود.

تبلیغ کنندگان، تبلیغات خود را در صفحات جستجوی گوگل، یوتیوب، جی‌میل و هزاران سایت دیگر که عضو برنامه ادوردز گوگل هستند، میتوانند قرار دهند. شما با استفاده از تبلیغات گوگل می توانید در کمتر از ۲۴ ساعت در نتیجه اول گوگل قرار بگیرید. به همین دلیل، یکی از تفاوت های عمده تبلیغات کلیکی گوگل و سئو سایت همین سرعت اثر بخشی تبلیغات است و از این لحاظ تبلیغات گوگل نسبت به سئو برتری دارد. سیستم ادوردز به گونه ای طراحی شده که تبلیغ کنندگان برای بدست آوردن جایگاه تبلیغاتی مناسب با یکدیگر به رقابت میپردازند.

تفاوت تبلیغات گوگل با سئو سایت

با توجه به صحبت هایی که کردیم و آشنایی که شما نسبت به تبلیغات گوگل و سئو بدست آوردید،اکنون وقت مقایسه سئو و گوگل ادوردز با هم است:

1- اولین تفاوتی که سئو و تبلیغات گوگل باهم دارند این است که تبلیغات گوگل فقط برای موتور جست و جو گوگل است در صورتی که سئو برای همه موتور های جست و جو قابل استفاده است.

2- برای رسیدن به صفحه اول گوگل و افزایش ترافیک در تبلیغات گوگل، شما باید به گوگل هزینه پرداخت کنید در صورتی که برای سئو سایت نیازی به پرداخت هزینه به گوگل نمیباشد و تنها هزینه ای که میکنید هزینه گرفتن یک سئو کار است.

3- تبلیغات گوگل در صفحه اول نتایج گوگل قرار دارند در صورتی که برای رسیدن به صفحه اول گوگل توسط سئو،باید از زمان و تلاش فراوانی استفاده کنید.

4- گوگل ادز تبلیغ و نمایش کسب و کار شما را در صفحه اول نتایج تضمین میکند در صورتی که همچین تضمینی در فضای سئو وجود ندارد.

5- با استفاده از تبلیغات گوگل و به محض شروع کمپین، در صفحه اول نتایج قرار میگیرید.به عبارتی نتیجه گیری توسط تبلیغات گوگل بسیار سریع تر نسبت به سئو است.

سامانه کارآموزی کارمان

6- تنها نواحی که کاربر میتواند بدون اسکرول مشاهده کند نواحی تبلیغات گوگل ادوردز است که در بالای لیست نتایج طبیعی به نمایش در می آید.

7- شما به کمک ادوردز، محاسبه نرخ بازگشت سرمایه (ROI) برایتان بسیار ساده تر و راحت تر خواهد بود اما این موضوع در سئو بسیار دشوار است زیرا فاکتورهای زیادی در سئو دخیل هستند و حساب کردن بازگشت سرمایه کار دشواری است.

8- نکته دیگری که قابل توجه است، گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد متغیرهای مختلفی از کلیدواژه های خاص را هدف قرار دهید و از کلیدواژه های منفی برای عدم نمایش در عبارات خاص استفاده نمایید.

کدام یک بهتراست؟ تبلیغات گوگل یا سئو سایت؟

چیزی که باید به آن توجه کنید این است که سئو و تبلیغات کلیکی گوگل، رقیب یکدیگر نیستند بلکه هر دو روش به‌ عنوان دو ابزار قدرتمند، شما را در رسیدن به اهداف تجارت آنلاین، کمک میکنند. پیشنهاد می‌شود شرکت های تازه تاسیس، کارشان را با ادوردز شروع کنند، ولی باید به این نکته توجه داشت که هدف اصلی بازاریابی با موتورهای جستجو، سئو است.
بطور کلی می‌توان گفت بهتر است از این دو روش یعنی سئو و ادوردز به صورت ترکیبی استفاده کرد. به این ترتیب با استفاده‌ی هردوی آن‌ها، سایت شما برای مدت طولانی‌تری در ابتدای لیست نتایج جستجو قرار خواهد داشت و می‌توانید در زمان حال و حتی در آینده از نتایج خوبی برخوردار شوید.

استفاده از سئو، هزینه شما را به مرور زمان کاهش میدهد و یک ثبات خوبی برای سایت شما در بلند مدت ایجاد میکند و سایت شما بدون نیاز به تبلیغات گوگل ادوردز بصورت پایدار در صفحه اول نتایج گوگل قرار میگیرد. گوگل ادز را بیشتر کسانی استفاده میکنند که میخواهند زود نتیجه بگیرند و زود به درآمدزایی برسند همچنین درصدد جذب مخاطب جدید هستند.کسانی که خواسته های آنها موارد گفته شده است و از بودجه کافی برخوردار اند پیشنهاد ما گوگل ادز است اما افرادی هستند که مخاطب همیشگی و وفادار،فروش درازمدت و ثابت شدن جایگاه و صرفه جویی در هزینه ها خواسته آنها است و پیشنهاد ما به آنها استفاده از سئو سایت است.

جمع بندی

و در اخر اگر شما قصد نتیجه گیری سریع و بازده زود را دارید از تبلیغات گوگل میتوانید استفاده کنید و اگر قصد دارید در بلند مدت و پایدار در صفحه اول نتایج باشید میتوانید از سئو استفاده کنید. بهترین راه، ترکیب این دو باهم است یعنی شما هم از تبلیغات دیجیتال استفاده کنید و همچنین از سئو استفاده کنید. شما اگر توانایی این را داشته باشید که سئو را خودتان به صورت اصولی یاد بگیرید به شما در این راه خیلی کمک میکند. مجموعه کارمان با داشتن استادان خبره و دوره های کارآموزی، میتواند این مسیر را برای شما فراهم کند.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *