تبلیغات تاثیر زیادی در کسب و کارها دارد و تبلیغ کنندگان به منافع بسیاری دست یافته اند. آگهی در افزایش فروش، جذب مشتری و … تاثیر بسزایی دارد.

به طور مثال شرکت ساب وی که تولید کننده وعده های غذای گیاهی است داستان واقعی از زندگی جرد که با خوردن ساندویچ های شرکت ساب وی و کمی پیاده روی از 194 کیلو به 84 کیلوگرم رسید منتشر کرد و در سال 2000 فروش ساب وی با این تبلیغ 18 درصد افزایش پیدا کرد و در سال 2001 نیز رشد 16 درصدی داشت.

اجرای آگهی تبلیغاتی ممکن است هزینه های زیادی داشته باشد اما میتواند در فروش و جذب مشتری در کسب و کارها تاثیر بسزایی داشته باشد و به طور قابل توجهی باعث افزایش فروش شود و چند برابر پولی را که خرج شده است را برگرداند.

انواع روشهای مختلف تبلیغات مجازی

1- آگهی دادن به روش ایمیل مارکتینگ

ارسال ایمیل های اطلاع رسانی تخفیف و محصولات جدید به مشتریان و فرستادن خبرنامه مقاله ها ، محتواهای جدید ، گرفتن نظرات مشتریان درباره محصولات ، یادآوری خریدهای تکمیل نشده تبریک های تولد و سالگرذ و ارسال فاکتورهای خریداز نمونه روشهای آگهی به روش ایمیل مارکتینگ است.

2- ارائه ویدئو در یوتیوب

یوتیوب دومین شبکه اجتماعی بعد از فیس بوک هست که در سال 2005 توسط سه نفر پایه گذاری شده است.

برای آپلود کردن فیلم در یوتیوب دو پیش نیاز مهم نیاز داریم: یکی ساخت اکانت یوتیوب و دیگری ساخت کانال یوتیوب است.

3- آگهی دادن اینترنتی در گوگل

تبلیغاتی است که فقط سایت شما را برای کسانی که دنبال محصول شما هستند نشان میدهد.

وقتی کاربر روی لینک شما کلیک میکند و وارد سایت میشود یه هزینه ای از اکانت شما کم میشود.این روش یکی از پرقدرتمندترین روش جذب مخاطب است.

4- تبلیغات رپورتاژ آگهی

رپورتاژ نوعی متن است برای معرفی محصول یا خدمت که در یک سری سایتهای پربیننده و مرتبط با کسب و کار گذاشته میشود. در داخل این متن چند کلمه به سایت شما لینک داده میشود.

این روش تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد.

5- تبلیغات بنری در سایتهای پربازدید و پربیننده

یکی از بهترین روشهای تبلیغات آگهی بنری است که به وسیله این تبلیغات سایت شما به صورت بیلبورد در فضای مجازی نمایش داده میشود.

این نوع تبلیغات در ساختن برند و ارائه دادن محصول نقش مهمی دارد.

بیشتربخوانید:(بهترین تبلیغات برای کسب و کار)

تبلیغات چه تاثیراتی بر کسب و کارهای کوچک دارد؟

1- افزایش یافتن تعداد بازدید کنندگان در کسب و کار:

تبلیغ در فضاهای مختلفی مثل تلویزیون ،روزنامه،بیلبورد،رادیو و شبکه های اجتماعی تعداد بازدیدکنندگان را در کسب و کار افزایش میدهد.

2- تولید لید و سرنخ:

کسب و کارهایی مانند بی تو بی از تبلیغات برای قیف فروش خود استفاده میکنند و این کار باعث تولید سرنخ های جدیدی میشود،تاثیر تبلیغ در تولید سرنخ زیاد بوده و به موفق بودن کسب و کار کمک بسزایی میکند.

3- معرفی محصول و خدمت جدید در آگهی:

استفاده از روشهای مختلف آگهی از بهترین راهها برای افزایش اعتبار برند و معرفی محصولات جدید برند است.تبلیغ در شبکه های اجتماعی در این روش خیلی موثر است.

4- نشان دادن تغییرات و پیشرفت در محصولات:

اگر شغل شما خدمت یا محصولی دارد با تبلیغات میتوانید پیشرفت و تغییرات آن را به اطلاع عموم مردم برسانید و با این کار آمار فروش را افزایش دهید.

5- افزایش دادن ترافیک وب سایت:

تبلیغات آنلاین میتواند تاثیر بسزایی در ترافیک وب سایت داشته باشد و بر هیچ کس پوشیده نیست تاثیر آگهی در افزایش ترافیک زیاد است و هدف شرکتها هم از تبلیغ رساندن به این هدف است.

6- افزایش دادن آگهی از برند:

تاثیرات آگهی در فکر و ذهن کاربر به شکلی است که در زمان استفاده کردن از خدمت یا محصول به خصوص برای کسب و کارهای خدماتی آگهی مربوط به آن را به یاد آورند.

7- تبلیغات برای فروش و پیشنهادهای ویژه:

برای هر کسب و کار کوچک تبلیغ میتواند آگاهی مردم را درباره ی فروش و پیشنهادهای خاص و ویژه افزایش دهد در این راه شانس زیادی برای جذب مشتری جدید وجود دارد.

8- فروش آنلاین فوری برای تجارتهای الکترونیک:

برای تجارت های الکترونیکی تبلیغ میتواند سبب فروش آنلاین فوری شود،برای مثال تبلیغ کلیدی در گوگل کاربر را در سریعترین زمان به صفحه هدف نزدیک میکند.

9- نمایش دادن تصویر از یک برند:

برای کسب و کارهایی که معروف نیستند و صحبت ویژه ای در مورد آنها نیست تبلیغ میتواند عموم نظرات را نسبت به آن تغییر دهد.

به طور مثال مجسمه ساز پنیر به اسم سارا کافمن به عنوان مجسمه های غول پیکر از پنیر ساخته شده است.

10- تقویت رهبری در صنعت پروفایل:

اگر در صنعت فعالیت و کسب و کار خود بخواهید به عنوان یک رهبر شناخته شوید تبلیغات در کسب و کار میتواند مدت زمان رسیدن به این هدف را کاهش دهد.

ابلاغ کردن این کار میتواند شما و شغلتان را سر و سامان داده و شما را تبدیل به مشتری بالقوه کند.

11- اطلاع رسانی کردن از افتتاحیه کسب و کار:

استفاده کردن از روشهای مختلف مثل آگهی دادن در روزنامه ابلاغ کردن مستقیم و…باعث میشود که کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید.

12- جلب توجه کردن جستجو کنندگان محلی:

در کسب و کارهای محلی میتوانند موقعیت خود را در گوگل مپ مشخص کنند تا مشتری در جستجوهایی که از طریق گوگل مای بیزینس انجام میدهد، نزدیکترین کسب و کار را پیدا کنند.

13- ایجاد برتری داشتن نسبت به رقبا:

در بسیاری از کسب و کارها تبلیغ میتواند شما را نسبت به بقیه رقبا متمایز کند مثل شرکت مک دونالد و برگر کینگ و …

14- تبدیل کردن بازدید کنندگان به خریدار:

تبلیغات ریمارکتینگ میتواند به بازدید کنندگانی که وارد سایت شما شده اند و بازدید کردند ولی خریدی انجام ندادن یادآوری کند که از شما خرید کنند.

15- افزایش لیست ایمیل و شبکه های اجتماعی:

اگر میخواهید طرفداران زیادی در شبکه های اجتماعی و ایمیل خود داشته باشید آگهی دادن در شبکه های اجتماعی شما را به خواسته تان میرساند.

16- تقویت تاثیر بازاریابی محتوایی:

بازاریابی محتوایی یکی از روشهای اصلی در دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید .اما تبلیغات باعث بیشتر شدن تاثیر آن میشود.

محتوای خود را در شبکه های اجتماعی انتشار دهید و با ابلاغ کردن آن را تقویت کنید.

17- قدرت بازاریابی دهان به دهان:

تبلیغات یکی از علتهای اصلی بازاریابی دهان به دهان به حساب می آید.

85 درصد از کسب و کارهای کوچک از بازاریابی دهان به دهان بیشترین تاثیر را گرفته اند و بهترین نوع تبلیغات است.

کلام آخر

تبلیغات چیزی نیست که آن را اجرا کنیم و بعد فراموش کنیم بلکه باید نگاهی کاربردی به آن داشته باشیم و در مواقع نیاز از آن استفاده کنیم و آن را به اجرا بزاریم.

یکی از کارهای موفقیت در هر کسب و کار همیشه به روز بودن و تطابق با نیازهای متفاوت جامعه است. کاربران باید از محصول شما اطلاع کافی داشته باشند و به شما اعتماد کنند و بهترین روش ارتباط با مشتریان همان تبلیغات است.

چون شما در این روند علاوه بر معرفی کردن کسب و کار برتری و مزیت نسبی خود را در مقایسه کردن بادیگر رقبا اعلام میکنید تا کاربر دلیلی برای انتخاب شما داشته باشد.

در دوره های کارآموزی گرافیک تبلیغاتی کارمان با کمک اصول تبلیغات بنری ،کارت ویزیت و پوستر تبلیغاتی بسازید و با استفاده از نرم افزارهای تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی میتوانید پست طراحی کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://karmansystem.com/graphic-class/

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *