رتبه یک گوگل

چگونه رتبه یک گوگل شویم؟

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بخصوص در رتبه یک گوگل یکی از اصلی ترین چالش های متخصصین سئو است. استفاده از تکنیک ها و روش های سئو به بهترین نحو این امکان را میدهد که در صفحه اول گوگل قرار بگیریم . قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اهمیت و مزایای بسیاری برای کسب و کارها دارد . تحقیقات نشان داده است، حدودا ۷۵ درصد از افراد هنگامی که در گوگل به دنبال مطلبی هستند و جستجوی خود را انجام می دهند صفحه را به پایین اسکرول نمی کنند و معمولا 3 رتبه اول گوگل را باز می کنند. این را باید بدانیم که رتبه بندی سایت ها توسط گوگل بر پایه شایسته سالاریست . در صورتی که وب سایت ویژگی های لازم را داشته باشد ، گوگل امتیازات زیادی را برایش در نظر خواهد گرفت.

کسب رتبه در گوگل دارای قوانینی است

طبق نظر گوگل، ساخت محتوای ارزشمند و پاسخگویی به نیاز کاربران، بیش از دیگر فاکتورها بر روی رتبه سایتتان تاثیر گذار است. این را نیز باید بدانید که هر گونه اقدام در جهت فریب گوگل و دستکاری در رتبه بندی سایت ها، موجب پنالتی شدن سایت و حتی موجب حذف کل سایت از ایندکس گوگل می گردد. استفاده از استراتژی های مبتنی بر خرید بک لینک یا تولید محتوای بی کیفیت، چیزی نیست که بتوان در دراز مدت به آنها تکیه کرد. بهتر است که انرژی و تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی که دارای رتبه خوبی در آن نیستید،متمرکز کنید. همچنین در کنار آن، اعتبار دامنه را بالاتر ببرید. در این راستا  میتوان از ابزارهایی مانند SEMrush، Pro Rank Checker، Rank Tracker و Advanced Web Ranking  کمک گرفت و استفاده کرد.این ابزارها کار بررسی رتبه سایت را به صورت اتوماتیک انجام می دهند وکارایی بیشتری نسبت به نرم افزاهای مبتنی بر دسکتاپ دارند.

چند ویژگی مهم در مورد کیفیت هر صفحه در وب سایت

 • مقدار کافی از یک محتوای با کیفیت
 • بروز بودن محتوا
 • طراحی مناسب و ظاهر خوب و شلوغ نبودن صفحه
 • طراحی کاربردی صفحه
 • اعتبار نویسندگان سایت
 • ایجاد تجربه کاربری عالی
 • قابل اعتماد بودن سایت
 • اطلاعات صحیح
 • عدم ایجاد مزاحمت توسط تبلیغات
 • اطلاعات تماس کافی

تکنیک ها و عوامل موثر در آوردن سایت به صفحه اول گوگل

1- استفاده از AdWords برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

نکته جالبی که در این زمینه وجود دارد این است که نتایجی که از طریق AdWords به نمایش در می آیند، کاملا مرتبط با عبارت کلیدی جستجو شده نیستند. در نتیجه، لزوما شما نباید برای عبارت کلیدی مورد نظر محتوا تولید کرده باشید. بلکه می توانید تنها در مورد محصول یا خدماتی که می توانید در مورد آن ارائه کنید، توضیح دهید و کاربران را به سایت خود بکشانید. بنابراین نحوه بدست آوردن رتبه یک گوگل از طریق AdWords کمی متفاوت می باشد ولی می تواند تاثیر خوبی بر عملکرد کسب و کار شما بگذارد.

2- تولید مقاله های بیشتر نسبت به رقبا

هرچه محتواهای بیشتری در سایت خود داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت رنک های برتر از طرف گوگل خواهید داشت. هرچه بیشتر تولید محتوا کنید، در نتیجه مقاله های بیشتری در سایت خود منتشر کرده اید. هر کدام از این مقاله ها به صورت جداگانه ترافیک مخصوصی را برای شما به ارمغان می آورند. پیشنهاد می کنیم با یک برنامه کاربردی برای محتواهای خود و موضوعات محتواها برنامه منظم و ساعت های مشخصی برای انتشار در هفته و ماه تعیین کنید.

3- تولید عناوین ترغیب کننده

عنوان ها یکی از مهم ترین بخش های محتوا به حساب می آیند. با استفاده از عنوان های جذاب و ترغیب کننده احتمال اینکه بتوانید در صفحه اول گوگل  قرار بگیرید بسیار زیاد است.. در نتیجه برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، بدون شک باید وقت زیادی را برای تولید و بهینه سازی عنوان های محتواهای خود مورد استفاده قرار دهید.

4- بهینه سازی سرعت سایت

صفحات سایت شما باید بر روی تمامی دستگاه ها، با سرعت هرچه تمام، بارگذاری شوند. پایین بودن سرعت صفحه سایت می تواند اثر منفی بر روی رنک وب سایت شما داشته باشد. برای بررسی بهینه بودن سرعت بارگذاری وب سایت ابزارهای گوناگونی وجود دارند. ابزار gtmetrix  می تواند در این زمینه به شما کمک کند. در نتیجه، اگر می خواهید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید ،باید روی بهینه سازی سرعت سایت خود وقت بگذارید.

عوامل موثر برای افزایش سرعت سایت

 • انتخاب هاست قدرتمند و مناسب برای سایت
 • استفاده از یک قالب بهینه و سبک برای سایت
 • کم کردن حجم تصاویر و استفاده از تصاویر کم حجم
 • فشرده سازی فایل های js و css
 • حذف افزونه های غیر ضروری

اعتبار نام دامنه

هرچه برای مدت زمان بیشتری صاحب یک دامنه وب سایت باشید، ارزش بیشتری دارد. همچنین هرچه محتواهای با ارزش بیشتری در این دامنه مورد نظر داشته باشید، بر اعتبار آن افزوده می شود. سعی کنید تا از عبارت کلیدی اصلی کسب و کار اینترنتی خود، در دامنه وب سایتتان استفاده کنید. در این صورت، شانس قرار گرفتن در رتبه یک گوگل برای شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

 بک لینک

بک لینک ها یکی از بخش های بسیار مهم در پروسه قرار گرفتن در رتبه یک گوگل به شمار می روند. بک لینک ها یکی از فاکتورهای رنکینگ گوگل نیز می باشند. استفاده از بک لینک های ارزشمند و از سایت های ارزشمند در استراتژی های بهینه سازی وب سایت می تواند به خوبی به شما برای رسیدن به این هدف کمک کند. هرچه تعداد بک لینک های با کیفیت یک وب سایت بیشتر بوده است، آن وب سایت ترافیک و رتبه بسیار بهتری نسبت به جایگاه قبلی خود و رقباش کسب کرده است. بک لینک به صفحه شما اعتبار می بخشد. هر صفحه ای که اعتبار بالاتری داشته باشد، به صورت راحت تر می تواند در گوگل بالا بیاید.برای قرار گرفتن در رتبه یک گوگل، بک لینک ها می توانند گزینه خوبی برای انتخاب باشند.

صبور باشید!

بدست آوردن رتبه یک گوگل، زمان بر است. البته دقت داشته باشید که فاکتورهای زیادی در این زمینه دخیل هستند. از کیفیت محتوای شما گرفته تا رقابت کلمه کلیدی مدنظرتان مهم هستند. البته در بسیاری از موارد مشاهده می کنیم که بعد از تولید محتوا برای یک کلمه کلیدی خاص، به سرعت گوگل رنک بالایی برای وب سایت در نظر می گیرد. گوگل برای کیفیت، اهمیت زیادی قائل است. بکارگیری کیفیت و تکنیک های سئو روی مقالات سایت یکی از عوامل مهمی است که  به شما کمک می کند تا به گوگل نشان دهید که وب سایت شما قابلیت و ارزش قرار گیری در صفحه اول گوگل را دارد.

این مقاله را نیز بخوانید: سئو درون صفحه چیست؟

6 دلیل برای عدم قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل

1.  پایین بودن سرعت سایت

تجربه نشان داده است، به طور میانگین، اگر وب سایت شما بیشتر از 5 ثانیه برای کاربر بارگذاری شود، کاربر بدون هیچ درنگی از وب سایت شما خارج می شود. این مسئله سبب افزایش نرخ پرش سایت می شود. بنابراین طبیعی است که به دنبال آن، شما هیچ زمان نمی توانید در رتبه یک گوگل قرار بگیرید.

2. سایت یا محتوای شما اعتماد ایجاد نمی کند

سعی کنید خودتان باشید و با کاربران تعامل داشته باشید . به نیازهای آنها توجه کنید. لحن صمیمی یا نوشتار داستان گونه در محتواها اعتماد بسیار فوق العاده ای بین شما و کاربران ایجاد می کند.

3. محتوای شما عبارت کلیدی درستی را هدف قرار نداده است

محتوا باید واضح باشد و به صورت شفاف، به مسائل بپردازد. کاربری که وارد صفحه سایت شما می شود، باید در همان ثانیه های ابتدایی که در حال مطالعه محتوای آن صفحه است، موضوع اصلی را متوجه شود.

4. عدم تداوم در انتشار

در این صورت شما به صورت مداوم به موتور جستجو اعلام می کنید که چیز با ارزشی برای عرضه کردن ندارید. با ادامه دادن این روند، صفحات سایت شما قابلیت کسب رنک های برتر را پیدا نمی کنند.

5. عدم پیاده سازی بهترین تکنیک های سئو

الگوریتم رتبه بندی گوگل، همواره بروز می شود. یکی از کارهایی که شما همواره باید انجام دهید، چک کردن اخبار مرتبط با بروز رسانی این الگوریتم می باشد. این تکنیکی است که بیشتر اساتید سئو انجام می دهند.این افراد همواره اصطلاحا گوش به زنگ هستند تا عملکرد وب سایت خود را مطابق با جدیدترین الگوریتم رتبه بندی گوگل، هماهنگ سازند تا از بروز جریمه و افت رنک های ناگهانی در امان باشند. مطمئن باشید که اگر شما نیز از همین روش استفاده کنید، قرار گرفتن در رتبه یک گوگل برایتان مثل آب خوردن خواهد بود.

6.  سایت شما شلوغ است!

ساختارمند بودن، طراحی زیبا و کاربردی وب سایت یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی است. اگر وب سایت شما واضح نباشد، بیشتر افرادی که وارد وب سایتتان می شوند، بلافاصله از آن خارج می شوند.همین مسئله است که سبب می شود نرخ پرش یا همان بانس ریت به شدت افزایش پیدا کند و گوگل شما را در بین رنک های برترش قرار ندهد. رضایت کاربران بسیار مهم است . گوگل متوجه می شود که عاملی در سایت شما وجود دارد که کاربران را آزار می دهد.

جمع بندی

برای بدست آوردن رتبه یک گوگل باید همواره بروز باشید . از تکنیک هایی که برای بهینه سازی سایت هستند همواره استفاده کنید. بکارگیری تکنیک های سئو و دیجیتال مارکتینگ به وب سایت شما کمک می کند که رتبه خود را در صفحه اول گوکل حفظ کند. برای ماندن و با قدرت پیش رفتن در بازار رقابتی امروز بهتر است برای سایت خود یک استراتژی بروز و درستی داشته باشید. مهم ترین نکته در بکار گیری تکنیک های سئو و دیجیتال مارکتینگ صبور بودن است. یقینا بعد از مدت زمانی، شما هم به یکی از قدرت های اصلی کسب و کار خود در دنیای مجازی تبدیل خواهید شد. در دوره های آموزشی کارآموزی سئو و دیجیتال مارکتینگ کارمان این فرصت را دارید که نکات و ترفندهای سئو را فرا بگیرید و در کنار آن تجربه کار روی پروژه های واقعی را داشته باشید.

 

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *