چرا طراحی گرافیک در کسب و کار اینقدر مهمه؟

تمام اجناسی که در اطراف ما وجود داره و ما از فروشگاه خرید میکنیم مثل چیپس و بستنی تا لوازم خانگی و اتومبیل ، دیزاین شده و با طراحی گرافیکی زیبا سعی در جلب توجه ما داره تا آن را انتخاب کنیم.

قضاوت اولیه یک مشتری درباره ما، از ظاهر و گرافیک سایت یا پیج ما است.

انتخاب بنر سایت، ظاهر پیج اینستاگرام، کارت ویزیت، دکوراسیون داخلی فروشگاه ، اهمیت زیادی دارد. پس هر کسب و کاری که داشتیم باید یک طراح یا گرافیست خوب انتخاب کنیم.

طراحی گرافیکی

برخی افراد شغل  طراحی گرافیک رو کار ساده ای در نظر میگیرن یا تصور میکنند با یک دانش ابتدایی از گرافیک، خودشان میتوانند از پس طراحی بربیایند. اما سخت در اشتباه هستند.

یک طرح خوب به یک طراح متخصص باتجربه و خوش ذوق نیاز دارد.

طراح گرافیک با استفاده از ترکیب رنگ‌ها، نمادها و تصاویر تلاش می‌کند که به صورت تصویری، ایده‌ها و پیام‌ها را نمایش دهد.

هنگام طراحی باید به نکات زیادی از جمله، نوع فونت ، رنگ و چیدمان و… توجه نمود.

طراحی گرافیک به 3 بخش اصلی تقسیم میشود :

هنر های بصری

شامل چیزهایی مانند عکاسی و تصویر برداری می شود.

تایپوگرافی

هنر یا فرآیند تنظیم، ترتیب بندی و یا طراحی حروف می شود.

صفحه آرایی

تنظیم المنت های بصری در یک صفحه چاپ شده است.

طراحی در کسب و کار

استفاده از یک گرافیک قوی و حرفه ای  می تواند یکی از تفاوت های وب سایت شما با دیگر وب سایت های رقیبتان باشد. اگر سایت شما یک فروشگاه اینترنتی باشد، استفاده از یک قالب گرافیکی حرفه ای می تواند تاثیر فوق العاده ای در جذب کاربران در نهایت افزیش فروش شما داشته باشد .

طراحی گرافیک در طراحی سایت

در طراحی سایت استفاده از یک قالب زیبا که دقت بالایی در بکارگیری رنگ های جذاب و متناسب با موضوع سایت داشته است اهمیت زیادی دارد.

همچنین استفاده از عکس های با کیفیت و با حجم مناسب می تواند مخاطبان را به سایت شما ترغیب نماید. برای مثال در یک فروشگاه اینترنتی، اگر عکس های باکیفیتی  از محصولاتی که برای فروش میباشد، وجود داشته باشد؛ بیننده در یک نگاه ارزش و کیفیت واقعی آن محصول را درک میکند. پس گرافیک در طراحی سایت مفهوم بسیار عمیقی دارد .

  • طراحی گرافیک سایت شامل رنگ‌بندی، ساختار ارائه اطلاعات، تصاویر به کار رفته در طرح و حجم طرح گرافیکی می‌شود.
  • گرافیک نقش تزئینی و جانبی در طراحی سایت ندارد بلکه از عوامل مهم در جذب و نگهداری کاربر و گرفتن امتیاز سئو سایت می باشد.
  • گرافیک صفحات وب در مرحله اول باید سهولت دسترسی و نظم‌ دهی به محتوا را تضمین کند و بعد به جنبه‌های تزئینی بپردازد.
  • نوع و سایز فونت‌ها، رنگ‌ها، نحوه چینش محتوا و طراحی علائم باید با در نظر گرفتن محدودیت‌های برنامه‌ نویسی و در راستای هدف اصلی وبسایت قرار بگیرند و مهارت برنامه نویس سایت را تکمیل نماید.

فواید گرافیک در کسب و کار

افزایش فروش

محتوای گرافیکی که حرفه ای و بادقت طراحی شده باشد، فروش را افزایش میدهد. مشتری از طرح گرافیکی باکیفیت، این پیام را دریافت میکند که فروشگاه یا شرکت برای اجناس خود احترام و اعتبار زیادی قائل شده است و  محصول و خدمات باکیفیتی ارائه میدهد.

ماندگار شدن نام شرکت

یک لوگو یا کارت ویزیت با گرافیک خلاقانه و جذاب باعث میشود، نام و برند شرکت در ذهن ما بماند و هنگام انتخاب، مشتری ناخودآگاه برند ما را انتخاب کند.

ایجاد حس اعتماد در مخاطب

طراحی گرافیکی ابزاری عالی برای ایجاد حس اعتماد است. لوگو یا هر طرح گرافیکی دیگر در صورت داشتن ظرافت و زیبایی به مخاطبان حس اعتماد خواهد داد. در نتیجه آن‌ها به محصولات و خدمات شرکت اعتماد بیشتری خواهند داشت. همچنین در دراز مدت ،طراحی جذاب به تبدیل مخاطبان به مشتری وفادار کمک خواهد کرد.

متقاعد کردن مشتری

یک بروشور حرفه ای و کامل میتواند با توضیحات کامل و اطلاع رسانی درست، باعث جلب اعتماد مخاطب و متقاعد کردن او برای انتخاب برند شما است.

جمع بندی

هر وب سایت یا پیجی در شبکه های اجتماعی برای بقای خود، نیاز اساسی به طراحی گرافیکی تبلیغات و محتوا دارد. شما باید از طراحی گرافیکی خود به بهترین وجه ممکن استفاده کنید تا باعث ارتقاء هدف شرکت و ایجاد برند شود.

وقتی استارتاپ و تجارت به خوبی تبلیغ شود ،رشد خواهد کرد. طراحی گرافیکی تبلیغات ،روش مناسبی برای توسعه تجارت است.پس در انتخاب طراح و طراحی برای سازمان خود دقت ویژه ای بکار ببرید.

#گرافیک #استارتاپ #لوگو #طراحی_گرافیکی

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *