7 روش کارامد برای جذب مشتری

آشنایی با راه های جذب مشتری، همواره در حال تغییر و تحول است. در این میان، کسی در کار خود موفق تر خواهد بود که به صورت مداوم اطلاعات خود را به روز کرده و با جدیدترین روش های جذب مشتری، آشنا باشد. بدیهی است که آشنایی صرف با این شیوه ها کارامد نبوده و باید حتما با عملکرد صحیح و پیگیرانه همراه شود. در این مقاله به بررسی 7 روش کارامد برای جذب مشتری پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

روش های نوین جذب مشتری

7 روش کارامد برای جذب مشتری

1- هدف و زمانبندی داشته باشید

داشتن هدف و زمانبندی مناسب، دو عاملی هستند که به طور مستقیم با میزان دستیابی شما به نتیجه ایده آل خود در ارتباط هستند. بنابراین پیش از هر کاری، هدف خود را تعیین کنید. این کار نه تنها مسیر شما را هموار می کند، بلکه به شما انگیزه ای مضاعف می بخشد تا در میان مسیر توقف نکنید و با انرژی بیشتری برای خواسته های خود تلاش کنید. هدف گذاری و ترسیم نقشه راه، سرعت شما در دستیابی به نتیجه نهایی را افزایش می دهد. برای این کار تنها کافی است که به اهداف خود فکر کنید. هر آن چه که به ذهن شما میرسد را روی یک کاغذ بنویسید و به آن نظم بدهید. از تجزیه و تحلیل این داده ها، مسیر شما مشخص می شود. در پایان، آن ها را اولویت بندی کنید تا بتوانید زمانبندی مناسبی برای کار خود داشته باشید.

2- همواره با مشتری در تعامل باشید

بازی و سرگرمی یکی از جذاب ترین اتفاقات برای انسان ها می باشد؛ به خصوص اگر در پایان این بازی حس شیرین پیروزی را به دست آورده باشد. یکی از بهترین روش ها برای جذب مشتری، بازی سازی و القای حس پیروزی به افراد است. این کار به شما کمک می کند تا تعامل بهتر و موثرتری با مشتریان خود داشته باشید و بتوانید ذهن آن ها را به خود مشغول کنید. به این ترتیب فرد با کسب و کار شما بیشتر از قبل درگیر شده و برند شما در زهن او ماندگار خواهد شد. در نتیجه، تمایل بیشتری نسبت به خرید از شما نشان می دهد.

3- مشتری را خسته نکنید

بسیاری از فروشندگان به اشتباه فکر می کنند که باید به زور خود را به مشتری بچسبانند تا به هر نحوی که هست، محصول خود را به فروش برسانند. همه ما تجربه تلخ رو در رو شدن با چنین فروشندگانی را تجربه کرده ایم. این کار نه تنها حس بدی به مخاطب القا می کند، بلکه او را از برند شما فراری می دهد. این چسبیدن به مشتری و صلب آزادی از او تنها به مراجعات حضوری در مغازه و فروشگاه محدود نمی شود. تبلیغات بیش از اندازه و درگیر کردن بیش از حد مخاطبان با چالش ها نیز مصداق بارز دیگری از همین شیوه اشتباه است.

این کار نیز درست همانند این است که به دنبال مشتری راه افتاده و یکسره در گوش او از مشخصات و برتری های محصولات خود بگویید. این کار نه تنها مشتری را از خرید منصرف می کند، بلکه باعث دور شدن او از برند و نام تجاری شما نیز می شود. همواره به یاد داشته باشید که تعامل مناسب و به اندازه ای با مشتریان خود داشته باشید. مشتریان شما افراد بسیار باهوشی هستند که می توانند به راحتی تشخیص دهند شما چه زمانی تنها به فروش فکر می کنید و چه زمان هایی به فکر منفعت آن ها هم هستید.

آشنایی با روش های موثر در جذب مشتری

4- از حرفه ای ها کمک بگیرید

حضور یک مشاور فروش حرفه ای در کنار شما، برگ برنده ای است که می توانید به کسب و کار خود هدیه دهید. این کار به شما کمک می کند تا از جدیدترین متدها و روش های جذب مشتری آگاه باشید. به این ترتیب موفقیت کسب و کار شما نیز تا حد زیادی تضمین خواهد شد.

5- شناخت نیاز مشتری، بهترین روش برای جذب مشتری

شما باید بدانید که مشتری شما به چه چیزی نیاز دارد تا بتواند امور روزمره خود را بهتر پیش ببرد. بر این اساس می توانید محصول یا خدمت مناسب را به او معرفی کنید. توجه داشته باشید که رفع نیاز مشتری تنها مولفه تاثیرگذار در فروش نیست و مشتریان معیارهای دیگری نیز برای خرید از شما در نظر دارند. آیا محصولی مقرون به صرفه ارائه می دهید؟ آیا بعد از خرید، باز هم نیاز به صرف هزینه اضافی وجود دارد؟ آیا خدمات پس از فروش در لیست خدمات شما جای دارد؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا روند پیشرفت شما سریع تر شده و جذب مشتری به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.

6- آنلاین باشید

این روزها اغلب افراد به دنبال استفاده از خدمات آنلاین باکیفیت هستند. فروش اینترنتی و آماده کردن بستر آنلاین برای انجام این کار یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر کسب و کار باید برای جذب مشتری بیشتر انجام دهد. این کار شما را از محدودیت های جغرافیایی می رهاند و به شما کمک می کند تا فارغ از لوکیشن و منطقه جغرافیایی، محصولات و خدمات خود را به افرادی در سراسر کشور یا حتی در آن سوی این کره خاکی معرفی نمایید.

7- آزادی هم حدی دارد!

بسیاری از افراد تصور می کنند که هر چه گزینه های پیش روی مشتری برای انتخاب بیشتر باشد، جذب مشتری ساده تر خواهد شد. این در حالی است که تنوع بیشتر تنها سردرگم شدن مشتری را به دنبال دارد. ممکن است افراد با دیدن تنوع محصولات به سمت کسب و کار شما جذب شوند، اما احتمال خرید آن ها از شما کمتر خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی 7 روش کارامد برای جذب مشتری و در نتیجه افزایش فروش پرداختیم. همان طور که در این مقاله نیز اشاره کردیم، فعالیت کسب و کارها در بستر آنلاین از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن مهارت دیجیتال مارکتینگ و توانایی استفاده از ابزارهای دیجیتال برای جذب مشتری به شما کمک می کند تا سریع تر این مسیر را طی کرده و در مقایسه با رقیبان خود، عملکرد بهتر و موفق تری داشته باشید. مجموعه کارمان مفتخر است دوره های کاراموزی اینستاگرام، کاراموزی دیجیتال مارکتینگ و دوره آموزشی کاراموزی سئو را برای علاقمندان برگزار نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره ها، به صفحه مربوط به همان دوره مراجعه فرمایید. بیشتر بخوانید: چرا برای کسب و کار خود نیاز به وب سایت داریم؟

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *