شرکت های مناسب کارآموزی

پیش از این در چندین مقاله به طور کامل در رابطه با دوره کاراموزی و اهمیت کارآموزی در شرکت های مختلف صحبت کرده ایم. حال نوبت به انتخاب شرکت مناسب برای کاراموزی می رسد. بسیاری از افراد می پرسند که بهتر است چه شرکت هایی را برای کارآموزی انتخاب کنیم؟ در این مقاله به بررسی پاسخ مناسب برای این سوال می پردازیم.

برای کارآموزی کجا بریم؟

دوره کاراموزی به مدت زمان مشخصی گفته می شود که افراد نسبتا مبتدی در شرکت های مختلف می گذرانند. طی این مدت، فرد روی پروژه های واقعی به صورت عملی کار می کند. به این ترتیب تجربه لازم برای ورود به عرصه فعالیت حرفه ای را کسب می کند. پیدا کردن مکان مناسب برای سپری کردن این دوره، دغدغه ای است که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. این دغدغه به سادگی قابل حل می باشد. تنها کافی است که از چند نکته ساده آگاهی داشته باشید و در زمان انتخاب مکان کارآموزی خود، آن ها را در نظر بگیرید. پیشنهاد به مطالعه بیشتر: اهمیت کاراموزی در حوزه های مختلف

کاراموزی در شرکت های بزرگ، فرصتی برای یک معجزه بزرگ

1- کارآموزی در شرکت های بزرگ، فرصتی برای یک معجزه بزرگ

پیش از هر چیز، به جمله ای از بیل گیتس توجه نمایید: «همکاری به عنوان آبدارچی در یک شرکت بزرگ و معتبر، بهتر از کارمندی در شرکت های کوچک است.» این جمله به ظاهر ساده، مفهوم عمیقی را در خود جای داده است. همواره به یاد داشته باشید که حضور شما به عنوان یک کارآموز ساده در شرکت های بزرگ، به مراتب ارزشمندتر از حضور به عنوان کارمند رسمی در یک شرکت کوچک می باشد. اهمیت این نکته زمانی برای شما بیشتر مشخص می شود که بدانید کاراموزی در یک شرکت بزرگ، رزومه غنی تری برای شما می سازد. به این ترتیب خواهید دید که این افراد در مدت زمان محدود، تا چه اندازه سریع تر نسبت به سایر افراد پیشرفت می کنند.

2- به شرکت های با حوزه کاری مرتبط با رشته خود مراجعه کنید.

هر چه ارتباط میان رشته تحصیلی شما با حوزه کاری شرکت مورد نظر بیشتر باشد، دوره کارآموزی شما غنی تر و پربارتر خواهد بود. علاوه بر این، این کار اعتبار بیشتری به دوره کارآموزی شما می بخشد. بسیاری از افراد دوره کارآموزی خود را در شرکت هایی می گذرانند که فعالیت آن ها ارتباط چندانی با رشته تحصیلی فرد ندارد. در چنین شرایطی، این دوره کمک چندانی به افزایش مهارت فرد نمی نماید. به همین علت بسیاری از افرادی که در این دسته قرار دارند، معتقد هستند که به نوعی زمان خود را به هدر داده اند.

3- شرکت های در حال پیشرفت،راهکاری برای صعود دو طرفه

ممکن است بگویید که استخدام در شرکت های بزرگ و یا ورود به آن ها به عنوان کارآموز کاری دشوار است و به حداقل مهارت و سابقه کاری مشخصی نیاز دارد. در چنین شرایطی توصیه می شود که به سراغ شرکت های در حال پیشرفت بروید. این شرکت ها هنوز به مرحله ای نرسیده اند که ورود به آن ها چندان سخت و دشوار بوده و تیم مدیریت منابع انسانی آن ها حساسیت بسیار زیادی نسبت به کاراموزان از خود نشان دهند.

اگرچه برای ورود به این شرکت ها نیز باید حداقل اطلاعات و مهارت هایی را کسب کرده باشید، با این حال رقابت برای ورود به آن ها کمتر بوده و امری ساده تر می باشد. از طرف دیگر، شما با گذراندن دوره کارآموزی خود در چنین شرکت هایی، همراه با مجموعه رشد و ترقی کرده و در زمان پایان این دوره شاهد تغییرات چشمگیری در خود خواهید بود. این همان صعود و رشد دو طرفه ای است که به عنوان یک سود دو جانبه از آن یاد می شود.

4- کاراموزی در شرکت های با دوره های آموزشی، به عنوان اصول اولیه

به غیر از حضور در شرکت های مختلف، حالت دیگری نیز برای گذراندن این دوره وجود دارد. شما می توانید در دوره های آموزشی کاراموزی که توسط برخی مراکز آموزشی برگزار می شود، شرکت نمایید. این دوره ها اغلب برای افرادی مناسب است که کاملا مبتدی هستند و قصد دارند ابتدا آموزش های لازم را در رابطه با حوزه مد نظر خود بگذرانند. همچنین افرادی که به هر دلیلی قصد دارند این دوره را به صورت غیر حضوری بگذرانند و یا شرکت مناسبی در شهر خود برای این مدت پیدا نکرده اند، می توانند به صورت آنلاین در دوره های کاراموزی که توسط مجموعه های آموزشی برگزار می شود، شرکت نمایند.

استخدام بعد از کارآموزی

مدت ها است که امکان تجربه کردن این دوره در شرکت های مختلف بیشتر از قبل شده است. از این رو بسیاری از شرکت ها این دوره را به عنوان همان دوره آزمایشی در نظر می گیرند. همین نکته موجب شده است تا رقابت میان افراد برای شرکت در این دوره ها بیشتر از قبل شده و در بسیاری از مواقع، داشتن تجربه کاری مرتبط، هر چند برای مدت زمانی کوتاه، در اولویت پیدا کردن نسبت به سایر متقاضیان اولویت یابد. به بیان دیگر، می توان گفت که امکان استخدام بعد از گذراندن دوره آموزشی و کسب تجربه بیشتر می شود. این کار نه تنها به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید موقعیت شغلی و حرفه ای مورد نظر خود را پیدا کنید؛ بلکه از طرف دیگر، اعتماد به نفس شما را برای ورود به این عرصه افزایش می دهد.

استخدام بعد از کاراموزی

سامانه کارآموزی کارمان

سخن پایانی

مجموعه کارمان مفتخر است دوره های کاراموزی را در حوزه های مختلفی برگزار نماید. این دوره ها با هدف جذب علاقمندان به بازار کار و ورود آن ها به عرصه حرفه ای برگزار می گردد. کلیه داوطلبان شرکت در این دوره در ابتدا آموزش های لازم را دریافت می کنند. سپس طی یک دوره کاراموزی به صورت عملی روی پروژه های واقعی مشغول به کار شده و از این طریق به کسب تجربه و مهارت لازم برای ادامه مسیر می پردازند. برخی از این دوره های برگزار شده در کارمان عبارت است از:

·        دوره آموزشی کاراموزی دیجیتال مارکتینگ

·        دوره آموزشی کاراموزی سئو

·        دوره آموزشی کاراموزی اینستاگرام

·        دوره آموزشی کاراموزی درامد از بورس

·        کاراموزی و درامد دلاری فارکس

·        دوره کاراموزی ارز دیجیتال

·        دوره کاراموزی گرافیک تبلیغاتی

·        دوره آموزشی کاراموزی نقاشی سیاه قلم

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این دوره ها، به صفحه مربوط به همان دوره مراجعه فرمایید. کلیه اطلاعات مورد نیاز شما در همان صفحه ارائه شده است.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *