چگونه برای پیج اینستاگرامی خود محتوای اثرگذار تولید کنیم؟

اینستاگرام شبکه ای اجتماعی بر پایه ارسال عکس و ویدئو می باشد که نخستین نسخه ی آن در مهر ۱۳۸۹ منتشر شد. این شبکه ی اجتماعی محبوبیت خاصی بین مخاطبان خود پیدا کرده است و تقریبا میتوان گفت کمتر کسی دیده می شود که این شبکه ی اجتماعی را نشناسد، اما خب چه چیزی باعث شده است این شبکه ی اجتماعی اینهمه طرفدار داشته باشد؟ یا اینکه چه چیزی باعث شده است من و شما به عنوان کاربر این شبکه ی اجتماعی از آن حمایت کنیم؟ جواب های زیادی برای این سوال وجود دارد ولی می توان گفت امروزه شبکه های اجتماعی در رشد و توسعه یک بیزینس نقش مهمی را ایفا میکنند و همچنین از این شبکه اجتماعی با عنوان بلاگر می توان درآمد خوبی کسب کرد و مشهور شد. اما کسب درآمد از این شبکه اجتماعی اونقدرا هم آسون نیست و با وجود رقابت در این زمینه باید مهارت و خلاقیتی داشته باشیم تا بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم. چیزی که باعث میشه در اینستاگرام دیده شویم، محتوای با کیفیت می باشد. در این مقاله قصد داریم با ذکر نکاتی اهمیت محتوا در ارتقای پیج اینستاگرامی را روشن کنیم و به شما کمک کنیم تا با تولید محتوای با کیفیت بدرخشید.

اهمیت محتوا در ارتقای پیج اینستاگرامی

اینستاگرام بزرگترین شبکه اجتماعی محتوا محور است. همه ی ما میدانیم محتوا پادشاه است اما نه هر نوع محتوایی، تنها محتوای با کیفیت حکم پادشاهی را دارد و از طریق آن می توان به بازاریابی محصولات و افزایش فروش رسید. اصلا جای دور نمی رویم خود شما وقتی وارد اینستاگرام میشوید، با خواندن محتوای باکیفیت جذب اون پیج اینستاگرامی نمی شوید؟ پس برای اینکه مخاطب جذب کنید و پیج خودتان را ارتقا دهید، اول از همه نیاز به محتوای اثرگذار دارید. کاربران در اینستاگرام به دنبال صفحاتی هستند که بتوانند از آن چیزی یاد بگیرند! بنابراین محتوای اثرگذار، مهم ترین عامل برای داشتن صفحه اینستاگرامی موفق برای کسب و کار است. با داشتن محتوای اثرگذار می توانید به کاربران خود مطالبی بیاموزید، سوالات آن ها را پاسخ دهید، محصولات خود و یا محصولات سایر کسب و کارها را تبلیغ کنید و در نهایت درآمد خوبی از این شبکه اجتماعی بدست آورید و پیج خود را ارتقا دهید.

چه نوع محتوایی سبب ارتقای پیج اینستاگرامی ما میشود؟

1- جملات انگیزشی و سخنان افراد فعال در زمینه تخصصی خود را بیان کنید

حتما در صفحات زیادی دیده اید که از سخنان بزرگان و جملات انگیزشی استفاده می کنند. جملات انگیزشی معمولا به گونه ای به دل می نشینند که کاربر را به جلو هل می دهد. مثلا در زمینه آی تی، افرادی نظیر استیو جابز ، بیل گیتس و ….سخنان ارشمندی را بیان کرده اند که شما به راحتی می توانید این سخنان را در صفحه خود به نمایش بگذارید. برای تاثیرگذاری بیشتر این نوع پست ها شما می توانید سخنان این افراد را بر روی عکس آن ها قرار دهید. این روش بازدهی را تا حد زیادی افزایش می دهد و شانس تعامل کاربران از صفحه را چند برابر میکند. نمونه ای از این نقل و قول ها را در تصویر زیر می بینیم.

2- به طور حرفه ای از محتوای تبلیغاتی استفاده کنید

مطمئن باشید که هیچ کاربری دوست ندارد در یک صفحه تبلیغ ببیند مگر اینکه این تبلیغات به طور حرفه ای و متناسب با محتوای پیج شما باشد مثلا اگر شما در یک صفحه بورسی تبلیغات مزون x را ببینید شاید خنده دار به نظر برسد. در واقع با این کار به مخاطب خود توهین می کنیم و قطعا کسی که تو صفحه بورسی است تبلیغات مزون x دغدغه ی آن نیست. ما باید به طور حرفه ای و متناسب با محتوای صفحه ی خود تبلیغ کنیم و این تبلیغات باید به گونه ای باشد که مخاطب با دیدن آن جذب محصول شود و صرفا فقط جنبه ی تبلیغاتی آن را نبیند و بتواند با این محتوا ارتباط برقرار کند.

3- رعایت قانون مربع ۹ قسمتی

خیلی از ماها شاید درگیر این موضوع باشیم که امروز چه نوع پستی بزاریم خوبه؟ یه موقع برای کاربرانم تکراری نباشم؟ چه پستی بزارم تا مخاطبانم حس خوبی از آن بگیرند؟ شما حتی اگر صفحه مختص به آموزش دارید، صرفا نباید تمامی پست های شما آموزشی باشد و باید قانون مربع ۹ قسمتی را رعایت کنید تا مخاطبان صفحه ی شما بی توجه از پست های شما نگذرند.
خب اصلا قانون مربع ۹ قسمتی چی هست؟
منظور از قانون مربع این می باشد که شما برای تاثیرگذاری بیشتر صفحه ی خود میتوانید از هر ۹ پست، ۴ پست ارزشمند برای جلب اعتماد کاربران خود تولید کنید، ۳ پست برای ارتباط با کاربران داشته باشیم(مثلا با تولید محتوای چالش برانگیز می توانید ارتباط بیشتری با کاربران خود داشته باشید)، ۲ پست برای تبلیغ بپردازید تا از این راه درآمد کسب کنید.

4- توجه به مخاطبان هدف

یکی از مهم ترین مواردی که باید قبل از راه اندازی صفحه اینستاگرامی در نظر بگیریم این است که مخاطبان صفحه ی من چه کسانی هستند؟ چه گروه سنی هستند؟ اصلا دختر هستند یا پسر؟ و سوالاتی از این قبیل که باید به همه ی این سوال ها پاسخ داد تا بتوانیم محتوای اثرگذار برای مخاطبان خود تولید کنیم به عنوان مثال، تولید محتوای یک صفحه آشپزی بسیار متفاوت از تولید محتوای یک صفحه فروش لوازم ورزشی است و هر یک از این دو صفحه مخاطبان خاص خود را دارد و متناسب با آن تولید محتوا میکند. پس از گذاشتن محتوای غیر مرتبط با پیج خود، خودداری کنید زیرا این مورد سبب می شود مخاطبان خود را از دست دهیم.

5- استفاده از عکس های با کیفیت و جذاب

همانطور که می دانید اولین قسمتی که در هر پست مخاطب با آن روبرو می شود، تصاویر هستند. پس این تصاویر است که خواننده را ترغیب می کند تا ادامه پست را ببیند یا از آن پست رد شود. در این زمینه ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تصاویر جذاب و گیرا تولید کنید و مخاطب جذب کنید و پیج خود را ارتقا دهید.

احمد کلاته، اینستاگرامر نامبر وان ایران

خب خب، وقتشه که اینستاگرامر نامبر وان ایران را معرفی کنیم. اگر به دنبال دیده شدن صفحه اینستاگرامی خود باشید قطعا نام احمد کلاته یکی از کارآفرینان دیجیتال مارکتینگ و متخصصان رشد پیج های ایستاگرامی را شنیده اید. احمد کلاته متولد ۱۳۶۹ با درست کردن آموزش های رایگان برای مخاطبان خود باعث جلب اعتماد و کسب تجربه شد و تخصص خود را در این زمینه به رخ مخاطبان خود کشید. وی پس از جذب مخاطب، تصمیم به برگزاری کلاس های آموزشی پولی کرد و از این راه درآمدخوبی بدست آورد. او با طراحی دوره درآمد بیش از حد اینستاگرام در زمان کرونا به درآمد بیش از حد تصور خود رسید و در حال حاضر اینستاگرامر نامبروان ایران می باشد. برگزاری بیش از ۱۳۰ کارگاه تخصصی دیجیتال مارکتینگ، طراحی و تدریس دوره ی جامع نخبگان وب مستر و بنیان گذار آکادمی کسب و کار کلاته از جمله اقدامات ایشان در این سال ها بوده است.

جمع بندی

دوستان تمام حرف من این بود که اگر بخواهیم میتوانیم به طرز عجیبی از این شبکه اجتماعی محبوب، پول دربیاریم، اما بدون آموزش و برنامه ریزی قبلی همچین چیزی ممکن نیست.
در این مقاله سعی داشتیم نگاه شما به اینستاگرام را وسیع تر کنیم تا با آگاهی بیشتری از این شبکه اجتماعی استفاده کنید امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

سامانه کارآموزی کارمان

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *