گرافیک مدرن چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟

گرافیک مدرن را می توان نوعی هنر طراحی دانست که در آن به جای جلوه دادن بیش از حد تصاویر و ایده های ذهنی، سعی می شود همه چیز را به شیوه ای ساده تر ارائه داد که حال و هوای شرایط فعلی زندگی در آن موج بزند. با توجه به تعریف گرافیک مدن، اگر در این اندیشه هستید که در گرافیک مدرن از جاذبه هایی مانند سایه روشن، برجستگی و نور اضافی با اهدافی مانند ایجاد عمق در تصویر استفاده می شود، بهتر است خود را از این ذهنیت رها کنید، زیرا این قبیل عناصر در گرافیک مدرن جای چندانی ندارند. حال ممکن است بپرسید که گرافیک مدرن در کجا مورد استفاده قرار میگیرد؟ سئوال به جا و البته نیازمند پاسخی است که ما هم در ادامه قصد داریم به آن بپردازیم. اگر بخواهیم به مهم ترین استفاده های گرافیک مدرن اشاره کنیم، می توان به استفاده از آن در طراحی سایت های جدید و مدرن اشاره کرد. البته استفاده از گرافیک مدرن در سایت های جدید مزایایی از جمله مدرن بودن، ساده و همه پسند بودن و سبک بودن سایت در مقایسه با انواع کلاسیک ها در هنگام بارگذاری اشاره کرد.
پیش از طولانی تر شدن بحث، بهتر است به این سئوال پاسخ بدهیم که گرافیک مدرن چه اهدافی را دنبال می کند؟

گرافیک مدرن چه اهدافی را دنبال می کند؟

گرافیک نیز مانند بسیاری از رشته های هنری، محدود به هدف خاصی نیست و این هنر می تواند اهداف متعددی را دنبال کند. هدف کلی که میتوان برای گرافیک مدرن در نظر گرفت، اثرگذاری و ماندگاری در ذهن مخاطب است. روز به روز بر تعداد کسب و کارهای آنلاین و غیرآنلاین افزوده می شود. هر یک از این کسب و کارها در تلاش برای شناسایی خود هستند و این شناسایی نیازمند طراحی یک نشان تجاری است که از آن به عنوان لوگو یاد می شود. لوگویی که به آسانی در ذهن مخاطب جا خوش کند و مخاطب به محض دیدن، آن را شناسایی کند در رشد کسب و کار تاثیر بسزایی دارد.
بنابراین طراحی لوگو می تواند یکی از اهداف اصلی هر گرافیست مدرن باشد. علاوه بر جنبه مهارتی گرافیک، شناسایی مخاطبان و کسانی که قرار است از خدمات یا محصولات مرتبط با آن لوگو استفاده کنند، موضوعاتی هستند که در دستیابی به این هدف اهمیت دارند. زیباسازی، ایجاد ارتباط با یک شخصیت، بهبود ناوبری به ویژه در مورد هدایت کاربران سایت به بخش های مختلف یک سایت را شاید بتوان از دیگر اهدافی دانست که گرافیک مدرن می تواند در تحقق آنها نقش مهمی ایفا کند.

چگونه یک گرافیست مدرن شویم؟

اگر میخواهید یک گرافیست مدرن شوید، نیاز است در ابتدا گذشته این هنر را خوب بشناسید و از تاریخچه آن آگاهی کاملی داشته باشید. به طور قطع این آگاهی می تواند شما را در مسیری که به دنبال هدف خود هستید، یاری رساند.
شرکت در دوره آموزشی گرافیک، یکی از اصلی ترین و موثر ترین گامهایی است که می تواند شما را در مسیر تبدیل شدن به یک گرافیست مدرن قرار دهد. این قبیل دوره ها را با جستجویی در اینترنت می توانید مشاهده کنید. مراکز زیادی جهت آموزش گرافیک وجود دارد، اما مهم این است که در کدامیک از این مراکز، دوره ی آموزشی خود را بگذرانیم؟
از جمله این دوره ها می توان به دوره آموزشی کارآموزی گرافیک تبلیغاتی کارمان اشاره کرد. در این دوره می توانید با چگونگی استفاده از نرم افزارهای طراحی دیجیتال مثل فتوشاپ و ایلوستریتور آشنا شوید.
همچنین در این دوره با کمک اصول تبلیغات دیجیتال می توانید بنر، کارت ویزیت و پوستر های تبلیغاتی طراحی نمایید و با استفاده از نرم افزار های تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی پست طراحی کنید و با پروژه های عملی که در اختیار شما قرار میگیرد، میتوانید با چم و خم کار آشنا شوید و کار را به صورت عملی یاد بگیرید. در نهایت با توجه به عملکرد شما طی انجام پروژه های عملی، کاراموزان برتر انتخاب شده و شانس استخدام در مجموعه هومان به آن ها داده میشود. بنابراین اگر قصد دارید که به گرافیست مدرن تبدیل شوید، پیشنهاد می کنیم تا ضمن آشنایی با تاریخچه گرافیک، سعی کنید در دوره های آموزشی که با این هدف طراحی می شوند، شرکت نمایید. این قبیل دوره ها مسیر دستیابی به اهداف را کوتاه تر می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مجموعه کارمان بر روی عکس زیر کلیک کنید.

فرصت های کاری برای یک گرافیست مدرن

اگر دوره های آموزشی گرافیک مدرن را گذرانده اید و یا به هر نحوی خود را یک گرافیست مدرن حتی نسبتا حرفه ای می دانید، در مورد فرصت های کاری جای هیچ نگرانی نیست. شما می توانید در یک سازمان یا اداره شغل مورد نظر خود را بیابید و یا اینکه به صورت دور کاری و فریلنسری به کسب درآمد بپردازید. فرصت هایی که در انتظار یک گرافیست مدرن است، به بخش های مختلفی تقسیم می شود. یکی از این فرصت ها طراحی میباشد که در آن کارهایی از قبیل طراحی بسته بندی محصول، طراحی تبلیغاتی، نشریات و مطبوعات، برندسازی یا برندینگ و طراحی تابلو می تواند گزینه انتخابی شما باشد. اگر به بحث های فناوری و دیجیتال نیز علاقمند هستید می توانید مسیر طراحی دیجیتال را دنبال کنید. طراحی قالب سایت ها یا رابط کاربری، طراحی سایت ها و برنامه نویسی، طراحی اپلیکیشن ها ی موبایل و طراحی فیلم و ویدئو و انیمیشن تنها تعداد اندکی از فرصت های کاری یک گرافیست مدرن هستند.

سخن پایانی

اگر به شغلی می اندیشید که در 10 سال گذشته با تحولات مثبت زیادی روبرو بوده و در همه جای جهان خواهان دارد، گزینه مناسبی را انتخاب کرده اید. یک گرافیست مدرن در یک دهه گذشته جایگاه شغلی بسیار بهتری کسب کرده و انتظار می رود که در سال های پیش رو نیز وضعیت بازار این حرفه بیشتر و بیشتر شود. از نکات ارزشمندی که در مورد این حرفه می توان بیان کرد، عدم حضور در فضای فیزیکی است. به عبارت ساده تر می توانید در خانه خود بنشیند و کارها را از راه دور انجام دهید. فضای مجازی و اینترنت این امکان را برای شما فراهم آورده تا حتی به درآمدهای دلاری بیاندیشید و عایدی خود را از این شغل افزایش دهید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *