اینستاگرامر حرفه ای

چگونه یک اینستاگرامر حرفه ای شویم؟

برای اینستاگرامر حرفه ای شدن، نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر گرفت. در حال حاضر در بین شبکه‌های اجتماعی که در ایران وجود دارند، اینستاگرام از محبوبیت زیادی برخوردار است. اینستاگرام فرصت فوق العاده ای برای دیده شدن در اختیارتان گذاشته است، آن هم کاملاً رایگان! در اینستاگرام با محیط بازتر و قابلیت‌های بیشتری رو به رو هستیم. تبدیل شدن به یک اینستاگرامر موفق و حرفه‌ای، نیازمند رعایت یک سری نکات و قوانین است. پیش از آن که به این مبحث بپردازیم بایستی اشاره کنیم که مهم‌ترین اصل این است که مطلب یا مهارت مفیدی برای عرضه داشته باشید. حال به مواردی که به شما برای تبدیل شدن به یک اینستاگرامر حرفه ای کمک میکند، میپردازیم.

1- هدف پیج را مشخص کنید

ابتدا مشخص کنید محتواهای اصلی و موضوع اینستاگرام شما در چه حوزه‌ای خواهند بود .باید هدف پیج را مشخص کنید و بعد اقدام به زدن پیج کنید.

 • می‌خواهید از پیجتان کسب درآمد کنید؟
 • می‌خواهید فقط یک پیج کاری داشته باشید؟
 • می‌خواهید یک پیج برای اطلاع رسانی و دیده شدن شرکتتان یا کارتان داشته باشید؟

شما تعیین می‌کنید که از طریق اینستاگرام به یک هدف مشخص بعد از گذشت مدت زمانی برسید. این هدف می‌تواند فروش یک محصول، معرفی شرکت، محبوبیت بین کاربران و یا هر هدف دیگری از این برنامه باشد. در استراتژی اینستاگرام شما یک هدف را مشخص کرده و طوری برنامه ریزی می‌کنید که به هدفتان در دراز مدت برسید.

2- اهمیت هدف در تدوین پرسونا

مهمترین چیزی که در تدوین پرسونای مخاطب باید به آن توجه کنید، هدف است. توجه داشته باشید که با اهداف مختلف پرسونا نیز تغییر می‌کند. برای مثال شما یک کارگاه تولید کفش دارید، تصمیم گرفته‌اید کفشی برای خانم‌های جوان تولید کنید، در زمانی دیگر ممکن است شما بخواهید برای کودکان یا آقایان سالخورده کفش طراحی کنید پس در هر هدف، پرسونا تغییر می‌کند.

نکات دیگر در مورد اهداف پیج:

_ اهدافتان در اینستاگرام را بر مبنای مخاطب، شناسایی و طراحی کنید.

_ در طراحی اهدافتان نگاهی نیز به رقبا داشته باشید.

_ تولید محتوایی متناسب با اهداف صفحه در اینستاگرام داشته باشید.

پرسونا

3- گروه هدف و پرسوناهای خود را مشخص کنید

بایستی بدرستی بتوانید جامعه هدف خود را مشخص کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید سپس با آنها تعامل داشته باشید و مانند شبکه ای پویا عمل کنید.

سامانه کارآموزی کارمان

4- استراتژی داشته باشید

همه ما می‌دانیم که شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای بخش های مختلفی است پس باید برای هر کدام از بخش ها استراتژی تعیین کنیم.

_ استراتژی هشتگ گذاری در اینستاگرام

_ استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

_ استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

_ استراتژی فروش در اینستاگرام

_ استراتژی جذب فالوور

_ استراتژی تبلیغات در اینستاگرام

_ استراتژی پست گذاشتن در اینستاگرام

5- الگوریتم های اینستاگرام را یاد بگیرید

از الگوریتم و ترفندهای کلیدی اینستاگرام آگاه باشید و اطلاعاتتان را هر چند وقت یکبار آپدیت کنید.

6- به ماشین تبلیغات تبدیل نشوید

اگر تعداد تبلیغات از حد مشخصی بیشتر شود، نوع تبلیغات کلیشه‌ای و بازاری باشد و برندهای مورد تبلیغ از فیلتر کیفیت رد نشوند،  «باور  و اعتماد مخاطب » به آهستگی از بین می‌رود .از آنجایی که ابزارهایی برای سنجش راندمان تبلیغات وجود دارند، تبلیغ دهنده‌ها می‌توانند از تاثیر تبلیغ شما بر مخاطبان آگاه شوند. بنابراین صرفا داشتن تعدادی فالوور، تبلیغات را اثربخش نمی‌کند.برای اینکه به یک اینستاگرامر حرفه ای تبدیل شوید، برای تبلیغات باید به سه اصل کیفیت برند، تعداد تبلیغات و نوع تبلیغ کردن توجه کنید.

اینستاگرام

7- تعامل برقرار کنید

به یاد داشته باشید که شما و مخاطبانتان در نوعی از رابطه هستید و رابطه همواره دو طرف دارد. رابطه دوطرفه برای بقا نیاز به برقراری ارتباط و تعامل دارد. اگر پست و استوری با کیفیت منتشر کنید اما پاسخ کامنت‌ها و دایرکت‌ها را ندهید، از مخاطبانتان سوال نکنید و به گفته‌هایشان توجه نکنید و این توجه را در محتواهای آینده نشان ندهید، رفته رفته به یک ماشین اینستاگرامی تبدیل می‌شوید. برقراری تعامل، وفاداری مخاطبانتان را بالا می‌برد. علاوه بر این اگر به صورت درست دعوت به اقدام را انجام بدهید، برای هوش مصنوعی اینستاگرام صفحه‌ای مفید و پرطرفدار قلمداد می‌شوید که لایق جایگاه خوبی در اکسپلور است!

8- لایو های تعاملی بگذارید

یکی از بهترین راه‌های تعامل، لایوها هستند. لایو برای صفحه شما یک مهمانی دیجیتال است، سعی کنید به خوبی از مهمانانتان پذیرایی کنید. آن‌ها را به درستی دعوت کنید و اطلاع بدهید چه زمانی برای چه موضوعی لایو خواهید داشت سپس چند دقیقه اول و چند دقیقه آخر را به پرسش و پاسخ و نظرسنجی اختصاص بدهید. اگر نظری را می‌خوانید با گفتن نام کاربران احساس خوشایند ارتباط را در آن‌ها ایجاد کنید.

9- پرسش و پاسخ مطرح کنید

راه‌های دیگر برقراری ارتباط شامل پرسیدن سوال در انتهای مطالب است. سوال‌هایی بپرسید که می‌دانید اکثر مخاطبانتان برای آن‌ها جواب دارند و بسیاری از آن‌ها تمایل دارند به آن پاسخ دهند همچنین می توانید به سوالات در استوری ها پاسخ دهید.

10- سعی کنید حتما پاسخ کامنت ها و دایرکت ها را بدهید

اگر تعداد کامنت‌ها و دایرکت‌ها آن قدر زیاد است که شما و ادمین صفحه فرصت پاسخ دهی به تمامشان را ندارید، حداقل لایک کنید و یک ایموجی کوچک بفرستید.

11- استراتژی تولید محتوا برای اینستاگرام داشته باشید

نکاتی که باید در تولید محتوا مد نظر بگیرید:

 • مشخص کنید چه نوع هدف محتوایی برای تولید در نظر دارید.
 • برای تولید محتوای خود، ایده پردازی کنید و از ایده‌های محتوایی متنوع استفاده کنید.
 • قبل از شروع تولید محتوا، برنامه ریزی کنید.
 • یک تقویم محتوا ایجاد کنید.
 • برای انتشار محتوا در اینستاگرام زمان بندی کنید.
 • بهترین و بدترین زمان برای پُست گذاشتن را درنظر بگیرید.
 • روش های تولید محتوا ی مختلف را بیاموزید.
 • در مدیریت محتوای استوری ها، خلاقیت داشته باشید.
 •  در محتواها از هشتگ ها و کوئسشن ها، بهینه استفاده کنید.
 • اصول اعتمادسازی را فرا بگیرید و در محتواها پیاده کنید.
 • بین محتوای پست ها و استوری ها ارتباط ایجاد کنید.

این مقاله را هم بخوانید:چگونه برای پیج اینستاگرامی خود محتوای اثرگذار تولید کنیم؟

12- محتوای باکیفیت و حرفه ای تولید کنید

پیشرفت در اینستاگرام و اینستاگرام حرفه ای شدن ، بدون تولید محتوای باکیفیت امکان‌پذیر نیست. برای تولید محتوای باکیفیت موارد زیر را درنظر بگیرید:

1- کیفیت عکس و ویدیو با کیفیت: محتوای بی‌کیفیت تنها باعث می‌شود به جای گرفتن فالوور، آن‌ها را از دست بدهید!‌ پس باید از کیفیت‌های مناسب اینستاگرام استفاده کنید.

۲فونت و رنگ مناسباز فونت‌های مناسب و خوانا در محتوایتان استفاده کنید و همچنین دقت کنید رنگ‌هایی را به کار ببرید که رنگ‌های هویت بصری شما و متعلق به پالت رنگتان باشد.

۳کپشن مناسب: کپشن شما هم بخش مهمی از محتوا است! در کپشن قرار است توضیحات لازم را درباره پست بگذارید و به نوعی مکمل پست محسوب می‌شود. پس به آن دقت کنید و توضیحات مناسب با ادبیاتی مناسب برند را استفاده کنید.

۴محتواهای متنوع: از انواع محتواها و ایده‌ها برای اینستاگرامتان استفاده کنید.

۵استفاده از تم برای چیدمان پست‌هاخوب است که یک تم خاص را برای صفحه اینستاگرامتان در نظر بگیرید.

 نتیجه گیری

وقتی وارد اپلیکیشن محبوبی مثل اینستاگرام می شوید، با حجم زیاد صفحات متنوع رو به رو می‌شوید.  برای رقابت در این محیط باید بتوانید راهکارهای حرفه ای و منحصر به فردی را پیاده کنید تا یک صفحه موفق در اینستا داشته باشید. اگر میخواهید به یک اینستاگرامر حرفه ای تبدیل شوید باید خلاق و متفاوت باشید. نکاتی که در مقاله ذکر شد، به شما در این راه کمک خواهد کرد. دوره آموزشی کار آموزی ایستاگرام کارمان فرصتی عالی است تا آموزش حرفه ای را در کنار کارآموزی تخصصی تجربه کنید . اگر میخواهید یک اینستاگرام حرفه ای شوید این دوره را از دست ندهید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *