نکات مهمی که از کارآموزی یاد می گیرید

دوره کارآموزی، فرصتی برای آزمایش پیشبرد حرفه بدون تعهد جدی است. کارآموزی تجربیات، درس ها و ابزارهایی را که برای تهیه یک برنامه تمام وقت در آینده به آنها نیاز خواهید داشت، در اختیار شما قرار می دهد. این اغلب یک انتخاب عالی است زیرا به شما احساس کار می دهد و این فرصت را برای شما فراهم می کند تا قبل از ورود کامل به دنیای کار، رشد کرده و یاد بگیرید.

در اینجا تمام مواردی که می توانید از طریق کارآموزی کسب کنید را برای شما آورده ایم:

1- تجربه موقعیت های شغلی مختلف برای آگاهی از زمینه کاری مورد علاقه خود

اکثر ما یه لیست طولانی از مشاغل مورد علاقه خود در ذهنمان داریم و خودمان را در شغل های مختلف تصور میکنیم، اما حقیقت این است روحیه ی ما با کدام شغل سازگارتر است؟ با انجام کدام یک از این کارها لذت میبریم؟ بدون تجربه ی عملی نمیتوان گفت که فلان کار برای من مناسب است و شاید بعد از اتمام کار به صورت عملی اکثر موارد لیست شما خط بخورد. با گذراندن دوره کاراموزی شما میتوانید به راحتی شغل مناسب خود را پیدا کنید.

2- مهارتهای جدید و نحوه بکارگیری آنها

یکی از مهمترین مواردی که می توانید از دوره کارآموزی کسب کنید، دانش جدید است. این می تواند شامل دانستن چگونگی انجام وظایف مرتبط با مسیر شغلی مورد نظر شما و تیز کردن مهارت هایی باشد که در اختیار دارید. بسیاری از دانشجویان فکر می کنند که دوره کارآموزی عمدتاً شامل انجام وظایف برای مافوق در طول روز است اما این درست نیست، دوره کارآموزی فرصتی است برای آزمایش تمام مهارت هایی که در زندگی به وجود آورده اید. با فرصت های کارآموزی، شما می توانید بزرگترین نقاط قوت خود و همچنین زمینه های بهبودی را که باید روی آنها کار کنید را بشناسید.

3- ارتباطات حرفه ای

برای اولین بار، کار در یک محیط حرفه ای ممکن است مشکل به نظر برسد، دوره کارآموزی بهترین راه برای یادگیری نحوه حرکت در دنیای کار از طریق تجربه عملی است. یکی از ارزشمندترین مهارت هایی که در دوره کارآموزی کسب خواهید کرد، توانایی مکالمه با افراد در یک محیط حرفه ای است. بحث و گفتگو با روسا یا همکاران با بحث با استادان یا دانشجویان متفاوت است، بعد از کارآموزی باید ایده بهتری از نحوه رفتار به عنوان یک حرفه ای داشته باشید. همچنین گذراندن دوره ی کارآموزی هنگام شروع مصاحبه برای مشاغل، بسیار به شما کمک می کند زیرا اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت و در محیط کسب و کار از نظر پختگی و تجربه بیشتر به نظر خواهید رسید.

4- انتقاد سازنده را به خوبی در نظر بگیرید

طبیعتاً، هیچ کس دوست ندارد مورد انتقاد قرار گیرد و ارزیابی عملکرد می تواند کاملاً ترسناک باشد. احتمالاً چند اشتباه خواهید کرد و انتقادات سازنده ای راجب کار خود هم از طرف همکاران و هم از رئیس خود دریافت خواهید کرد.
همیشه سخت کار کنید حتی اگر وظیفه شما کم است و مهم نیست. این به شما کمک می کند تا اخلاق کاری مناسبی ایجاد کنید و مردم متوجه تلاشی می شوند که انجام می دهید. خوب نیست که به شما گفته شود که چه کاری را باید مرتباً انجام دهید، اما مافوق شما این را بهتر می داند و رعایت قوانین و دستورالعمل هایی که به شما می دهد کار را برای همه راحت تر می کند.

5- استقلال کاری

استقلال کاری یکی از عناصر ضروری در ایجاد مشارکت کارکنان است. تعاریف زیادی از استقلال کاری آورده شده است که میتوان گفت استقلال کاری قدرتی است که به فرد داده می شود تا وظایف و محیط کاری خود را به شکلی طراجی کند که او را قادر سازد بهترین عملکرد را داشته باشد. دوره کارآموزی به شما یاد می دهد که خودتان تصمیم بگیرید و کارها را به تنهایی انجام دهید. توانایی کار مستقل در دنیای کار بسیار مهم است.

6- فرصتی برای ایجاد شبکه ای متشکل از همکاران

خود را دست کم نگیرید؛ اطمینان حاصل کنید که از کارآموزی خود نهایت استفاده را می کنید و از تمام فرصت های موجود در آن استفاده می کنید. همچنین، هر چند وقت مدتی خود را از روی میز خود جدا کنید و سایر کارآموزان را بشناسید. این موضوع سبب میشود نه تنها خاطرات عالی ایجاد کنید و دوست شوید، بلکه شبکه حرفه ای خود را گسترش دهید. پیش قدم باشید و اگر از شما برای کار دعوت می شود خود را به مردم معرفی کنید.

کارآموزی در طرح کارمان

همانطور که میبینید مراکز زیادی جهت کارآموزی و کارورزی وجود دارد، اما مهم این است که در کدام یک از این مراکز، کارآموزی خود را بگذرانیم. امروزه با توجه به شرایط بد کاری، بسیاری از افراد از نبودن شغل ناراضی هستند، اما بیکاری افراد را نمیتوان صددرصد گردن شرایط بد کاری انداخت. گاهی اوقات کوتاهی از خود فرد میباشد و توقع دارد بدون هیچ تجربه ای وارد بازار کار شود. اینجاست که باید به فکر کسب مهارت بود، اما در کجا؟
در طرح کارمان افراد علاوه بر کسب مهارت در زمینه مورد نظر خود، به کاراموزی در آن زمینه میپردازند و با پروژه های عملی که در اختیارشان قرار میگیرد میتوانند با چم و خم کار آشنا شوند و کار را به صورت عملی یاد بگیرند. در نهایت با توجه به پروژه هایی که در اختیار کاراموزان قرار میگیرد، عملکرد افراد برسی میشود.

طرح کارمان شرایط استخدام کاراموزان برتر را دارد و در غیر اینصورت کاراموزان برتر را به مراکز دیگر جهت استخدام معرفی میکند. طرج کارمان شرایط کارآموزی غیر حضوری را در دوره های دیجیتال مارکتینگ، درآمد دلاری فارکس، بلاکچین و رمز ارزها، بورس و گرافیک تبلیغاتی برای شما فراهم کرده است تا شما بتوانید در زمینه دلخواه خود مهارت کسب کنید و به فردی متخصص تبدیل شوید. ما به شما توصیه میکنیم برای کارآموزی، کامان را انتخاب کنید تا علاوه بر کسب مهارت زیر نظر مسئول فنی خود، شانس استخدام شدن نیز داشته باشید.
برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید و وارد صفحه کارمان شوید.

karmansystem.com

جمع بندی

شما از آنچه فکر می کنید مهمتر هستید. حتی اگر در پایین نردبان شغلی هستید، به شما نیز احتیاج دارند و از کارهای اساسی شما قدردانی می شود. زندگی کارآموز می تواند سخت باشد اما شما فقط یک زمان کوتاه برای ایجاد یک تأثیر ماندگار دارید. با این حال، کارآموزی یک فرصت عالی برای کسب تجربه، ایجاد روابط دوستانه و یادگیری است. بنابراین سخت کار کنید و از کارآموزی خود لذت ببرید!

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *