شبکه های اجتماعی در دنیای امروزی، نفوذی شدید و تاثیرگذار دارند و کاربرد آنها در حوزه های مختلف همواره در حال افزایش و پیشرفت است، به طوری که کاربرد آنها از به اشتراک گذاری تجربیات شخصی، فراتر رفته و حتی به فعالیت های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی کشیده شده است. اینستاگرام در مقایسه با سایر شبکه های اجتماعی از محبوبیت خاصی برخوردار میباشد و کاربران فعال زیادی دارد. همچنین قابلیت و کاربردهای مختلف این شبکه اجتماعی باعث شده این شبکه اجتماعی به قطب کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شود.

اینستاگرام چیست؟

در سال 2010، نرم افزاری به نام اینستاگرام ساخته و منتشر شد. این نرم افزار با داشتن کاربرد ها و ویژگی های مختلف، توانست مخاطبان و محبوبیت زیادی را کسب کند. شما در این برنامه توانایی انتشار عکس و فیلم و کلی توانایی های دیگر که باعث شد اینستاگرام جزء یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی قرار بگیرد، دارید. در ابتدا، اینستاگرام محلی برای کسب درآمد نبود و صرفا برای سرگرمی و پیام رسانی از آن استفاده میشد، با گذشت زمان یک سری افراد با ریسک کردن، قسمتی از کسب و کار خود را وارد اینستاگرام کردند و نتیجه و بازخورد خوبی دریافت کردند بطوری که اکنون کسب و کارهای فراوانی در اینستاگرام وجود دارد و درآمد زیادی میتوان از آن بدست آورد.

اینستاگرام چه اهمیتی دارد و بازاریابی در آن چگونه است؟

در ادامه قصد داریم مواردی از اهمیت های اینستاگرام را نام ببریم. با ما همراه باشید.

  • بسته به صبر و تلاشی که برای بازایابی کسب و کار خود در اینستاگرام صرف میکنید، میتوانید کسب و کار خود را رشد دهید. در واقع تجارت میتواند به هر اندازه رشد کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
  • در بروزرسانی جدید اینستاگرام با اضافه شدن تب shop، این امکان را به شما میدهد که بتوانید محصولی را بخرید. این بدان معناست که شما میتوانید مستقیما از اینستاگرام کسب درآمد کنید.
  • استوری، دیگر ویژگی اینستاگرام است که به شما این توانایی را میدهد که با ارسال صحنه‎‌های زنده محل کار خود، تأثیرگذار باشید. بهترین روش استفاده از استوری‌های زنده، نمایش پشت صحنه شرکت شما و افرادی است که در آنجا کار می کنند. برخی از این نمونه‌ها ویدئوهایی هستند که نحوه تولید محصولات، فیلم هایی از تعامل کارمندان دفتر با یکدیگر و جلسات پرسش و پاسخ مستقیم بین شما و مخاطبان را نشان می دهند و کمک میکند تا با مخاطبان خود بیشتر در ارتباط و تعامل باشید.
  • شما برای جذب فالور و مخاطب های بیشتر میتوانید با افرادی که تاثیرگذاری بیشتر و فالور های بیشتری دارند شریک شوید و آنها با تبلیغ کسب و کار شما، باعث کمک و افزایش مخاطب تجارت شما شوند.
  • یکی از امکانات کلیدی و کاربردی اینستاگرام، وجود هشتگ است. اگر بتوانید درست از هشتگ ها استفاده کنید، میتوانید خود را از رقبا جدا کنید و دید خود را افزایش دهید.
  • شما برای اینکه کسب و کارتان در اینستاگرام موفق شود باید فعالیت و حضور مستمر داشته باشید. تحقیقات نشان داده است که 90 درصد از زمان صرف شده تلفن همراه به اینستاگرام اختصاص دارد پس باید حضور منظم و فعال داشته باشیم.
  • اینستاگرام فضای خلاقی است و افرادی که از خلاقیت خوبی برخوردار باشند میتوانند پیشرفت خوبی بکنند. تیم بازاریابی شما می‌تواند راه‌های جدیدی را برای جلب توجه و افزودن فالوور و مشتری جدید به شما ارائه دهد.

تولید محتوای درست و کاربردی برای بازاریابی

لازمه موفقیت در بازاریابی، نظم است. شما باید نظم خاصی را برای پست گذاری خود رعایت کنید. نه تنها محتوای بارگذاری شده توسط شما باید آنقدر جذاب باشد که مخاطب را برای دیدن آن ترغیب کند؛ بلکه باید نظم و پیوستگی در مطالب شما رعایت شود. هر چقدر صفحه شما جذاب تر باشد، تعداد فالور ها و دنبال کنندگان پیج شما بیشتر خواهد شد و احتمال اینکه شما در بازاریابی خود موفق شوید را افزایش میدهد. برای اینکه پیجی جذاب داشته باشید تا بتوانید مخاطب جذب کنید و در کسب و کار خود موفق شوید باید محتوای مرتبط و پیوسته تولید کنید.

امروزه که شبکه های مجازی از اطلاعات فراوانی برخوردار است اگر بتوانید در این میان خاص باشید و خاص رفتار کنید می توانید از رقبای خود سبقت بگیرید و آنها را پشت سر بگذارید. امروزه هر شخص توانایی این را دارد که در شبکه‌های اجتماعی یک صفحه‌ شخصی ایجاد کرده، اما چیزی که باعث می شود مخاطبان افزایش یافته و به عنوان یک شرکت، صفحه ای پر بازدید و درآمدزا داشته باشید، جذاب و خاص بودن محتوای تولیدی است.

هر چقدر در تولید محتوا خاص تر عمل کنید؛ سهم شما از بازار اینستاگرام مارکتینگ بیشتر خواهد بود و موفق تر نسبت به دیگر رقبای تجارت خود خواهید بود. شما به همراه داشتن یک محتوای خاص، باید یک نوع برنامه زمانبندی مشخص نیز داشته باشید که مخاطبان را به نحوی به صفحه شما معتاد کند؛ به طور مثال، یک روز خاص در هفته برای معرفی محصول جدید انتخاب کنید و هر هفته در این روز مخاطبان را شگفت زده کنید، یا حتی می شود در روزی به خصوص تخقیف‌های خاصی روی محصولات خود اعمال کنید و خلاقیت به خرج دهید.

جمع بندی

کسب و کارها روز به روز بیشتر به سمت آنلاین و اینترنتی شدن میروند، اما هنوز هستن کسانی که روش های سنتی را ترجیح داده و ریسک ورود به این فضا را نمی کنند. پیشنهاد ما به شما این است که از ورود به کسب و کار اینترنتی نترسید و با آگاهی و آموزش های لازم و کافی وارد این عرصه شوید. اینستاگرام هم همانند بقیه کسب و کارها نیاز به آموزش دارد و فکر نکنید چون افراد زیادی از آن استفاده میکنند، بازاریابی در آن کار آسانی است. مجموعه کارمان با داشتن اساتید مجرب، این بستر را فراهم کرده تا با حضور در دوره های دیجیتال مارکتینگ کارمان و گذراندن دوره کارآموزی،آموزش های لازم را فرا بگیرید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *