بروشور

بروشوریکی از راههای تبلیغات در شرگتهای بزرگ و کوچک هست.


بروشور چیست؟

بروشور یکی از راههای تبلیغات در شرکتهای بزرگ و کوچک است، همچنین روشی برای به اشتراک گذاشتن محصولات و ترغیب مشتری به خرید از آن محصول میباشد. به طور معمول ابزاری برای فروش و بازاریابی است و در قالب کتابچه های چند صفحه ای کوچک میباشد که به راحتی تا میشود و در فضای کوچک، محتوایی را به مشتری القا میکند. در واقع بروشور یک برگه کاغذی میباشد که چندین خط تا روی آن وجود دارد و این خط تا سبب میشود تا به صفحات متعددی تقسیم شود. مهمترین ویژگی بروشور، کم حجم بودن آن است و در فضایی کوچک بیشترین اطلاعات را به مخاطبین ارائه میدهد. بروشور به عنوان یکی از بهترین و اصلی ترین روشهای تبلیغات در کسب و کار است.

مزایای استفاده از بروشور چیست؟

1- اعتبار دهنده و سازنده کسب و کار ما

وقتی که مشتریان جذب بروشور شما میشوند، باعث جذب اعتماد آنها به کسب و کار شما میشود. بیشتر شرکت و کسب و کارها اهداف خودشان را در بروشور قرار میدهند و این جزوات به مشتریان کمک میکند تا هنگام خرید و انتخاب محصول، شرکت شما را در اولویت خود قرار میدهند. این کتابچه های کوچک نشان از این دارد که شما مایل به سرمایه گذاری روی مشتریان خودتان هستید و موقعی که مشتری در مورد چگونگی خدمت یا محصول شما مطالعه کند و اطلاع داشته باشد، به شرکت شما اعتماد بیشتری خواهد کرد.

2- چاپ بروشور به عنوان یک ابزار بهینه برای بازاریابی

برای چاپ جزوات تبلیغاتی، حتما به دو نکته توجه داشته باشید، یکی اینکه تمام محصولاتی را که در حال و آینده دارید را داخل آن معرفی کنید و دیگر آنکه در تیراژ بالا کار چاپ را انجام دهید. اگر این دو کار را رعایت کنید، در وقت و هزینه صرفه جویی کرده اید و نتیجه بهتری از این سرمایه گذاری کسب خواهید کرد. اگر فروشنده ی باتجربه ای باشید میدانید که حتما نباید چیزی را که مشتری دنبال آن هست را به آن بفروشید، در بروشور با پیشنهادات وسوسه انگیز و معرفی کامل محصول خود میتوانید مشتری را ترغیب کنید که کالای دیگر را خریداری کند. از طرف دیگر اگر چاپ این برگچه ها را به صورت عمده انجام بدهیم به مراتب قیمت آن خیلی کمتر از چاپ در تیراژ پایین میشود.

3- استفاده از بروشور برای معرفی کردن کسب و کار به طور جامع و کامل

به طور کلی هدف از چاپ این کتابچه های کوچک، معرفی کالا و خدمات شرکت مورد نظر است اما اگر بخواهید به وسیله ی این ابزار به موفقیت برسید باید یک کار متمایز از بقیه رقبا داشته باشید و چنین جزوه ای باید نام تجاری و محصولات شما را از دیگر رقبا متمایز کند. قبل از انتشار این برگچه ها بهتر است اول مخاطبین هدف خود را بشناسید. در این صورت جزوات تبلیغاتی کمک میکند که تمام اطلاعات کامل درمورد محصول را در اختیار مخاطبین هدف خود قرار دهید. اطلاعاتی که با این روش در اختیار مخاطبین هدف قرار میگیرد تقریبا با هیچ روش بازاریابی نمیشه در اختیار مشتریان قرار داد.

4- به صرفه بودن آن از نظر اقتصادی

در برابر بازاریابی های آنلاین و دیگر تبلیغات، بروشور از همه کم هزینه تر و سودآورتر است و میتوانیم با توجه به بودجه خود تعداد آن را تعیین کنیم. این جزوات معمولا شامل اطلاعاتی در مورد محصول و کسب و کار ماست که بسیاری از اهداف مفید را دنبال میکند و با طراحی آن میتوانیم در هزینه و زمانمان صرفه جویی کنیم.

5- حمل کننده اطلاعات کامل و جامع

با استفاده از این ابزار میتوان اطلاعات زیادی را درمورد محصول در چند صفحه و یک فضای کوچک جمع کرد و در آن به توزیع خدمات و محصولات خود بپردازید.

6- اعتبار دادن به برند تجاری

اصولا بروشورها پیامهایی حساس و ظریف را ارسال میکنند و این پیام را به مشتری میرسانند که کسب و کار شما قابل اعتماد و متعهد به کیفیت بالاست و با این کار میتوانید برند تجاری خود را معرفی کنید و به طور مستقیم در اختیار مشتری قراردهید.

7- پخش کردن آسان بروشور

ما میتوانیم بروشور را در نمایشگاه و فروشگاه بزاریم و این کار باعث میشود اطلاعات بهتر و دقیق تری را به مخاطبین بدهیم و مشتریان جدید جذب کنیم.

سامانه کارآموزی کارمان

ويژگي هاي یک بروشور خوب و حرفه ای چیست؟

یک بروشور خوب باید بتواند صاحب کسب و کار را به خوبی به هدف خود برساند. برای دست یافتن به چنین نتیجه ای ابتدا باید هدف خودمان را از چاپ جزوه تعیین کنیم، بعد از تعیین هدف نوبت به طراحی دفترک میرسد که اهمیت تعیین هدف در این مرحله مشخص میشود. نوع طراحی موردنیاز هر بروشور بسته به کاربرد و هدف استفاده از آنها متفاوت خواهد بود. سه مولفه در جذب مخاطب برای ترغیب به مطالعه جزوه وجود دارد:

1-بالا بودن کیفیت چاپ 

2-طراحی جذاب و منحصر به فرد و مخاطب پسند

3-محتوای مفید در مورد محصول یا خدمات

یک بروشور خوب به جزوه ای گفته میشود که هر سه تای این مولفه ها را باهم داشته باشد. استفاده کردن از طراحی های جذاب و منحصر به فرد باعث میشود توجه تعداد بیشتری از مخاطبین را به خود جذب کنیم. در گام بعد کیفیت بالای چاپ بروشور به حفظ کردن مخاطب و تداوم پیدا کردن روند مطالعه کمک بسزایی میکند. و در آخر درج و گذاشتن مطالب مفید در بروشور باعث ثبت شدن برند و نام تجاری شما در ذهن مخاطب میشود. بیشتر بخوانید:(بروشور چیست؟)

کاربرد بروشور

1_ به عنوان معرفی محصول میشود از آن استفاده کرد.

2_ برای معرفی کردن شرکت یا موسسه مورد نظر مخاطبین

3_ برای محتوای آموزشی

4_به عنوان منو در فروشگاهها و رستورانهاو…

5_ به عنوان راهنمای گردشگری برای گردشگران

6_ به عنوان کارت دعوت برای سمینارها ،نمایشگاه ها و…

بیشتر بخوابید:(چگونه یک بنر تبلیغاتی حرفه ای طراحی کنیم)

کلام آخر

استفاده کردن از بروشور مزایای فراوانی دارد که باعث شده است بسیاری از صاحبان کسب و کار از آن در روند تبلیغ و مارکتینگ استفاده کنند. از مزایای آن میتوان به توزیع آسان آن و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد، بخاطر اطلاعات جامعی که در اختیار مخاطبین میگذارد به کسب و کار شما اعتبار میدهد. با اینکه ما در عصر تکنولوژی به سر میبریم ولی از بروشور به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و بسیار کارآمد میشود نام برد. به طور خلاصه یک بروشور زمانی که حرفه ای طراحی شده باشد میتواند یک سرمایه گذاری مناسب باشد و به اهداف شرکت بهبود بخشد. در مقابل یک جزوه ضعیف تمام اعتباراتی که میتوانستید کسب کنید را از بین میبرد.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *