چگونه پشتکار داشته باشیم؟

پشتکار، توانایی ادامه کار با وجود موانع است. افرادی که پشتکار و استقامت دارند، با وجود سختی کار یا مدت زمان رسیدن به هدف، در انجام کار ثابت قدم هستند. پشتکار، اصولی است که به شما کمک می کند حتی وقتی از نتیجه انجام کاری ناامید هستید ادامه دهید. زندگی پر از چالش و کشمکش است. پشتکار، محرکی است تا از سختی ها عبور کنید و به خواسته خود برسید.

با استقامت و پشتکار در جهت رسیدن به هدف، به کار خود ادامه می دهید، حتی اگر تأخیر در رسیدن و یا مشکلی در دستیابی به آن وجود داشته باشد. در این صورت شما برای خود هدف تعیین می کنید و برای آن سخت تلاش می کنید. گاهی اوقات ما سخت کار می کنیم ولی به اهداف خود نمی رسیم، شاید علت این موضوع نداشتن پشتکار می باشد.
استقامت شامل سازماندهی خود برای پشتیبانی از فعالیت ها می باشد، اما وقتی همه راه ها به شکست منجر می‌شود، این قدرت به فرد کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری برای موفقیت های آینده و تحقق هدف، تلاش کند.

این یک واقعیت است که موفقیت یک شبه به دست نمی آید. چیزی به نام موفقیت سریع در جهان وجود ندارد. راه موفقیت در بعضی مواقع سفری آهسته، دشوار و زمانبر است و مسئولیت پیشرفت را تنها به عهده شما قرار می‌دهد. پشتکار، کلید موفقیت در زندگی است. اگر به اندازه کافی پشتکار داشته باشید، به پتانسیل واقعی خود خواهید رسید.

 

اثرات پشتکار در زندگی

زندگی پر از فراز و نشیب است. یادگیری عبور از این موانع یکی از نکات مهم رسیدن به موفقیت است. بدون موانع، مشکلات، کشمکش ها و چالش ها، زندگی چندان منطقی نخواهد بود. موفق ترین افراد می دانند استقامت و پشتکار در زندگی شخصی و شغلی چه تاثیراتی دارد.
پشتکار فواید زیادی در زندگی دارد، به شما انگیزه می دهد، تا با جنگیدن، به اهدافی که می خواهید دست یابید.

1- پشتکار، شخصیت سازی می کند.

شخصیت شیوه تفکر، عمل یا رفتار شما است. یک شخصیت قوی به دیگران نشان می دهد که شما برای رسیدن به اهدافی که تعیین می کنید متعهد هستید، بدون اینکه مهم باشد این اهداف کوچک یا بزرگ هستند. قدرت پشتکار نشان دهنده تمایل به ادامه حرکت به رغم موانعی است که بر سر راه شما قرار دارند، به این طریق پشتکار شخصیت شما را می سازد. هرچه بیشتر از پشتکار استفاده کنید شخصیت شما سریع تر ساخته می شود.

2- پشتکار، دلیلی برای پایداری است.

بدیهی است که ما فقط برای رهایی از دردسر در زندگی مقاومت نمی کنیم. طبق تعریف استقامت، که تلاش مستمر برای انجام یا دستیابی به کاری با وجود دشواری ها، شکست ها یا مخالفت ها است بنابراین باید یک چالش یا هدفی وجود داشته باشد که شایسته دستیابی به آن باشد. پس هدف، دلیل این سوال است که چرا پشتکار در زندگی مهم است؟ می خواهید به چه هدفی برسید؟ با چه مانعی روبرو هستید؟ چه ترسی مانع شما می شود؟ پس مهم است که هدف خود را بفهمید زیرا وقتی هدف را فهمیدید، برای تحقق آن به یک استراتژی نیاز دارید.

3- پشتکار باعث می شود تا موانع را بردارید و به اهداف خود برسید.

یکی از مزایای بزرگ استقامت، عبور از موانع برای رسیدن به اهداف است. وقتی در زندگی با موانعی روبرو شدید، به این فکر کنید انتخاب های شما چیست؟ می توانید برای غلبه بر چالش های خود، کار را پیش ببرید و آن را انجام دهید یا می توانید تسلیم شوید، ایمان و انگیزه خود را از دست داده و بیخیال همه چیز شوید.

4- پشتکار، اثبات توانایی شما برای انجام کار است.

یکی از مزایای استقامت این است که به شما (و دیگران) ثابت می کند که قادر به انجام چه کارهایی هستید. اگر به خود فشار نیاورید و با کوچکترین مشکل دست از کار بکشید، هرگز به اهداف خود نخواهید رسید و اعتماد به نفس خود را از دست می دهید. زندگی در حالت ترس می تواند ویرانگر باشد.

با یک هدف کوچک شروع کنید. برای رسیدن به آن، یک استراتژی ایجاد کنید و آن مراحل را انجام دهید. هرچه از پشتکار و استقامت بیشتر استفاده کنید، قویتر می شوید و با قدرت بیشتری به ادامه مسیر میپردازید. بنابراین ثابت کنید که توانایی انجام هدفهایی که تعیین کرده اید را دارید.

راه هایی که سبب میشود پشتکار داشته باشیم.

همه ی ما نیاز به تکنیک ها یا رویکردهایی داریم تا در شرایط دشوار یا چالش های پیش بینی نشده از آنها استفاده کنیم. در اینجا چند توصیه که افراد می‌توانند مهارت های پایدار خود را بهبود ببخشند، برای شما آورده ایم:

1- علاقه خود را دنبال کنید.

ما قبل از هر چیز باید شور و اشتیاق خود را دنبال کنیم. این مستلزم کشف این است که علاقه های اصلی ما چیست. این فرایند شامل کنجکاوی، امتحان چیزهای جدید، آزمایش و تلاش فعالانه برای توسعه و پیروی از منافع ما است.

2- منطقی ریسک کنید.

ریسک پذیری مناسب، می تواند به بهبود مقاومت شما کمک کند. هنگامی که ریسک می کنید، انتظار دریافت پاداش را نیز دارید و اجتناب از آنها، اراده شما برای پافشاری در برابر موانع را تضعیف می کند.
با یادگیری خطر پذیری، احتمال مواجهه با شرایط دشوارتر را افزایش می دهید. وقتی در چنین شرایط دشواری به سر می برید، اگر بتوانید سازگار شوید و بفهمید چه مراحلی برای حرکت در مسیر درست لازم است، می توانید به عنوان یک پیشرو در این کار رشد کنید.

3- به طور منظم ورزش کنید.

قانون 40٪ را اعمال کنید. قانون این است که اگر 40٪ از کار را انجام دهید، احتمال ترک آن به شدت کاهش می یابد. یکی از روش های پرورش این مهارت، ورزش کردن است. با انجام وزنه برداری و دو، سرعت و یا حتی برخی از تمرینات استقامتی ذهن خود را مقاوم کنید.

4- مستقل باشید و مسئولیت خود را بر عهده بگیرید.

زندگی شامل درجاتی از ریسک پذیری است و برای تحقق رویاهای خود مجبورید آنها را بپذیرید. بیش از حد نگران نظرات دیگران نباشید زیرا اینها ممکن است سبب تضعیف انگیزه شما برای استقامت شوند. در کنار افرادی باشید که از اهداف شما حمایت می کنند و از دستاوردهای شما خوشحال هستند.

5- از منابع معتبر راهنمایی بگیرید.

یکی از بهترین فرمول های موفقیت، جویا شدن از مشاوره افرادی است که در زمینه ای که می خواهید در آن شرکت کنید موفق هستند. این یکی از بهترین راه ها برای کوتاه کردن شکاف بین پشتکار و موفقیت است. اشتباهات آنها به شما کمک می کند تا خودتان از تکرار آنها جلوگیری کنید و روشهایی که آنها برای موفقیت به کار می برند ابزار مهمی هستند که می توانید برای رسیدن به موفقیت مورد نظر خود استفاده کنید.

بهترین منبع مشاوره شما، باید از طرف شخصی انجام شود که در آن کار متخصص است. طرح کارمان با داشتن افراد متخصص در زمینه های مختلف و با در اختیار قرار دادن تجربیات آنها، به شما در رسیدن به موفقیت کمک می کند. شما با طرح کارمان با انجام پروژه های عملی می توانید در زمینه فعالیتی مورد علاقه خود متخصص شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد طرح کارمان وارد صفحه زیر شوید.

صفحه معرفی طرح کارمان
https://karmansystem.com/


6- از شکست نترسید.

پشتکار، ناشی از شکست و بازگشت به عقب است. بدون شکست، شما نمی توانید مقاوم باشید. بنابراین شما باید ذهنیت خود را از شکست، به عنوان یک درس تغییر دهید. شما می توانید از شکست بیاموزید که تغییر نگرش نسبت به آن می تواند پیامدهای شگفت انگیزی برای زندگی شما داشته باشد.

7- در کنار افرادی باشید که از آرمانهای شما حمایت می کنند.

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه مقاومت کنید، باید یک شبکه پشتیبانی ایجاد کنید. ایجاد یک شبکه پشتیبانی شامل خانواده، دوستان، همکاران و همسالان به شما این امکان را می دهد که در روزهای سخت، مکانی راحت برای دریافت بازخورد و تشویق داشته باشید. هر زمان مشکلی پیش آمد، می توانید به شبکه پشتیبانی خود مراجعه کرده و از آنچه که اتفاق می افتد صحبت کنید.
هنگامی که اطراف شما را افرادی احاطه می کنند که از دستاوردهای شما خوشحال هستند، اراده خود را برای استقامت بالا می برید. دانستن اینکه در هر کاری افرادی پشت سر شما هستند، شما را قویتر می‌کند.

8- معیارهای مشخصی تنظیم کنید.

موفقیت می تواند سفری طولانی و سخت باشد. شما باید معیارهایی ایجاد کنید تا در این راه به خودتان پاداش دهید. این پاداش ها می تواند از ناهار گرفته تا لباس نو یا تعطیلات آخر هفته باشد. این معیارها مدام پیشرفت های شما را یادآوری می کنند. علاوه بر این، این پاداش به ایجاد انگیزه مداوم برای استقامت در شرایط سخت کمک می کند.

9- اهداف خود را در ذهن داشته باشید.

وقتی اشتباه می کنیم یا شکست می خوریم، بسیاری از افراد وسوسه می شوند که کلاً تسلیم شوند. در عوض، اگر می خواهید استقامت کنید، اهداف خود را همیشه در ذهن نگه دارید. با نوشتن اهداف کوتاه و بلند مدت خود در جایی که دسترسی به آن آسان است شروع کنید، سپس در هر زمان که مشکلی وجود داشت، به آن لیست نگاهی بیندازید تا به شما الهام ببخشد و حرکت رو به جلو را ادامه دهید.

10- “چرا” خود را به خاطر بسپارید.

برای افزایش انگیزه و رسیدن به هدف، ما نیاز داریم به خود یادآوری کنیم که چرا این کار را انجام می‌دهیم، بنابراین باید “چرا” انجام کار را بخاطر داشته باشیم. چرا من این کار را می کنم؟ دلیل اصلی من در این مسیر چیست؟ تأمل در آن یادآوری می کند که این سفر ارزش وقت صرف کردن را دارد.پشتکار بیمه نامه و وجه مشترک موفقیت است. استقامت چنان قدرتمند است که شکست در حضور آن نمی تواند وجود داشته باشد.

 

افراد مشهور که با پشتکار به اهداف خود رسیده اند.

همه می دانند که پشتکار مهم است. شما احتمالاً جمله “اگر در ابتدا موفق نشدید ، دوباره سعی کنید” را شنیده‌اید. پشتکار این کارآفرینان مشهور می تواند به شما انگیزه دهد تا از موانعی که بر سر راه شما قرار دارد عبور کنید.

ون گوگ : شب پرستاره ون گوگ، در میان شناخته شده ترین نقاشی ها قرار دارد. او در طول زندگی هنری، فقط یک نقاشی را به یک دوست صمیمی فروخت. این کار او را از نقاشی بیش از 800 قطعه دیگر در حالی که گرسنه و اغلب بی بضاعت بود باز نمی داشت. امروزه نقاشی “بدون تقدیر” ون گوگ به صدها میلیون دلار فروخته می شود.

 

استیو جابز: پشتکار فقط به مراحل اولیه شغلی فرد محدود نمی شود. استیو جابز در جوانی موفقیت بزرگی کسب کرد. وقتی او 20 ساله بود، جابز اپل را در گاراژ والدین خود راه اندازی کرد و در عرض یک دهه این شرکت به یک امپراتوری 2 میلیارد دلاری تبدیل شد.

با این حال، در 30 سالگی، هیئت مدیره اپل تصمیم گرفت که تجارت را به مسیر دیگری سوق دهد و جابز از شرکتی که ایجاد کرد اخراج شد. در واقع، او بعدها گفت اخراج از اپل بهترین اتفاقی بود که برای او افتاده است، زیرا به او این امکان را می دهد که خلاقانه تر فکر کند و لذت های راه اندازی یک شرکت را دوباره تجربه کند.

توماس ادیسون: مثال واقعی دیگر استقامت ، توماس ادیسون است. او مخترع لامپ الکتریکی، انقلابی در زندگی مدرن ایجاد کرد. ادیسون بی وقفه تلاش کرد تا دید خود را درباره لامپ تحقق بخشد. او صدها یا شاید هم هزاران بار قبل از رسیدن به لحظه موفقیت خود شکست خورد و همیشه در هنگام آزمایش می گفت: من شکست نخورده ام من فقط 10 هزار روش برای ساختن لامپ پیدا کردم که کار نمی کند. بنابراین آنچه حائز اهمیت است این است که او نتایج منفی را به همان اندازه نتایج مثبت ارزشمند می دانست.


این 3 مثال ثابت می کند که مهم نیست منحنی زندگی چه چیزی را به وجود می آورد، موفقیت برای کسانی است که شجاع هستند و مقاومت می کنند.

سخن بزرگان درمورد پشتکار

بنجامین فرانکلین: “اوقات فراغت، زمانی برای انجام کاری مفید است. این فراغتی که انسان پر تلاش بدست می‌آورد هرگز نصیب افراد تنبل نخواهد شد.”

توماس ادیسون: “بزرگ‌ترین ضعف ما در تسلیم شدن است. مطمئن‌ترین راه برای موفق شدن این است که همیشه فقط یک بار دیگر هم تلاش کنی.”

آلبرت انیشتین: “اهمیت به انسان و سرنوشت او باید همواره هدف اصلی تمام تلاش‌های علمی باشد. هرگز این موضوع را لا‌به‌لای نمودارها و معادلاتت از یاد نبر.”

زیگ زیگلار : “لازم نیست حتماً عالی باشی تا شروع کنی، ولی حتماً باید شروع کنی تا بتوانی عالی باشی. ”

جف بزوس : “برند برای یک کمپانی مثل شهرت برای یک شخص است. شما شهرت را با تلاش برای انجام درست کارهای سخت بدست می‌آورید.”

والت دیزنی : “از بین تمام کارهایی که انجام داده‌ام، مهم‌ترینش ایجاد هماهنگی بین کسانی که با من کار می‌کنند و جهت دادن تلاش‌هایشان به سمت هدفی مشخص است.”

هراکلیتوس : “شخصیت خوب نه یک هفته‌ای یا یک ماهه، بلکه کم کم و روز به روز شکل می‌گیرد. تلاش بردبارانه و صبورانه برای پرورش شخصیت خوب لازم است.”

کالین پاول : “تا زمانی که خودت برای حل مشکل تلاش نکردی، از دیگران درخواست کمک نکن.”

دیل کارنگی: “انسان موفق از اشتباهاتش سود می‌برد و مجدداَ به روشی متفاوت تلاش می‌کند.”

 

نتیجه گیری

پشتکار به ثبات یا پایداری فرد در انجام کاری علی رغم موانعی که دستیابی به موفقیت را دشوارتر می کند، اشاره دارد. وقتی که همه چیز می گوید دیگر زمان ترک این کار است، این انگیزه درونی است که شما را در بازی نگه می دارد.
هنگامی که چشم انداز و موفقیت خود را دنبال می کنید، پشتکار مجموعه ای از پل ها برای عبور از مسیرهای پرپیچ و خم است.
امیدوارم که اهمیت پشتکار در زندگی را فهمیده باشید و با راهکارهایی که بیان کردیم بتوانید پشتکار، صبر و استقامت خود را در مسیر رسیدن به هدف بیشتر کنید.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *