اگر نگاهی به آگهی‌های استخدام اینترنتی بیندازید، متوجه می‌شوید خیلی از شرکت‌هایی که در زمینه‌های تبلیغات، طراحی وب و فروش کار می‌کنند، همیشه به یک گرافیست حرفه‌ای تمام وقت نیاز دارند. اگر شما فردی خوش ذوق و خلاق هستید و برای هر کاری ایده‌های خلاقانه به ذهنتان می‌رسد، شغل گرافیست مناسب شماست. گرافیک یا زبان تصویر، یکی از پرکاربردترین و ناطق‌ترین زبان‌های مرسوم در دنیا است. قدمت این زبان به اولین روزهای زندگی بشر بازمی‌گردد. تصویرسازی یکی از اولین هنرهایی بود که بشر اولیه برای بیان پیام‌ها، نیازها و احساسات خود از آن استفاده می‌کرد. نقش‌های برجای‌مانده بر دیواره‌های غارها نشان از دیرینگی این هنر دارد. گرافیک شاخه‌ای از مجموعه‌ی هنرهای تجسمی می‌باشد و به معنای حکاکی، نگاشتن، طراحی و رسامی است. در حقیقت گرافیک طراحی ایده و ایجاد یک ترکیب‌بندی اصولی برای انتقال پیام ازطریق تصویر به مخاطب است. همان طور که می‌دانید برای موفق شدن در مسیر شغلی، لازم است به شغل خود علاقه داشته باشید و با مهارت کافی وارد این مسیر شوید پس برای اینکه به یک گرافیک موفق تبدیل شوید، تنها علاقه کافی نیست و باید ویژگی‌ها و مهارت کافی را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به ویژگی‌های یک گرافیست موفق بپردازیم، امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

ویژگی‌های یک گرافیست موفق

  1. داشتن شور و اشتیاق

طراحی گرافیک یک کار کاملا خلاقانه است و برای موفقیت در این کار باید به آن علاقه و شور و اشتیاق داشته باشید. این حرفه دارای ساعات کاری غیرعادی، ویرایش‌های طولانی و حجم کار پیچیده می‌باشد بنابراین حتی با وجود استعداد خیلی زیاد، در صورت نداشتن شور و اشتیاق از این کار خسته و دل‌زده می‌شوید. در زمان خستگی و حجم زیاد کاری باید علاقه خود را به کار بگیرید تا از کار دل‌زده نشوید، در حقیقت این علاقه و اشتیاق شما است که شما را به عمل وا می‌دارد و می‌توانید به بهترین نحو کارها را انجام دهید و زمان انجام پروژه‌ها را به‌خوبی مدیریت کنید.

  1. انتقادپذیر بودن

شنیدن انتقاد برای همه سخت و ناخوشایند است، اما برای یک طراح گرافیست که ساعت‌های زیادی بر روی یک پروژه کار کرده است، بسیار دشوارتر می‌باشد. اما هر فردی باید با انتقاد کنار بیاید. یک گرافیست موفق باید انتقادات را با گوش جان بشنود و از آن‌ها به‌عنوان فرصتی برای پیشرفت استفاده کند. پذیرش انتقادها با رویی گشاده، تجربه‌ی شما را بیشتر می‌کند و به شما برای پیمودن مسیر موفقیت کمک می‌کند.

  1. قابل اطمینان بودن

مشتریان فقط به دنبال یک گرافیست با استعداد نیستند، آنان کسانی را می‌خواهند که قابل اعتماد نیز باشند و با خیالی راحت کار را به او تحویل دهند. یک گرافیست باید به‌خوبی خواسته‌های مشتریان را بفهمد و به آنان احساس اطمینان بدهد که میداند مشتری چه می‌خواهد. این موضوع موجب می‌شود که مشتری احساس آرامش کند و با خیال آسوده شما را برای انجام کار خود انتخاب کند و کار را به شما بسپارد.

  1. خلاق بودن

یک طراح گرافیک حرفه‌ای باید با دید گسترده‌تری به پیرامون خود نگاه کند و در حقیقت باید بتواند از هر چیزی در پیرامون خود به یک ایده جذاب و خلاقانه برسد. یک طراح گرافیست حرفه‌ای باید این قابلیت را داشته باشد که بتواند چیزی که وجود ندارد را به تصویر بکشد. همچنین یک گرافیست باید بتواند آنچه را که مشتریان سعی می‌کنند با کلمات توضیح دهند به طور گویا و نوآورانه به تصویر بکشد.

 

Affinity Designer: An Alternative to Creative Cloud - The Graphic Artist Guild

  1. به روز بودن

هیچ وقت هیچ کس به آن حد از دانش و علم نمی‌رسد که بتواند بگوید همه چیز را می‌داند ولی می‌توانید با یادگیری پیوسته و دانش و فناوری جدید در زمینه گرافیک آشنا شوید و مهارت‌های خود را به‌روز کنید. منظور از به‌روز بودن این است که با توجه به رقابت در عرصه شغل گرافیست لازم است که همیشه به دنبال یادگیری باشیم و مهارت کسب کنیم. امروزه دوره‌های زیادی برای آموزش گرافیک وجود دارد که به شما کمک می‌کند که دانش خود را به‌روز کنید؛ اما مهم است که در کدام یک از این دوره‌ها شرکت کنید. طرح کارمان برای آموزش گرافیک دوره‌هایی برگزار می‌کند که این دوره‌ها همراه با کارآموزی می‌باشند و همین مورد سبب می‌شود با انجام کارآموزی چم‌وخم کار را یاد بگیرید.

– بهمن رئوفی یک گرافیست ایرانی موفق

سامانه کارآموزی کارمان

بهمن رئوفی - کارمان
بهمن رئوفی یکی از موفق ترین گرافیست های ایرانی

اقای بهمن رئوفی از گرافیست های خلاق و موفق ایرانی میباشد که در زمینه گرافیک دیزاین صاحب نظر و صاحب سبک هستند. محتواهای ارزشمند ایشان در زمینه فتوشاپ و سایر مباحث گرافیک را میتوانید دنبال کنید.

مصاحبه ایشان با پایگاه خبری ایسنا را ببینید :

https://www.isna.ir/amp/isfahan-40856/

همچنین مصاحبه ایشان در یوتیوب میتواند به شما برای دانستن مسیر موفق یک گرافیست ، کمک کند :

https://www.youtube.com/watch?v=xrzhDWKARgc

دوره آموزشی گرافیک کارمان

دوره آموزشی و کارآموزی گرافیک شامل 25 ساعت آموزش تئوری و 180 ساعت کارآموزی است. در پایان این دوره شما با استفاده از نرم افزارهای طراحی دیجیتال مثل فتوشاپ و ایلاستریتور می‌توانید بنر، کارت ویزیت و پوسترهای تبلیغاتی بسازید و همچنین به آسانی برای شبکه‌های اجتماعی، پست طراحی کنید. در انتهای دوره‌ی کارآموزی شما به یک گرافیست با مهارت و توانمند تبدیل می‌شوید.

جمع‌بندی

شغل طراح گرافیست به طور کلی شغل پر درآمدی است که فقط با چند ساعت دوره آموزشی نمی‌توانید از آن کسب درآمد کنید. یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب می‌شود مشتریان، شما را برای انجام کار خود انتخاب کنند داشتن نمونه کار و یک رزومه کاری پربار و حرفه‌ای است. با شرکت در طرح کارمان ما به شما کمک می‌کنیم که با انجام پروژه‌های عملی نمونه کار داشته باشید و در انتهای دوره، کارآموزان برتر به سازمان‌ها برای همکاری معرفی می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

https://karmansystem.com/graphic-class/

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *