اینستاگرام توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر خلق شده است و سرانجام در ششم فوریه 2010 میلادی برای اولین بار برای سیستم عامل ios در آپ استور منتشر گردید و رسما کارش را شروع کرد. در آوریل 2013 نسخه ی اندرویدی برنامه اینستاگرام نیز منتشر شد و در کمتر از یک روز، بیشتر از یک میلیون بار توسط کاربران اینترنتی دانلود شد و رکورد را شکست. در مدت زمان خیلی کوتاه اینستاگرام توانست یک سودآوری به ارزش پانصد میلیون دلار برای سرمایه گذاران خود به ارمغان بیاورد که سرمایه ای هنگفت برای صاحبان و مدیران خود به همراه داشت.

در نهایت این اثر هنری خارق العاده با یک رشد سریع و فراگیری که داشته، به یک سود ده میلیاردی رسیده است و در همان موقع کمپانی فیس بوک که مالکیت آن مارک زاکربرگ است، برنامه ی اینستاگرام را به قیمت یک میلیون دلار خریداری کرد و قرارداد این معامله را به طور رسمی در شش سپتامبر 2012 منعقد کرد و به طور رسمی اینستاگرام برای فیسبوک شد. بیشتر بخوانید:(الگوریتم اینستاگرام چه جوری کار میکند)

رازهای موفقیت در اینستاگرام

از آنجا که اینستاگرام جز پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی است و مردم روزانه ساعتها از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند، زمینه ی بازاریابی در آن بسیار خوب است و ما در این مقاله قصد داریم رازهای موفقیت اینستاگرام را بررسی کنیم.

1- تجارت خود را به طور کامل بشناسید.

مهمترین قسمت در هر کسب و کار چه در اینستاگرام چه در کسب و کار دیگر این است که اول از همه درمورد تجارت خود اطلاعات کسب کنید و کاملا بشناسید چون شما میخواهید محصولات خود را به فروش برسانید حالا چه در اینستاگرام چه هر جایی دیگر باید مشتریان خود را به خرید ترغیب کنید. پس چگونه میخواهید آنها را به خریدتشویق کنید؟ پس باید اول از هر چیزی تجارت خود را به خوبی بشناسید.

2- پست مرتبط و مناسب با کاربران خود را به اشتراک بگذارید.

یکی دیگر از قابلیت هایی که اینستاگرام دارد، اشتراک گذاری پست با دیگران است. ما میتوانیم پستهای که مرتبط با کارمان هست را به اشتراک بگذاریم. به طور مثال ما یک مغازه لباس فروشی داریم به مشتری میگوییم که لباس را بعد از تحویل پوشیده و از خود عکس گرفته و برای ما بفرستید و ما میتوانیم آن را انتشار دهیم. ما با انتشار این عکس هم تبلیغات برای کار خود انجام داده ایم و هم باعث میشود که کاربر و مشتری به ما اعتماد کنند.

3- پست ها باید پرمحتوا و جذاب باشند.

از آنجا که کار اصلی اینستاگرام انتشار دادن عکس و فیلم است، بهترین راز موفقیت در اینستاگرام، تولید کردن محتوا جذاب و مناسب با بار علمی بالا متناسب با نیاز کاربران میباشد. باید تلاش کنیم عکسهایی را که میخواهیم منتشر کنیم کیفیت بالایی داشته باشد و از جنبه ی طراحی نیز توجه مشتریان را جذب کند. طبق تحقیقات انجام شده، عکسهایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ویرایش شده اند 21 درصد بیشتر از عکسهای معمولی مشاهده شده اند و 45 درصد بیشتر توجه کاربران را به خود جلب کرده اند. همچنین انتشار محتوای ویدئویی از عکس بهتر و جذابتر است و باید ویدئوهایی پرمحتوا و جذاب درست کنید و مطمئین باشید که فیدبک خوبی از آن میگیرید.

4- به طور مداوم باید پست بزارید.

یکی از قانونهای اینستاگرام برای موفقیت این است که باید به صورت مداوم محتوای زیبا و جذاب انتشار دهید و این تداوم باعث میشود که کاربر متوجه شود که این پیجی که نظرشان را جلب کرده است، فعال است و روزانه مطالبی را پست میکند که آنها خوششان می آید و یا به کارشان می آید. در این مرحله باید صبور و شکیبا باشید و هر روز یک پست بگذارید و مطمئن باشید این مداومتها خودش را در طول زمان نشان میدهد فقط نباید برای رسیدن به نتیجه عالی عجله داشته باشید، حداقل یکسال ،دو سال باید بر روی پیج خود کار کنید و مطمئن باشید به نتیجه دلخواه خود می رسید.

5- از هشتگ مناسب استفاده کنید.

با استفاده کردن از هشتگ میتوانید مشتری و کاربران بیشتری به سمت خود جذب کنید. کارایی که هشتگ دارد مانند سرچ کردن در گوگل است و کاربران میتوانند با گذاشتن هشتگ های مرتبط با پستهای کاربران و سرچ کردن عنوانهای مختلف و کلمه های کلیدی متفاوت به پیج شما سر بزنند. در هرپست میتوانید 30 هشتگ قرار دهید ولی بهتر هست برای هر پست 8 هشتگ استفاده کنید.

سامانه کارآموزی کارمان

6- کاربران خودتان را تشویق کنید که پیج شما رامعرفی کنند.

یکی از بهترین راههای جذب کردن فالوور این است که شما کاربران را تشویق به معرفی پیج خود کنید. برای این کار راههای زیادی وجود دارد. برای مثال مسابقاتی ترتیب دهید و به کاربرانی که این کار را انجام میدهند جایزه دهید همین کار سبب میشود که کاربران شما را دنبال کنند. یا میتوانید از روشهای بی هزینه استفاده کنید و در کپشن پستهای خود سوالاتی بپرسید و از کاربران خود بخواهید که دوستان خودشان را به پاسخ دادن این سوال دعوت کنند و همین کار باعث افزایش فالوورهای شما میشود.

7- در صحبتها شرکت کنید و بعبارتی تعامل داشته باشید.

کاربران خود را دنبال کنید و با آنها گفت و گو کنید و ببینید کاربران شما از چه چیزی خوششان می آید.پستهای کاربران خود را دنبال کنید و در زیر پستهای آنها کامنت بگذارید و وارد بحثها شوید و این کار باعث میشود که کاربران احساس نزدیکی بیشتری با شما کنند.

8- از شبکه های اجتماعی متفاوت استفاده کنید.

وقتی از شبکه های اجتماعی متفاوت به صورت یکپارچه استفاده میکنیم باعث افزایش اعتبار ما میشود، اینستاگرام این قابلیت را دارد که پست ها را در توییتر، وبلاگ و فیسبوک انتشار دهد.

9- از آنالیزگرهای اینستاگرامی استفاده کنید.

در اینستاگرام ابزارهای آنالیز زیادی وجود دارد که یک آنالیز کاملی از پیج شما را در اختیارتان میگذارد و شما با استفاده از این آنالیزها میتوانید بفهمید که در چه قسمتی ضعیف هستید و در چه قسمتی عالی عمل کرده اید و با بررسی کردن آنها میتوانید به روند رشد و پیشرفت خود کمک کنید. بیشتر بخوانید:(ربات اینستاگرام و مزایا و معایب آن چیست؟)

چرا اینستاگرام برای بازاریابی مفید و موثر است؟

بعد از اطلاع پیداکردن از تاریخچه این شبکه ی اجتماعی بزرگ باید درمورد کارایی آن صحبت کنیم و ببینیم چرا اینستاگرام برای کسب و کارها مفید است؟

1- انسانها چیزهایی را که میبینند بیشتر به خاطر میسپارند.

انسانها همیشه دیدنیها را بیشتر به خاطر میسپارند. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، انسانها 10 درصد از چیزی را که میشنوند را به خاطر میسپارند و 20 درصد از چیزی را که میخوانند ولی 80 درصد از چیزی را که میبینند به خاطر میسپارند پس همانطور که متوجه شده اید شما با تصویر، بهتر میتوانید در ذهن کاربران اینترنتی ماندگار شوید.

2- اینستاگرام زنده است.

اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی پویا و زنده است و تعداد کاربران آن از مرز 750 میلیون گذشته است. این تعداد ارقام و اعداد نشان دهنده موفقیت در اینستاگرام است و برای شما میتواند یک بازاریابی پرسود و درآمدزا باشد.

3- اینستاگرام رایگان است.

ما در هیچکدام از تریبون های فیزیکی و رایانه ای نمیتوانیم به صورت رایگان بازاریابی و تبلیغات کنیم ولی اینستاگرام یک تریبون 700 میلیون نفری است که به صورت کاملا رایگان در اختیار شماست.

4- اینستاگرام یک شبکه B2C است.

همانطور که میدانید شبکه اینستاگرام B2C است یعنی ما به عنوان یک تاجر با مشتری نهایی در ارتباط هستیم و میتوانیم با END USER ارتباط مستقیم برقرار کنیم. در حالی که محصولات ما END USER باشد، بهترین جا برای بازاریابی اینستاگرام است و موفقیت در اینستاگرام صددرصد است. بیشتر بخوانید:(چگونه در اینستاگرام به یک ادمین حرفه ای تبدیل شویم؟)

کلام آخر

همانطور که گفتیم اینستاگرام یک شبکه ی کاملا رایگان است که 750 میلیون کاربر دارد . در اینستاگرام باید ایده و خلاقیت داشته باشیم و حوزه ی فعالیت خود را بشناسیم و باتوجه به کاربران، تولید محتوا کنیم. این مواردی که در این مقاله توضیح دادیم بخشی از توصیه هایی برای ورود به دنیای بزرگ در اینستاگرام است. در نهایت همانطور که گفتیم برای وارد شدن به اینستاگرام باید با قدرت وارد شویم و با قدرت پیش برویم.

در اینستاگرام باید باهوش باشیم تا بتوانییم در هر زمانی روش درست را در پیش بگیریم. همیشه باید کوتاه بگوییم و بیشتر خودمان را نشان دهیم چون همانطور که گفتیم کاربران بیشتر دنبال دیدن ما هستند نه خواندن.

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *