تماس با ما
9:00AM - 17:00PM
برای کارآموزی کجا بریم؟

کارآموزی چیست؟

کارآموزی درواقع یک نوع نظام آموزشی است که در آن به کارآموزان با توجه به مهارت‌های مورد نیازشان، آموزش داده می‌شود. افراد، مهارت‌های مورد نیاز شغل آینده خود را در دوره‌های کارآموزی می‌آموزند. همه ما درباره این موضوع که مهارت در بازارکار حرف اول را می‌زند، با هم توافق داریم اما شاید تعریف یا سبک هر یک از ما درباره نحوه کسب یک مهارت آن هم در سطح حرفه‌ای، بسیار متفاوت باشد.

قطعا همه ما می‌خواهیم آینده تضمین شده و موفقی داشته باشیم اما وقتی نمی‌دانیم کجا هستیم و خط شروع کجاست، دست به کار شدن کمی مشکل می‌شود. یکی از مهم ترین مراحل در آموزش و تحصیل برای هر رشته و دوره آموزشی، کارآموزی است. همچنین یکی از تاثیرگذارترین مراحل در طول زمان تحصیل یا آموزش است که فرد را برای ورود به حیطه شغلی آماده میکند.

 کارآموزی چگونه به اشتغال افراد کمک می کند؟

دغدغه های اصلی افراد پس از گذراندن دوره آموزشی یا فارغ التحصیلی، پیدا کردن شغل مناسب برای خود می باشد. یافتن کار نیازمند برخورداری از تجربه عملی و کاری می باشد. از آنجایی که در طول دوران تحصیل یا  در طول دوره آموزشی بستر این تجارب به ندرت برای افراد ایجاد می شود و از سوی دیگر در بازار کار عموماً کارفرما به دنبال افراد با تجربه و دارای سوابق شغلی می باشند، اهمیت این موضوع دوچندان میشود.

برای کارآموزی کجا بریم؟

پیشنهاد میشود درخواست خود را برای شرکت هایی که پروژه های خوب و بزرگی دارند ارسال نمایید. با این کار می توانید خیلی سریع تجربیات بسیاری را بدست آورید. عموما شرکت هایی که نظم بیشتری دارند و سیستماتیک تر عمل می نمایند وقت بیشتری به کارآموز اختصاص می دهند. شاید در گذشته برای پیدا کردن شرکت های ارائه دهنده دوره های کارآموزی مشکلات فراوانی وجود داشت، اما امروز به راحتی با استفاده از سایت های کاریابی می توانید شرکت مورد نظر خود را بیابید. در سایت های کاریابی ، با جستجو این کلید واژه ، لیست شرکت های پذیرنده به شما نشان داده خواهد شد که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید.

1- جستجو در وبسایت های استخدامی

ساده ترین راه، جستجو در وبسایت های کاریابی است. شما به راحتی می توانید نوع مهارتی را که دارید تایپ کرده و آن را  جستجو کنید. در این وبسایت ها امکان فیلتر کردن جستجو براساس شهر ، رشته و حتی نوع همکاری نیز وجود دارد. به خبرهای انجمن ها و وبسایت های دانشگاه توجه کنید. در تمامی دانشگاه ها میان مراکز مهم دولتی و حتی خصوصی روابطی وجود دارد که در صورت درخواست شرکت ها برای استخدام از میان دانشجویان ، این موضوع اطلاع رسانی خواهد شد. پس حتما به خبرهای دانشگاه خود برای استخدام نیز توجه داشته باشید.

2- از روابط کاری و اجتماعی خود استفاده کنید

همه ما میان دوستان و آشنایان افرادی را داریم که می توانند معرف ما به شرکت ها و مراکز دولتی و خصوصی باشند. می توانید از ارتباطات خود نیز بهره ببرید.

3- دوره های آموزشی همراه با کارآموزی را بگذرانید

یکی از بهترین انتخاب ها، شرکت در دوره های آموزشی کارآموزی است. با شرکت در این دوره ها علاوه بر یادگیری حرفه مورد نظر به صورت حرفه ای و با داشتن رزومه، خیلی سریع وارد بازار کار می شوید. در این دوره ها فرصت آموزش در کنار کسب تجربه برای شما فراهم شده است .اگر دنبال این شرایط هستید دوره های آموزشی کارآموزی کارمان را به شما پیشنهاد می کنیم.

مزایای کارآموزی برای نیروی کارآموز

افراد قطعاً با گذراندن دوره کارآموزی تجربیات بسیاری به دست خواهند آورد و می توانند تمامی تجربیاتی که به صورت تئوری در محیط آکادمیک به دست آورده اند در محیط کار پیاده کنند. دوره کارآموزی مزایای بسیاری دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • پیاده سازی آنچه آموخته اید به صورت پروژه های عملی( افزایش دانش تئوری و عملی)
  • امکان ادامه همکاری با شرکت های پذیرنده کارآموز
  • بدست آوردن تجربه، رزومه و سابقه شغلی جهت استخدام در شرکت های بزرگ تر
  • رد و بدل نمودن علم و تجربه
  • بالابردن سطح خودباوری میان دانشجو و امکان بروز خلاقیت و نوآوری
  • رشد و توانمندسازی همه جانبه دانشجو
  • مهیا شدن بستری مطلوب جهت رشد و توانمند سازی همه جانبه نیروی انسانی
  • کسب مهارت
  • تضمین آینده شغلی

جمع بندی

چنانچه قصد دارید آموزش را در کنار کارآموزی پروژه های واقعی تجربه کنید و در عرض 5 ماه بصورت حرفه ای وارد بازار کار شوید دوره های آموزشی کارآموزی کارمان یکی ار بهترین انتخاب خواهد بود.

آموزش فارکس کارمان

نظر بدهید

دوره آموزش فارکس + کارآموزی و لایو ترید

عضویت در خبرنامه کارمان
بهترین مطالب آموزشی رو برات رایگان میفرستیم

پیش ثبت نام