کارآموزی گرافیک ، شیرین و لذت بخش

در دنیای دیجیتال امروز، شغل گرافیست بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا تمامی کسب و کارها برای تولید محتوا و تبلیغ به یک گرافیست نیاز دارند. شغل گرافیست رتبه خوبی را در میان شغل‌های پول‌ساز و شاد دنیا به خود اختصاص داده است. اگر شما فردی ایده‌پرداز و خلاق هستید، کارآموزی گرافیک و گرافیک دیزاین شغلی مناسب برای شما است و این شغل به شما امکان می‌دهد تا از تمام خلاقیت و نوآوری خود استفاده کنید.

همانطور که می‌دانید برای موفقیت در مسیر شغلی باید به شغل خود علاقه داشته باشید و با دانش و مهارت کافی شروع به کار کنید تا در ادامه راه دلسرد و سردرگم نشوید؛ بنابراین برای اینکه در حوزه گرافیک شغلی مناسب پیدا کنید، تنها خلاقیت و ذوق هنری کافی نیست و باید دانش و مهارت و تجربه کافی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به مسیر کارآموزی گرافیک بپردازیم و چالش ها و دغدغه هارو بررسی کنیم، امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شود.

چرا کارآموزی گرافیک ؟

علم گرافیک دیزاین نیاز به هم تسلط نسبی به ابزارهایی نظیر ادوبی فتوشاپ ، ادوبی ایلاستریتور ، کورل دراو و … دارد . همچنین طریقه استفاده از ابزارها و خلاقیت شما هم تا حد زیادی به تجربه شما و تمرین هایی که در گذشته انجام دادید ، وابسته است .

در مسیر حرفه ای شدن و تجربه دار شدن در حوزه گرافیک دیزاین ، شاید بگوییم کارآموزی بهترین مسیر استاد گرافیک شدن است !

یادگیری تئوری وار گرافیک و دیدن ویدیو آموزشی نمیتواند شما را متخصص گرافیک دیزاین کند ، بنابراین شما به تمارین عملی زیادی خواهید داشت و بسیاری از افراد برای انجام این تمارین به کارآموزی گرافیک روی می آورند چرا که علاوه بر انجام تمارین زیاد ، یک استاد یا راهنما یا منتور که سال هاست خاک این حرفه را خورده است در کنار شماست و اشکالات و ایرادات شما را برطرف میکند و اصطلاحا فوت کوزه گری را به شما یاد میدهد .

کارآموزی گرافیک چه مدت ؟!

 

کارآموزی گرافیک چه مدت ؟

 

خب این سوالی هست که خیلیا در موردش چالش دارند ، اینکه بالاخره کی از مرحله کارآموزی میتونیم دربیایم و روی به درآمدزایی شیرین بیاوریم ؟!

جواب و پاسخ به خصوصی در این مورد وجود ندارد ، فقط این را بدانید اگر مهارت و تخصص و رزومه شما در حدی باشد که بتواند نیازهای مشتری یا کارفرما برآورده کند میتوانید از لاک شاگردی یا کارآموزی خود بیرون بیاید و به بیزنس و دریافت پروژه بپردازید .

بر اساس تجربه و تربیت صدها کارآموز توسط مجموعه کارمان (ما) ، پیشنهاد میشود حداقل 6 ماه به طور مستمر به کارآموزی و یا شاگردی بپردازید تا فن و فوت کوزه گری یا گرافیک دیزاین را بیاموزید .

کارآموزی گرافیک کجا ؟

مهم نیست که کجا و کدوم شرکت بروید ، مهم این است که به دستاوردهای زیر به طور حدودی برسید :

 1. کسب تجربه و مهارت کافی برای مستقل شدن
 2. کسب رزومه کافی جهت اخذ پروژه ، فریلنسری ، استخدام موقعیت شغلی
 3. شبکه سازی با هم صنفی های خود مثلا گرافیست ها ، شرکت های طراحی و تبلیغاتی ، آتلیه های عکاسی  و…

پیشنهاد ما : سامانه کارآموزی کارمان

کارآموزی گرافیک کجا بریم ؟

 

شرایط کارآموزی گرافیک 

اگر میخواید به صورت کامل بدانید که شرایط کارآموزی ایده آل و استاندارد چی هست پیشنهاد میکنیم مقاله استخدام بدون سابقه کاری را بخوانید اما اگر زمان کافی و یا حوصله کافی ندارید ، موارد زیر برای کارآموزی گرافیک اهمیت بالایی دارد :

 • کارآموزی گرافیک ، برنامه ریزی شده باشد و بر اساس برنامه یک مسیر یادگیری برای شما تدوین شده باشد.
 • کارآموزی گرافیک  آموزشی باشد ، به این معنی که اگر متخصصین خوبی در شرکت باشد و میتوانید از آنها در جهت کسب تجربه به خوبی استفاده کنید ،  قطعا کارآموزی خوبی میتواند باشد.
 • کارآموزی گرافیک منجر به استخدام و یا فرصت های دیگر شود.
 • کارآموزی گرافیک سبب آشنا شدن با افراد متخصص حوزه خود شود و بتوانید فرصت های جدید کاری بدست آورید .
 • انعطاف در کارآموزی گرافیک مهم است ، یعنی شما بتوانید زمان کافی برای انجام پروژه را داشته باشید و یا بتوانید به صورت دورکاری به انجام پروژه ها بپردازید.
 • کارآموزی با حقوق یا بدون حقوق هر دو مزایایی برای کارآموز به همراه دارد ، چندان به دستمزد این مورد توجه زیادی نکنید.

 

ویژگی‌های یک گرافیست موفق

 1. داشتن شور و اشتیاق

طراحی گرافیک یک کار کاملا خلاقانه است و برای موفقیت در این کار باید به آن علاقه و شور و اشتیاق داشته باشید. این حرفه دارای ساعات کاری غیرعادی، ویرایش‌های طولانی و حجم کار پیچیده می‌باشد بنابراین حتی با وجود استعداد خیلی زیاد، در صورت نداشتن شور و اشتیاق از این کار خسته و دل‌زده می‌شوید. در زمان خستگی و حجم زیاد کاری باید علاقه خود را به کار بگیرید تا از کار دل‌زده نشوید، در حقیقت این علاقه و اشتیاق شما است که شما را به عمل وا می‌دارد و می‌توانید به بهترین نحو کارها را انجام دهید و زمان انجام پروژه‌ها را به‌خوبی مدیریت کنید.

 1. انتقادپذیر بودن

شنیدن انتقاد برای همه سخت و ناخوشایند است، اما برای یک طراح گرافیست که ساعت‌های زیادی بر روی یک پروژه کار کرده است، بسیار دشوارتر می‌باشد. اما هر فردی باید با انتقاد کنار بیاید. یک گرافیست موفق باید انتقادات را با گوش جان بشنود و از آن‌ها به‌عنوان فرصتی برای پیشرفت استفاده کند. پذیرش انتقادها با رویی گشاده، تجربه‌ی شما را بیشتر می‌کند و به شما برای پیمودن مسیر موفقیت کمک می‌کند.

 1. قابل اطمینان بودن

مشتریان فقط به دنبال یک گرافیست با استعداد نیستند، آنان کسانی را می‌خواهند که قابل اعتماد نیز باشند و با خیالی راحت کار را به او تحویل دهند. یک گرافیست باید به‌خوبی خواسته‌های مشتریان را بفهمد و به آنان احساس اطمینان بدهد که میداند مشتری چه می‌خواهد. این موضوع موجب می‌شود که مشتری احساس آرامش کند و با خیال آسوده شما را برای انجام کار خود انتخاب کند و کار را به شما بسپارد.

 1. خلاق بودن

یک طراح گرافیک حرفه‌ای باید با دید گسترده‌تری به پیرامون خود نگاه کند و در حقیقت باید بتواند از هر چیزی در پیرامون خود به یک ایده جذاب و خلاقانه برسد. یک طراح گرافیست حرفه‌ای باید این قابلیت را داشته باشد که بتواند چیزی که وجود ندارد را به تصویر بکشد. همچنین یک گرافیست باید بتواند آنچه را که مشتریان سعی می‌کنند با کلمات توضیح دهند به طور گویا و نوآورانه به تصویر بکشد.

 

 1. به روز بودن

هیچ وقت هیچ کس به آن حد از دانش و علم نمی‌رسد که بتواند بگوید همه چیز را می‌داند ولی می‌توانید با یادگیری پیوسته و دانش و فناوری جدید در زمینه گرافیک آشنا شوید و مهارت‌های خود را به‌روز کنید. منظور از به‌روز بودن این است که با توجه به رقابت در عرصه شغل گرافیست لازم است که همیشه به دنبال یادگیری باشیم و مهارت کسب کنیم. امروزه دوره‌های زیادی برای آموزش گرافیک وجود دارد که به شما کمک می‌کند که دانش خود را به‌روز کنید؛ اما مهم است که در کدام یک از این دوره‌ها شرکت کنید. طرح کارمان برای آموزش گرافیک دوره‌هایی برگزار می‌کند که این دوره‌ها همراه با کارآموزی می‌باشند و همین مورد سبب می‌شود با انجام کارآموزی چم‌وخم کار را یاد بگیرید.

نتیجه کارآموزی گرافیک 

در نهایت کارآموزی گرافیک قطعا چالش های خود را دارد و باید برای یادگیری تان و مسیر حرفه ای شدنتان بهای لازم را بپردازید . پیشنهاد میشود برای ورود به مسیر شاگردی و کارآموزی گرافیک به موارد زیر توجه فرمایید :

1- از کارآموزی گرافیک چه میخواهید ؟

2- به چه نوع از گرایش های گرافیک دیزاین رو علاقه کافی دارید و میخواهید در آن کارآموزی کنید ؟

3- چه مدت زمان کارآموزی نیاز دارید ؟

4- کارآموزی گرافیک رو کجا بریم که بیشترین عایدی را برایم داشته باشد ؟

5- شرایط یادگیری و مسیر کارآموزی ام چیست ؟

6- امکان استخدام و یا رشد شغلی در کارآموزی دارم ؟

دوره آموزشی کارآموزی گرافیت تبلیغاتی

مجموعه کارمان  فعال در حوزه کارآموزی و دوره های کارآموزی با تجربه چندین ساله توانسته است بالای 150 کارآموز که در حال حاضر موقعیت های شغلی خوبی را دارا هستند پرورش و تعلیم دهد . 

در دوره گرافیک تبلیغاتی کارمان ابتدا توسط استاد حسین حائری مدرس گرافیک کارمان ، اموزش خواهید دید و سپس به 3 ماه کارآموزی مشغول خواهید شد . این کارآموزی کاملا پروژه محور خواهد بود و توسط شرکت های مختلف طرف قرارداد با کارمان ؛ پروژه های مختلف در حوزه تبلیغاتی و سوشال دریافت خواهید نمود و تجربه های خوبی را در این مسیر کسب خواهید کرد .

دوره آموزشی گرافیک تبلیغاتی  

شرایط دوره کارآموزی گرافیک کارمان :

 • کارآموزی منعطف
 • محتوای مخصوص بازار کار
 • داشتن منتور در کارآموزی
 • کارآموزی برنامه ریزی شده
 • تیم ورک
 • آموزش مهارت های نرم
 • امکان دورکاری و حضوری بودن
 • اعطای گواهینامه کارآموزی
 • شانس استخدام در شرکت های طرف قرارداد

در کارآموزی گرافیک چی یاد میگیریم ؟

 • مهارت سخت (فنی)
  روانشناسی تبلیغاتی و محتوا
  توانایی ایجاد محتوای خلاقانه
  توانایی ایجاد بنر مناسب وبسایت
  توانایی ایجاد بنر و پوستر تبلیغاتی
  توانایی ایجاد پست شبکه های اجتماعی
  توانایی روتوش عکس
  توانایی اصلاح رنگ تصویر
  توانایی تغییر سایز تصاویر
  آشنایی پیش درآمدی بر طراحی UI/UXمهارت های نرم (ارتباطی)
  آشنایی با فرهنگ سازمانی شرکت ها
  تیم ورک
  مدیریت زمان
  گزارش دهی
  مذاکره
  و…فرصت ها
  کارآموزی و استخدام در بهترین شرکت های ایرانی
  شبکه سازی در دوره

سرفصل ها چی هستن؟

 • آموزش فتوشاپ
  workspace
  layers Panel
  Blending options
  modes
  filters
  Layer Mask
  Clipping Mask
  Text
  Smart Object
  channels
  RGB
  Retouch
  Potrait Retouch
 • آموزش ایلاستریتور
  Pen tool
  artboards
  workspace
  Brushes
  vector & Raster
  export
  Designing charachter

حائریمشاهده نوشته ها

Avatar for حائری

موسس کارمان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *